En İyi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Programı 2019 | Sonsuz Teknoloji

En İyi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Programı 2019

fotoğraf düzenleme

İyi bir fotoğraf düzenleme programı, günlük aktivitelerinizden profesyonel çalışmalarınıza kadar tüm işlemleriniz için harika olanaklar sunmalıdır. Ancak herkes profesyonel fotoğrafçılar ve grafik tasarımcıları için üretilmiş pahalı uygulamaları satın alamaya hazır değildir. Neyse ki; nefes kesici görüntüler ve efektler oluşturmak için ücretli programlarla yarışan alternatifler mevcut.

Bu yazımızda, en iyi 10 ücretsiz fotoğraf düzenleme programlarından bahsedeceğiz.

1- En Popüler Fotoğraf Düzenleme Programı: GIMP

GIMP muhtemelen en popüler ücretsiz fotoğraf düzenleme programıdır. Profesyonel özelliklerle dolu, çok samimi ve esnek bir arayüz sunar. GIMP’in araç kutusu, katmanları ve fırça bölmeleri ana tuvalden ayrılmıştır, böylece erişmeniz gereken özelliklerden hiçbirini kaybetmeden ihtiyaç duyduğunuz çalışma ortamını ayarlayabilirsiniz.

Uygulamanın işlevselliğini artırmak için eklentiler yüklenebilir ve TIFF, PSD, PNG, JPEG ve GIF gibi dosya biçimleri desteklenir. Yardıma ihtiyacınız olursa GIMP web sitesinde detaylı öğreticiler var. Katman maskeleri, varlık klasörleri, fırçalar ve daha fazlası hakkında pek çok öğrenebilirsiniz.

GIMP, Windows (7’den 10’a kadar), Linux ve Mac işletim sistemlerini desteklemektedir.

GIMP indir.

2- Paint .NET

GIMP’e benzer şekilde, Paint.NET, uygulama arayüzünü beğeninize göre kişiselleştirmek için pencere bölmelerini hareket ettirme yeteneği sağlar. Paint.NET ayrıca yeni dosya formatlarını desteklemek ve yeni efektler eklemek için de eklentiler sunar.

Katmanlar, efektler, kurşun kalem, metin yapımcısı ve boya fırçası aracı gibi temel ve gelişmiş bir dizi araç barındırıyor. BMP, JPEG, TGA ve DDS gibi birkaç resim dosyası formatı desteklenmektedir.

Paint.NET yalnızca Windows bilgisayarları içindir, özellikle Windows 10, 8 ve 7.

Paint .NET indir.

3- Inkscape

Inkscape, bir fotoğraf düzenleme programının aksine Illustrator’a benzeyen bir vektör grafik düzenleyicisidir, ancak yine de birçok yararlı özelliğe sahiptir.

Arayüz biraz dağınık olabilir, ancak bu içerdiği çok sayıda araçtan ileri gelmektedir. İhtiyaç duyacağınız tüm araçlar, kolay erişim için Inkscape’in her iki tarafına da bulunur. Çoğu fotoğraf düzenleme programı gibi Inkscape de eklentileri destekler.

Inkscape, Windows, Mac ve Linux işletim sistemleriyle çalışır. Windows kullanıcıları ayrıca doğrudan flash sürücüden düzenleme yapmak için taşınabilir bir sürümü de indirebilirler.

Inkscape indir.

4- Adobe Photoshop Express

Adobe, Photoshop tam sürüm için ödeme yapmak istemiyorsanız, Photoshop alternatifi olarak kullanabileceğiniz ücretsiz Photoshop Express programına sahiptir. Tabii ki, Photoshop’un bazı özelliklerini içermiyor, bu yüzden işlevsel değil, ama yine de çok şey yapıyor.

 

Photoshop Express görüntü düzenleyicisini ilk açtığınızda, bilgisayarınızdan bir görüntü yükleyebilir veya doğrudan web kameranızdan görüntü alabilirsiniz. Bir fotoğraf Photoshop Express’te açıldığında, soldaki menüler, filtreler, kırpma araçları, görüntü düzeltmeleri, kırmızı göz temizleme aracı ve daha pek çok araca erişmek kolaylaşır.

