6 Ücretsiz Teamviewer Benzeri Program 2019 | Sonsuz Teknoloji

6 Ücretsiz Teamviewer Benzeri Program 2019

uzaktan bilgisayara bağlanma

Uzak masaüstü yazılımları, internetin hayatın merkezine gelişinden bu yana çok yol kat etti. Bağlantı hızının ve sürekliliğinin sorunlu olduğu günler geride kaldı. Uzak masaüstü yazılımı endüstrisinin amiral gemisi üstün özellikleri ile öne çıkan TeamViewer’dır. Bu yazımızda 6 Teamviewer benzeri program ile alternatif arayışı içine gireceğiz.

1- En İyi Ücretsiz TeamViewer Benzeri Program: CloudBerry Remote Assistant

Artan güvenlik kaygısı nedeniyle, Teamviewer’ın artık en güvenilir uzak masaüstü denetleyicisi olmaması çok kötü. Her ne kadar gideriliyor olsa da yaşanan bazı performans sorunları da cabası. CloudBerry’nin bu noktada ciddi bir alternatif olması harika bir şey.

Bağlantı için SSL şifrelemesi ve ayrıca RSA güncelleme algoritması gibi, hoşunuza giden bazı şeyler var. En iyi Teamviewer alternatiflerinden biri olarak, CloudBerry kesinlikle beklentilerinizi yüksek tutacak. Muadiline çok benzeyen uygulama kullanım kolaylığı açısından rahatlık sunuyor. Tamamen ücretsiz olan uygulamanın sinir bozan reklamları da bulunmuyor.

Teknik servis ve müşteri ilişkileri departmanlarının çok seveceği sesli ve yazılı sohbet özelliği de bulunuyor.

CloudBerry indir

2- Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı

Windows işletim sistemini kullanıyorsanız, sisteminize yerleşik bir uzak masaüstü bağlantı aracı zaten mevcuttur. Uygulamanın genel performansı pürüzsüzdür. Yerleşik yapısına rağmen bu uygulamayı küçümsemeyin. Uygulama Windows ve Mac OS X desteği sunuyor. Kullanımı kolay ve hızlıdır. Aynı anda birden fazla oturumu desteklemiyor olması eksi yönlerinden biridir. Uygulamanın kullanımı hakkında detaylı bilgi almak için bu linki takip edebilirsiniz.

3- Supremo Remote Desktop

Bu uygulama sektöre oldukça yeni, ancak oldukça güçlü ve kullanışlı olduğunu kanıtladı. Kullanıcılarının çoğuna göre, uygulamanın önemli bir sorunu bulunmuyor ve genel performansı sorunsuz ve güvenilir. Hafif boyutu, kullanımdaki basitlik ve sorunsuz çalışması dahil olmak üzere bu uygulamada hoşunuza gidecek çok şey var.

Teamviewer benzeri programlardan biri olan uygulama rakiplerine göre oldukça hafif ve çoklu oturum desteği sunmasıyla ön plana çıkıyor. Ücretsiz sürümünün yanında artan ihtiyaçlarınızı karşılamak için ücretli sürümünü tercih edebilirsiniz. Uygulamanın şu an için kötü sayılabilecek tek yönü henüz beta aşamasında olmasıdır.

Supremo Remote Desktop indir.

4- Ammmy Admin

Kullanımı zahmetsiz ve ücretsiz bir uygulama arıyorsanız bu uygulama tam size göre. Şirketler ve bireysel kullanıcılar tarafından tercih edilen uygulama Türkçe dil desteği de sunuyor. Uygulamanın 3 farklı ücretli paketi bulunuyor. Ancak ücretsiz sürümde mevcut tonlarca özellik ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılıyor.

Uygulama, kararlı bağlantı ve güvenlik yapılandırmasıyla dikkat çekiyor. En önemli özelliği son derece basit ve kolay kullanımı olmasıdır. Kötü yanlarından biri ise yerel ağa bağlanmak istediğiniz de bile internet bağlantısının gerekli olmasıdır.

5- Join Me

Join Me, uygulama temel olarak, farklı konumlardan farklı kullanıcıların aynı anda birbirine bağlanabilmesini sağlayan çevrimiçi bir konferans ve toplantı aracıdır. Uygulama Mac OS X ve Windows platformlarını destekliyor. Bu servisin bir diğer harika özelliği de sisteme telefon hatları üzerinden bağlanabilmesi ve VoIP özelliğidir.

Ayrıca uzaktan kayıt, toplantı programı ve telefon numaralarını da yönetebilirsiniz. Hızlı bağlantı ve kolay kullanım, bu uygulama hakkında beğenilecek en iyi özelliklerden biridir.

Join Me indir

6- En İyi TeamViewer Benzeri Program: AnyDesk

AnyDesk, mükemmel ve en ideal TeamViewer benzeri program olarak öne çıkmaktadır. AnyDesk’i geliştirenlerin bir kısmı TeamViewer’ı geliştiren ekibin bir parçasıydı. AnyDesk’in bazı TeamViewer özelliklerini güncellemiş olduğu hissini vermesi sürpriz değildir. Tonlarca özellik ve fonksiyonla birlikte gelir. Yazılımın oluşturulmasının arkasındaki ana şey, TeamViewer gibi bir yazılım yapmak, ancak daha hızlı bir aktarma yöntemi kullanmaktır.

AnyDesk, bağlı tüm cihazlarınıza, onun gibi diğer yazılımlara kıyasla daha hızlı uzaktan erişim sağlar. Bunu 60 FPS veri aktarım hızı ile yapıyor. Bu aynı zamanda en hızlı ekran paylaşım oranıdır. AnyDesk’te Düşük Gecikme adı verilen bir özellik de vardır. Bu, AnyDesk’te gerçekleştirdiğiniz herhangi bir işlemin bağlı aygıtlara hemen yansımasını sağlar.

AnyDesk, bugün piyasadaki en iyi güvenlik teknolojilerinden birine sahiptir. Her bağlantının güvenli ve emniyetli olmasını sağlamak için bankacılık standart teknolojisini ve şifrelemesini kullanır. Bu, bağlı cihazlarınıza yabancıların erişemeyeceği anlamına gelir.

AnyDesk indir

Bonus: TeamViewer Benzeri Program Listesi

TeamViewer benzeri program arayışı içinde yukarıdaki listede aradığınızı bulamadıysanız göz atabileceğiniz birkaç servisi aşağıda bulabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*