Android IPTV için Medya Player Uygulamaları | Sonsuz Teknoloji

Android IPTV için Medya Player Uygulamaları

ıptv

Ülkemizde çeşitli dijital TV platformları var ancak aylık ve yıllık ödenen ücretler oldukça fazladır. Ücretsiz ya da düşük ücretler ödeyerek, Android işletim sistemine sahip telefon ve televizyonlarda IPTV medya player uygulamalarını kullanarak maç, sinema, müzik kanallarını izleyebilirsiniz.

Uyarı: Önerdiğimiz uygulamalar sadece medya player görevi görmektedir. IPTV satışı ve abonelik hizmetini, hizmet sağlayıcılarını araştırarak satın alabilirsiniz.

IPTV Nedir?

ABC TV World News Now programı cu-seeme video konferans yazılımını kullanarak 1994 yılında ilk IPTV yayını gerçekleştirmeyi başarmıştır.

İnternet Protokol (IPTV): İnternet protokolü üzerinden görüntü ve ses aktarımının gerçekleştirilmesidir. Televizyonun bilgisayar haline dönmüş hali diyebiliriz. Dünya ülkelerinin birçoğunda televizyon istasyonları bulunmaktadır. IP video server kullanılarak televizyon yayınlarının internet üzerinden yayınlamasını sağlayabilirler.

Farklı uydu operatörlerinde yer alan TV kanallarını izleyebilmek için, bir uydu alıcı ve iki tane çanak antene gerek duyuyorduk. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte istediğiniz yerden televizyon izleyebilirsiniz. Uydu alıcı, çanak anten, ikinci kumandaya gerek duymadan, IPTV uygulamaları sayesinde maç, sinema, müzik ve yurtdışı TV kanallarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.IPTV’de kullanıcıların aradığı en önemli özellikleri; uygun fiyat, televizyon kanallarının kategori halinde sıralı, donma, kapanma gibi bir sorunu olmamasıdır.

IPTV Smarters Pro

smarters pro

Smarters Pro, IPTV satış ve abonelik hizmeti sunmamaktadır. Android TV, telefon ve tablet cihazları için medya player uygulamasıdır. Servis sağlayıcıları kendi isteğine göre özelleştirebilir.

Bir başka yerden aldığınız IPTV hizmetini Smarters Pro uygulaması ile açabilirsiniz. Xtream API kodları, M3u dosyası ve URL’si, EPG yayınlarını destekler. Kullanıcı dostu, güçlü, etkileyici, ebeveyn kontrolü, oyuncu entegrasyonu, alt yazı ve dil desteği özellikleri bulunmaktadır.

Lazy IPTV

lazyıp tv

Televizyon teknolojini kullanarak IPTV yayınlarını görüntülemeye imkân tanır. Rahat ve konforlu televizyon izlemek istiyorsanız, Lazy IPTV uygulamasını kullanın. M3u, EPG, XML, XSPF, zip, gz, http ve UDP bağlantısına sahip video URL’lerini oynatmayı destekler. İnternet radyo yayınları için ses çalar sistemi mevcut.

Önbelleğe alınmış sürümü dikkate alarak, çalma listesini otomatik günceller. Çalma listesi, en çok izlenenler, favari kanal, kanal gruplama gibi içerikleri kendinize göre özelleştirebilirsiniz. TV kanalların üzerine gelerek yayın akışı hakkında bilgi alabilirsiniz. Tarih ayarları, geri yükleme, yedekleme sayesinde TV kanallarını kaybetmezsiniz.

Farklı renk, tema ve ebeveyn kontrolü olan bu uygulama akıllı telefon, tablet gibi cihazlarda daha iyi kullanırken, büyük ekranlı televizyonlarda pek kullanışlı değildir.

Ott Player

ott player

Ottplayeribasit ara yüzü sayesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uygulamayı cihazınıza indirip, www.ottplayer.es sitesine üye olduktan sonra televizyon izlemenin tadını çıkarabilirsiniz.Android ve İOS işletim sistemlerine sahip telefon, tablet ve TV’lerle uyumlu çalışır.

M3U8, HLS, RTSP, TS, UDP, RTMP dosya formatlarını destekler. Reklam olmadan, kolay yönetim sayesinde çalma listesini kontrol edebilirsiniz.

Perfect Player IPTV

perfect player

TV, tablet ve akıllı telefonlarda video ve IPTV izlemeye imkân tanıyan medya player uygulamasıdır. OSD ve EPG menülerini kendinize göre özelleştirerek TV kanallarını ayarlayabilirsiniz. SD card ve USB’den dosya yükleyebilirsiniz. M3U, XSPF, JTV, XMLTV, UDP, http dosya formatlarını destekler.

