Amazon Luna Nedir? Nasıl Abone Olunur? ∞ Sonsuz Teknoloji

Amazon Luna Nedir? Nasıl Abone Olunur?

Amazon Luna

İnternet teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza pek çok yenilik gelmiş durumda. Her geçen gün bu yeniliklere eklenmeler devam ediyor. Son zamanlarda dikkat çeken teknolojik gelişme oyun sektörünü yakından ilgilendiriyor. Bulut tabanlı sistemler gelişme sağlayarak her geçen gün yeni bir mücadele ortamı hazırlıyor.

Amazon bulut tabanlı oyunlar konusunda attığı adımlar ile birlikte bu konuda hali hazırda adım atmış olan firmalara karşı bir rakip olmayı hedefliyor. Amazon Luna konusu da tam olarak bu nedenle açılmış durumdadır. Peki, Amazon Luna Nedir?

Amazon Luna, Amazon alt yapısı ile güçlendirilmiş bir bulut oyun servis sistemidir. Bulut oyun servis sistemi özellikle düşük işletim sistemine sahip kişilerin hayatını kurtarması amacı ile tasarlanmış bir oyun oynama platformudur. Uzaktan bağlandığınız oyun sistemlerini kendi bilgisayarınızdan anlık olarak yönetebiliyor ve oyunlarınızı anlık olarak oynayabiliyorsunuz.

Amazon Luna ile Düşük Sistemlerde Oyun Keyfi

Amazon Luna ile düşük sistemlerde oyun keyfi artık hayal olmaktan çıkıyor. Mobil cihazlarda, televizyonlarda aklına gelebilecek neredeyse her internete bağlanabilen ve bir ekrana sahip olan platform üzerinden oyun oynamak mümkün hale geliyor.

Uzaktan bilgisayar kavramı geçmişten günümüze kendini geliştirerek gelmeyi başarmış durumda. Özellikle gelişen internet ağları ve ekran kartları sayesinde uzaktan kontrol sadece bilgisayarın ana panelini yönetmek ile sınırlı değil.

Ortalama internet hızları sayesinde bir video izliyormuş gibi karşıda oynana oyunu anlık olarak ekranınızda görebilme şansınız var. Videolardan tek farkı anlık olarak oyuna müdahale etme şansınız bulunuyor. Her ne kadar ortalama internet hızları ile bu sistemlerde oyun keyfi yaşamak mümkün olsa da yüksek hızda bir internet her zaman şartlar arasında.

Amazon Luna Ücretleri Ne Kadar Olacak?

Amazon Luna ücretleri ne kadar olacak? Amazon Luna, ilk duyurulduğu zamandan beri beklenenler arasında yer almakta. Her ne kadar şuan piyasada hali hazırda Nvidia GeForce Now sistemi bulunuyor olsa da bazı kişiler rekabet ortamının ciddi anlamda gelişmelere yol açacağını düşünüyor.

Ülkemizde de faaliyet göstermek için kolları sıvayan Amazon, çıkış sonrasında fiyatın aylık olarak 5 Dolar olacağını duyurmuş durumda. Her ne kadar 5 Dolar olacak şeklinde bir haber söylenmiş olsa da daha önceden Amazon Prime için ülkemize özel fiyatlandırmalarda bulunmuşlardı.

Hal böyle olunca söz konusu sitem ülkemizde 10TL gibi bir fiyattan bile sunulabilir. Ancak bu sistemde istediğiniz oyunları oynayabilmek için daha önceden satın almanız ve kütüphanenizde sahip olmanız gerekiyor.

Amazon Luna Nasıl Abone Olunur?

Amazon Luna nasıl abone olunur? Amazon Luna servisi şuan için erken erişim olarak kullanıcılara sunulmakta. Erken erişim sisteminden yararlanabilmek için daha önceden kayıt olmanız gerekmekte. Halen daha şansınızı deneyerek sisteme kayıt olma şansınız bulunmakta.

Buraya Tıklayarak Amazon Luna erken erişim servisinden detaylı bilgileri edinebilirsiniz, söz konusu edindiğiniz bilgiler sonrasında kısa bir kayıt aşaması atlatmanız gerekiyor. Gerçek ve kullandığınız bilgiler ile kayıt olduktan sonra Mail adresinize gelecek olan dönüş mailini beklemeniz gerekiyor.

Bir yorum bırakınız...

*