2019 Yılında Türkiye'de En Çok İzlenen Filmler | Sonsuz Teknoloji

2019 Yılında Türkiye’de En Çok İzlenen Filmler

2019 Sinema

 

Aralık ayının gelmesiyle birlikte yılın en çok ses getiren sanatsal ve kültürel olaylarının sıralamaları yapılmaya başlandı. Kasım ayı sonuçları da göz önüne alınarak ülkemizde çok ses getiren ve gişe başarısı ile de üst sıralarda yer alan filmleri bu listede bulabilirsiniz. 2019 yılında en çok izlenen filmler arasında gerek yerli gerekse de yabancı yapımlar yer alıyor. İşte 2019’un en çok izlenen filmler listesi.

7. KOĞUŞTAKİ MUCİZE

2019 yılında en çok izlenen filmler arasında başı 7. Koğuştaki Mucize filmi çekiyor. Kore yapımı aynı isimli bir filmden uyarlanan bu dram filmi, Türkiye’de oldukça iyi bir gişe başarısı elde etmeyi başarmıştır.

Kasım ayı sonu itibariyle 5 milyona yakın bir izlenme rakamına ulaşan 7. Koğuştaki Mucize filmi, 80’li yılların buhranlı dönemlerini konu ediniyor. Ege’de küçük bir kasabada yaşayan ve akli dengesi yerinde olmayan bir adamın suçsuz yere hapis yatmasını anlatan film, oldukça dramatik. Filmde başrolü Aras Bulut İynemli ve Nisa Sofiya paylaşıyor.

ORGANİZE İŞLER: SAZAN SARMALI

Organize İşler filminin yıllar sonra çekilen devam filmi olan Organize İşler: Sazan Sarmalı, ülkemizde 2019 yılında en fazla gişe yapan ikinci filmdir. Bu devam filminin yönetmenliğini ve senaristliğini de yine Yılmaz Erdoğan yapıyor.

Filmde Erdoğan’ın yanı sıra Bensu Soral, Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola ve Tolga Çevik gibi isimleri de görmek mümkün. Yaklaşık 3.5 milyon kişiye ulaşan filmin sinemada gösterime girdikten hemen sonra Netflix üzerinden yayınlanması da sinema dünyasına damga vurmuştu.

RECEP İVEDİK 6

2019 yılında en çok izlenen filmler arasında Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik 6 filmi de üçüncü sırada yer alıyor. Bu filmde de Recep İvedik karakteri, Konya’ya gitmek isterken yanlışlıkla Kenya’ya gidiyor. Burada karakterin başına gelen çeşitli olaylar anlatılıyor.

AVENGERS: ENDGAME

Avengers: Endgame, gerek ülkemizde gerekse de dünyada büyük bir gişe hasılatı elde etmiştir. Avengers serisinin üçüncü evresinin son filmi olan Avengers: Endgame, dünya üzerinde en yüksek rakamlara ulaşmayı başaran filmler listesinde en üst sırada yer alıyor.

Filmde, Marvel Sinematik Evreni’nde görmeye alışık olduğumu tüm süper kahramanlar yer alırken bu film bazı süper kahramanlara veda etmemize de yol açıyor.

KRAL ŞAKİR: KORSANLAR DİYARI

2019 yılında en çok izlenen filmler listesinde yer alan bir diğer film olan Kral Şakir: Korsanlar Diyarı, Türkiye’de üretilen animasyon sinemasına en iyi örneklerden biridir. 2 milyon kişiye ulaşmayı başaran bu animasyon filmi büyük küçük demeden pek çok izleyicinin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

JOKER

Listede yer alan bir diğer yabancı yapım olan Joker, ülkemizde de oldukça büyük beğeni toplamayı başarmış ve şimdiden kült bir yapım haline gelmiştir. Henüz vizyona girmeden hakkında pek çok haberin yapıldığı bu film, DC evreninde geçen en etkili yapımlardan biri olarak kabul ediliyor.

18 yaş üstü izleyiciye uygun olarak gösterime girmiş olmasına rağmen ülkemizde 1 milyon hasılata ulaşabilen bu filmi görmediyseniz mutlaka bir an evvel izlemelisiniz.

HIZLI VE ÖFKELİ: HOBBS VE SHAW

Hızlı ve Öfkeli serisinin son filmi olan Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw da ülkemizde büyük bir kitle tarafından izlenen bir film olarak bu listede yerini alıyor.

Başrollerinde Jason Statham, Dwayne Johnson ve İdris Elba’nın yer aldığı bu film, Türkiye’de en çok izlenen yedi film arasında yer alıyor.

CAN DOSTLAR

2019 yılında en çok izlenen filmler arasında Güldüy Güldüy Show ekibi tarafından yapılan Can Dostlar filmi de yer alıyor. 1 milyon izleyiciye ulaşmayı başaran bu filmde çocuk oyuncuları görmek mümkün. Film, çocuklara hitap eden bir film olarak vizyona girse de yetişkinler tarafından da beğenilmiştir.

Bir yorum bırakınız...

*