2019’da Akıllı Telefonlara Gelen En Yeni Özellikler | Sonsuz Teknoloji

2019’da Akıllı Telefonlara Gelen En Yeni Özellikler

Akıllı telefon özellikleri

Günümüzde neredeyse yediden yetmişe kadar herkesin elinde bir akıllı telefon ya da tablet bulunuyor. İlk akıllı telefonlar ya da tabletler ile karşılaştırma yaptığımızda; aradaki büyük farkı gözle görebilmek pek ala mümkün oluyor.

Özellikle akıllı telefonların ilk çıktığı dönemlerdeki kalınlığı, ekranı ve tasarım konusundaki detaylar; günümüzde oldukça farklı bir halde. Bugün sizlerle 2019 yılında akıllı telefonlara gelen yeni özellikleri sıraladık.

Akıllı telefon özellikleri

Ekrana konumlandırılan kamera

Akıllı telefonların evrim sürecinde hiç şüphesiz en çok dikkat çeken özelliklerden birisi de kameralar oldu. Kamera çözünürlükleri maksimum seviyelere çıkarken; kamera konumlandırmaları da bir hayli değişti. Bunlardan birisi de ekran içerisine gömülen ön kameralar oldu.

Pop-up kamera

Kamera demişken, her geçen gün kameraların konumlandırıldığı alanlar değişiklik gösteriyor. Ekran içerisinde küçük bir delik olarak konumlandırılan ön kameralar, 2019 yılının son çeyreğine doğru yerini pop – up kamera modellerine bıraktı. Bu kamera modellerinde kameralar; açılır bir panel ile telefonun üst kısmına yerleştiriliyor; kamera uygulaması açılınca ise kamera otomatik olarak açılıyordu. Bu kameranın en önemli özelliği ise, olası bir düşüş durumunda otomatik olarak kendini kapatması.

Akıllı telefon özellikleri

Yüksek kapasiteli bataryalar

Akıllı telefonların gün geçtikçe yeni özellikler kazanması, daha büyük ekranlara sahip olması ve daha fazla güç gerektiren özellikler ile donatılması yadsınamaz bir gerçek. Bu durumda çoğu zaman akıllı telefonlarda kullanılan bataryalar yetersiz gelmekte, kısa sürede tükenerek kullanıcıları zor durumda bırakmaktaydı. Bu sorunu aşabilmek adına 2019 yılının başında, 4.000 mAh kapasiteli bataryalar üretilmeye başlandı. Bu da kullanıcıların daha iyi bir akıllı telefon deneyimine sahip olmalarının önünü açtı.

Akıllı telefon özellikleri

Ekrana gömülü parmak izi tarayıcı

2019 yılında oldukça popüler olan bir diğer akıllı telefon özelliklerinden birisi de ekrana gömülü parmak izi tarayıcı oldu. Telefonun ön yüzündeki çerçeveleri kaldırmak, sonsuz ekran tasarımı yaratmak isteyen akıllı telefon üreticileri; kullanıcılara sonsuz ekran deneyimi sunmalarının yanı sıra, aynı zamanda da güvenlik konusunu bir üst seviyeye çıkardı. Bu tasarımla beraber; arka panelde yer alan parmak izi sensörü de kaldırıldı.

Bir yorum bırakınız...

*