Eklemiş olduğunuz IPTV’yi ayarlar menüsünden güncelleyebilirsiniz. Özel uzaktan kumanda özelliğine sahiptir. İki parmağınızı dokundurarak ekran panelini büyük veya küçük yapabilirsiniz.

IPTV

ıptv

10 milyondan fazla indirilmiş ve en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alan IPTV uygulamalarından bir tanesidir. Geçmiş çalma listelerine ulaşabileceğiniz gibi 3M3U, XSDF, UDP, XML, JTV ve EPG desteği bulunmaktadır. Ebeveyn kontrolü sayesinde çocuklarınız hangi kanalları izlediğini takip etmenize imkân tanır. Özel oynatıcı sayesinde yükleyeceğiniz videoları da izleyebilirsiniz. Pro sürümüne geçerek reklamsız, ön yükleme, çalma listesi ve son kanalı oynat özelliklerine sahip olabilirsiniz.

GSEE Smart IPTV

gse smart tv

Android TV ve mobil cihazlarla uyumlu çalışır. Chromecast, Xtream API kodları, http, HSL, M3U8, MMS, RTSP, EPG, VOD, XML, zip, gz, M3U ve popüler video formatlarını oynatmayı destekler. Ebeveyn kontrolü, Türkçe olmak üzere 31 dil desteği, otomatik oynatma, canlı akış rehberi, tema gibi özelleştirme seçenekleri mevcuttur.

Bir yorum bırakınız...

*

X sanal çerçeve ekranı

Xvfb Nedir? Docke’da GUI Uygulamaların Çalıştırılması

Xvfb, yani X virtual framebuffer aynı zamanda X sanal çerçeve ekranı olarak bilinir, X11 ekran sunucusu protokolünü uygulayan bir ekran sunucusudur. Diğer ekran sunucularının ...
Python ile Kendi Yapay Zeka

Python ile Kendi Yapay Zekanızı Yazma Rehberi

Python ve yapay zeka kavramları, özellikle son dönemlerin yazılım dünyasında yan yana anılır oldu. Python için özel olarak yazılmış PyCharm, Tensorflow ve Keras gibi ...
Netflix Reklamlı

Netflix Aboneliklerine Zam Geldi! En Ucuz Abonelik?

Netflix aboneliklerine zam geldi! Üstelik yeni gelmiş olmasına rağmen. Netflix abonelikleri ne kadar oldu? Online film, dizi ve TV Showları izlememize olan sağlayan Netflix, ...
Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri

Telefonu Hızlı Şarj Etme Yöntemleri: Daha Hızlı Şarj

Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri ile yeni nesil ve eski nesil fark etmeksizin tüm telefonlar için normalinden daha hızlı şarj süresine ulaşabileceksiniz. Android telefonlarda ...
Windows 10 format atma

Windows 10 Format Atma USB’den Windows Yükleme

Windows 10 format atma nasıl yapılır? Windows 10 Format USB’si ile evde format, bilgisayar sıfırlamak aslında çok basit. Peki, Nasıl? Windows sürümlerini zaman zaman ...
steamde hangi Durumlarda Oyun Paylaşımı Yapılmaz

Steam Arkadaşlık Kodu Nerede? Nasıl Arkadaş Eklenir?

Steam arkadaş nasıl eklenir? Steam arkadaşlık kodu nerede? Steam üzerinden arkadaşlarınız ile nasıl ekleşebilirsiniz? Popüler oyun satın alma ve oynama platformu olarak karşımıza çıkan ...
Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra

Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra: Teknolojinin Zirvesindeki İki Dev

Teknoloji dünyasında sürekli bir yenilik rüzgarı esiyor ve bu rüzgarın en güçlü esintilerinden ikisi, Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra. Bu iki cihaz, akıllı ...
Cep Telefonu ile Kaliteli Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Cep Telefonu ile Kaliteli Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Günümüzde cep telefonlarındaki kameralar ile bir profesyonel fotoğraf makinesi gibi kullanılabilmektedir. Bu fotoğrafların çekilirken ve çekildikten sonra yapılacak ufak detaylar, fotoğraf çekerken daha iyi ...
Python Colorama

Python Colorama ile Renkli Konsollar

Bilgisayarlarındaki komut istemi programlarıyla ilgilenen bilgisayar kullanıcıları, zaman zaman konsollarının farklı şekillerde görünmelerini isteyebilir. Bunun için akla gelen ilk şey tabii ki konsolun renklerini ...
WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp tek hesabı birden fazla telefonda kullanma güncellemesi ile birlikte artık mesajlarınıza tek bir telefondan değil birden fazla telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden erişebilmenize ...