All in One SEO Eklentisi Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl Kurulur? | Sonsuz Teknoloji

All in One SEO Eklentisi Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl Kurulur?

All in One SEO

All in One SEO Eklentisi nedir? Sorusu wordpress kullanan birçok kişi tarafından araştırılan ve seo konusunda kullanıcılara destek veren bir eklentidir. Ayrıca isminden de anladığımız üzere web sitenizi baştan aşağıya SEO için optimize eden ve ihtiyacınız olan tüm araçları size sağlayan bir wordpress eklentisidir.

Kullanışlı bir yapıya sahip olmakla birlikte benzersiz yapılandırma fırsatları sunan All in One SEO eklenti wordpress, 2007 yılında ortaya çıkan ayrıca SEO eklentilerinin atasıdır diye biliniyor. Kullanıcılarına sağladığı özellikleri bakımından oldukça faydalı ve sade ara yüz ile rahat bir kullanım imkânı sağlıyor. Rakipleri ile kıyaslandığında kullanışlı ve basit ara yüzü ile aktif olarak 2 milyonun üzerinde internet sitesinin tercih ettiği eklenti olmuştur.

All in One Seo Pack Eklentisi Kurulumu

All in One Seo Pack Eklentisi Kurulumu

Şimdi gelelim All in One SEO Pack wordpress eklenti kurulum işlemlerine. Yukarıda resimde olduğu gibi eklenti önümüze gelecek şekilde işlemlerimize başlıyoruz.

  • Öncelikle yapacağımız işlem wordpress site yönetim panelimizden “Eklentiler” kısmına giriyoruz.
  • Daha sonra arama bölümüne “All in One SEO Pack” yazarak eklentinin yanında bulunan “Hemen yükle” butonuna tıklıyoruz.
  • Eklentiyi yükleyip etkinleştirdiğimiz zaman eklentinin sol tarafa geldiğini görüyoruz.

All in One Seo Pack Özellikleri

All in One Seo Pack Özellikleri

İlk olarak sol tarafta all in one seo eklentisinin seçenekleri arasında Özellik yöneticisi menüsüne girdiğinizde yukarıdaki resimde olduğu gibi sayfa karşınıza çıkacaktır. Burada yapacağımız işlem kullanmak istediğiniz özellikleri ACTİVATE yazan kısmı tıklayarak açabilirsiniz. Örnekle daha iyi anlayalım. Eğer XML Site Haritası özelliğini buradan açarsanız eklentinin sizin için otomatik olarak oluşturduğu sitemap dosyasını google gibi arama motorlarına rahatlıkla gönderebilirsiniz.  All in one seo pro wordpress eklenti özellikleri daha da gelişmiş özellikleri ile kullanıcılarını sevindiriyor.

All in One SEO Pack Ayarları 2020

All in One SEO Pack Ayarları 2020

Eklenti ayarlarını en iyi şekilde yapmak için All in One SEO ayarları 2020 baktığımız zaman ilk olarak  »Genel Ayarlar kısmını tıklatmanız gerekir. Ayarlar sayfasında birtakım ayarların olduğunu göreceksiniz. Burada sizlere eklenti ayarların yanında soru işareti bulunuyor ve tıklandığında seçenek hakkında detaylı bilgiler sunuyor.

Aynı zamanda wordpress kurulumunda bildiğimiz, ana sayfa, yazı sayfası, yazar sayfası, kategori ve etiket sayfaları gibi çeşitli yerlerde tek bir yayın işlemleri görüntülenmektedir. .

All in One SEO Kullanımı Faydalı Mı?

Eklentinin kullanımı sizlere web sitenizin Google’da ve farklı arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmasına yardımcı olmaktadır. WordPress olarak sitenizi kurduğunuz zaman SEO dostu bir kurulum sağlamakla birlikte, meta etiket eklemek gibi faydalı işlemler sizleri bekliyor. Bunların yanına site haritası oluşturmak, yinelenen içeriklerden kaçınmak gibi SEO’nuzu geliştirmek için yapabileceğiniz birden fazla işlem bulunuyor.

All in One SEO kullanımı oldukça basit olmakla birlikte yukarıda saydığımız tüm özellikleri WordPress panomuza ekleyerek kullanımı kolay bir ara yüzle yapmamızda yardımcı olmaktadır.

Bir yorum bırakınız...

*