Akıllı Telefonlarda Kamera Sesi Nasıl Kapatılır? | Sonsuz Teknoloji

Akıllı Telefonlarda Kamera Sesi Nasıl Kapatılır?

akilli-telefonlarda-kamera-sesi

Deklanşör sesi, android telefonlarda fotoğraf çekerken otomatik olarak gelir. Otomatik olarak gelen bu sesten rahatsız olanlar, bu sesi kapatmanın yollarını araştırırlar . Bu da akıllı telefonlarda kamera sesi nasıl kapatılır konusunun ortaya çıkmasını sağlamıştır. Kameranın deklanşör sesini kapatmanın birden fazla yolu vardır. Bu yollarda telefonun deklanşör sesinden rahatsız olanlar için vardır. Güney Kore gibi ülkelerde, deklanşör sesi başkalarının gizli fotoğraf çekmesini engellemek amacıyla yasal bir gereklilik olarak vardır. Fakat bu durum insanların deklanşör sesinden rahatsız olmasına engel olamaz ve yollarını araştırmaya devam etmiştir.

Deklanşör Sesi Hangi Yöntemlerle Kapatılabilir?

Deklanşör sesini kapatmanın birden fazla yöntemi vardır. Bunlar her telefondan farklılık gösterebilir. Deklanşör kapatmanın yöntemleri sırasıyla şu şekildedir;

  • Android ses kontrol tuşları yardımıyla deklanşör sesini kapatma
  • İphonelardaki sessiz tuşunu kullanarak deklanşör sesini kapatma
  • Kamera ayarlarından sesi devre dışı bırakarak deklanşör sesini kapatma
  • Kamera sesini uygulamalar yardımıyla kapatma gibi yöntemlerle kameranın deklanşör sesi kapatılabilir. Bu yöntemlerle deklanşör sesi kapatılabileceği gibi farklı yöntemlerle de kapatılabilir. Fakat en kullanışlı olanlar bunlardır. Kulaklığı takarak da hoparlörü devre dışı bırakabilir ve deklanşörden ses çıkmasını engelleyebilirsiniz.

Deklanşör Sesi Ayarı Her Telefonda Aynı Mıdır?

Her telefonun denklanşör sesini kapatmak için farklı yöntemleri vardır LG, HTC, Motorola, Oneplus, Huawei, Sony gibi telefonların kendine göre sistemleri vardır ve ses kapatma yöntemleri de birbiriyle benzerlik gösterebilir. Telefonların bir çoğunda deklanşör sesini kapatabilmek için, ekran fonksiyonlarını kullanmak yeterlidir. En karmaşık telefonlardan birisi de HTC’dir.

HTC telefonlarda kamera uygulamasında, üst ortadaki iki çizgi aşağıya sürüklenmelidir. En kolay olanlardan birisi de Motorola telefonlardır. Kamera deklanşör seslerini ayarlamak için, ana ses kontrollerini kullanmak yeterli olur. Bu da deklanşör sesinin kapatılmasına yardımcı olur. Daha yeni olan cihazlarda ise, kameranın deklanşör sesini kapatmak daha pratiktir.

Kamera uygulamasının açılıp ayarlar menüsünden deklanşör sesi sessiz konuma getirilir. Böylece deklanşör sesinden rahatsız olan kişiler bu yöntemleri uygulayarak kamera sesini kapatabilir ve rahatsız olduğu deklanşör sesinden bu yöntemler sayesinde kurtulabilir.

Bir yorum bırakınız...

*