Adobe Photoshop Express indir.

5- Türkçe Destekli Fotoğraf düzenleme Programı: Krita Desktop

Krita Desktop ile çalışmak gerçekten kolay ve kesinlikle gelişmiş bir fotoğraf düzenleme programı olarak karşımıza çıkmaktadır. Fırça ve blend modları, gelişmiş seçim ve maskeleme araçları, çizim yardımcıları, filtreler, simetri araçları ve efektler gibi birçok başka özellik de bulunmaktadır.

Tab tuşuna basmak suretiyle, tüm ekranınıza sığacak şekilde tuvali en üst düzeye çıkarabilir, tüm menülerden ve araçlardan kurtulup, dikkat dağıtmadan çalışmak için büyük bir alana sahip olabilirsiniz.

Krita Desktop, 7 ve üzeri Windows sürümleri, Linux ve Mac (10.12 ve daha yeni) işletim sistemlerini destekler.

Krita Desktop indir.

6- InPixio Photo Editor

InPixio’nun bu ücretsiz fotoğraf editörü basitlik için tasarlanmıştır, ancak bu yararlı özelliklerin olmadığı anlamına gelmez. Programın anlaşılması ve kullanması kolaydır. Çerçeve ve tasarım eklemek, kırpmak, parlaklığı değiştirmek ve daha fazlasını yapmak için kullanılabilir.

InPixio indir.

7- Pixia

Pixia’nın eski ve çekici olmayan bir arayüzü var, ancak işlevler ve araçlar ücretsiz bir fotoğraf editörü için oldukça kullanışlı.

Katmanlar ve katman maskeleri, şekil oluşturma, nesne seçme ve renk ayarlama, renk doldurma ve farklı boya fırçalarından seçme gibi genel fotoğraf düzenleme görevlerini yerine getirebiliyor.

Pixia indir

8- Artweaver Free

Artweaver, kullanımı kolay bir programa tonlarca kullanışlı görüntü düzenleme aracı eklemeyi başarıyor. Dağınıklığı önlemek için sekmeli bir arayüze sahiptir, kalemli tabletlerin kullanımını destekler ve JPEG ve PSD gibi en popüler görüntü dosyası biçimlerinin bazılarıyla sorunsuz çalışabilir.

Kırpma, metin işlemleri, boya kovası ve degrade aracı gibi standart düzenleme araçları da programa dahil edilmiştir. Artweaver ayrıca etkinlikleri kaydetmenize ve yeniden oynatmanıza, fırçaları kullanmanıza, katmanları oluşturmanıza ve çalışmanıza, paletlerin düzenini özelleştirmenize olanak tanır. Doğrudan tarayıcıdan veya kameradan gelen görüntüleri rahatlıkla içe aktarabilir.

Artweaver indir

9- PhotoScape

PhotoScape, programın üst kısmında farklı eylemler gerçekleştirmek için Viewer, Editor, Combine ve Animated GIF gibi araçlar sunan bir bölüm içerir. Nesneler ve metinler ekleyebilir, bir resmi özgürce kırpabilir veya birkaç ön ayardan birini kullanabilirsiniz.

PhotoScape indir

10- CinePaint

CinePaint’in arayüzü çok sıradan, renksiz ve sıkıcıdır, ancak bu, içerdiği araçların yararlı olmadığı anlamına gelmez. Katmanlar desteklenir, böylece görüntüleri üst üste yerleştirebilir, blend modlarını değiştirebilir ve opaklıklarını düzenleyebilirsiniz.

CinePaint’i kullanırken fark edeceğiniz ilk şey, düzenlemek üzere bir fotoğraf açtığınızda, doğru seçimi yapıp yapmadığınızı görmek için ön izleme yapamamanızdır, ki bu çok kötü.

CinePaint indir

Bir yorum bırakınız...

*