Amazon One Nedir? | Sonsuz Teknoloji

Amazon One Nedir?

Amazon One

Her geçen gün gelişen teknolojiye bir yenisi daha ekleniyor. Amazon gelişen teknolojide kendini piyasada tutabilmek için ciddi adımlar atmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda ilk kasiyersiz mağazasını açan Amazon, Amazon One sistemi sayesinde ödeme yöntemlerini de tamamen baştan sona değiştirmek istiyor. Amazon GO marketlerinde ürünleri sadece reyondan alıp çıkmanız satın alabilmeniz için yeterli sayılıyordu. Tanımlanan kartınızdan para otomatik olarak çekilebiliyor.

Amazon bu yöntemi daha da geliştirerek Avuç içi ile ödeme yöntemini de sistemlerine eklemeyi planlıyor. Amazon One adı verilen sistem sadece Amazon marketlerinde değil ilerleyen zamanlarda diğer marketlerde de olacak gibi gözüküyor.

Amazon One Sayesinde Avuç İçi ile Ödeme!

Amazon One nedir

Amazon One sistemi sayesinde avuç içi ile ödeme yapma şansınız her zaman bulunuyor. Söz konusu sistemin amacı hayatı daha hızlı bir hale getirmek. Her ne kadar temassız kartlar olsa da bu kartları yanınızda taşımadan sadece elinizi kullanarak ödeme yapabileceğinizi bilmek de oldukça büyük bir gelişme.

Söz konusu teknoloji geleceğin teknolojisi olarak şimdiden anılmaya başlandı bile. Kullanıcıların bu yöntem ile ödeme yapabilmek için bir defaya mahsus avuç içlerini ve kartlarını sisteme tanıtmaları gerekiyor. Bu aşamadan sonra yapacağınız alışverişlerde sadece avuç içinizi göstermeniz yeterli olacaktır.

Amazon One ile Benzersiz Avuç İçi Haritaları

Amazon One alışveriş

Her ne kadar gelişmiş bir sistem olarak lanse ediliyor olsa da kullanıcıların aklın büyük soru işaretleri yer almıyor değil. Bu soru işaretlerinden en önemlisi avuç içlerinin ne kadar güvenli olduğu.

Amazon bu konuda olukça büyük bir yazılımcı ekip ile çalışıyor. Söz konusu geliştirilen algoritma sayesinde kullanıcılar kendilerine tanımlanan benzersiz avuç içi haritaları ile ödemelerini gerçekleştirecek.

Parmak izlerinin benzersiz olduğu gibi avuç içlerinde de benzersiz detaylar bulunmakta. Amazon gelişmiş kamera teknolojisi sayesinde bu detayları görebilecek ve sistemden otomatik olarak ödeme yapılmasını sağlayabilecek.

Söz konusu teknolojinin şu an için sadece fiziksel amazon marketlerinde olması bekleniyor. İlerleyen zamanlarda tüm marketlere yayılabilmesi için geliştirmelerde bulunacaklarını açıklayan amazon ödeme konusunda büyük bir çağ açacağa benziyor. Hiçbir teknolojik ekstra alet kullanmadan sadece avuç içiniz ile ödeme yapmak artık hayal değil.

  1. Eray Gürdal
    15:02 16 Aralık 2020 15:02

    Amazon bu çağda çok önemli bir site. Bu site hakkında detaylı bir bilgi verdiğiniz için teşekkürler.

Bir yorum bırakınız...

*