AirPods Nasıl Güncellenir ? (En Kolay Yöntem) | Sonsuz Teknoloji

AirPods Nasıl Güncellenir ? (En Kolay Yöntem)

Apple, AirPods kullanıcıları için zaman zaman yeni güncellemeler yayınlıyor. Bu güncellemelerin AirPods’lara yüklenmesi güvenlik ve performans açısından oldukça önemli. Bazı güncellemeler cihazın performansını olabildiğince yükseltirken, bazısı batarya performansını arttırabiliyor. Bu nedenle maksimum verim alabilmek için yalnızca AirPods cihazlarını değil, akıllı telefonlar başta olmak üzere diğer tüm güncellenebilir ürünleri sık sık güncellemek şart.

AirPods ve AirPods 2 cihazlar için yayınlanan güncellemeler çeşitli geliştirmeler ve Bluetooth iyileştirmeleri içeriyor. Bu içeriğimizde AirPods ve AirPods 2 kablosuz kulaklık nasıl güncellenir konusunda bilgi vereceğiz.

AirPods ve AirPods 2 kulaklık modellerinin güncellemesinin yapılabilmesi için iPad ya da iPhone telefona ve aynı zamanda bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacaktır. Eğer tüm bunlar tamamsa, başlayalım…

Apple AirPods nasıl güncellenir?

AirPods’larınızı güncelleyebilmek için aşağıda yer alan adımları sırasıyla uygulamanız gerekmekte. Oldukça kolay olan bu işlemleri herhangi bir teknik destek almanıza gerek kalmadan başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

  1. AirPods kulaklıkların her ikisini de şarj kutusuna yerleştirerek kapağını kapatın.
  2. AirPods powerbank görevi de gören şarj kutusunu, satın alırken beraberinde gelen şarj kablosu ile bir güç kaynağına bağlayın. Eğer cihazınız yeni sürümse, kablosuz şarj etme olanağınız varsa; şarj kutusunu kulaklık ile beraber kablosuz şarj standına yerleştirin.
  3. AirPods’u şarj ettiğiniz yerin yakınlarında bağlı durumda olan iPad ya da iPhone cihazınızı getirin ve cihazın internet bağlantısının olup olmadığından emin olun.
  4. İPhone airpods güncelleme işlemi bu kadar. Herhangi bir işlem daha yapmanıza gerek kalmadan cihazınızı şarja bağlar bağlamaz; güncellemeleriniz yüklenecektir. Güncellemenin yüklenebilmesi yaklaşık 1 saat sürebilmektedir.

AirPods Güncelleme Sürümü Nasıl Kontrol Edilir ?

Güncellemenin yüklenip yüklenmediğini ya da AirPods sürümünü kontrol etmek için;

  1. İpad ya da iPhone cihazınızdan ayarlar sekmesine giriş yapın
  2. Genel kısmına girin
  3. Hakkında bölümüne giriş yapın
  4. AirPods simgesini seçin
  5. AirPods kulaklığınızda yüklü olan güncelleme sürümünü ve diğer tüm bilgileri bu ekrandan görüntüleyebilirsiniz.

  1. Hakkında bölümümde AirPods gözükmüyor nadıl yapabilirim

Bir yorum bırakınız...

*