Android P ile Gelen Özellikler | Sonsuz Teknoloji Android P ile Gelen Özellikler | Sonsuz Teknoloji

Android P ile Gelen Özellikler

android p özellikler

Android P yeni özelliklerle doludur. Android P’nin henüz resmi bir adı olmayabilir, ancak mobil işletim sisteminin sahip olduğu yeni özellikler ve düzenlemeler insanı heyecanlandırıyor.

Google, Android P’yi Google I/O’da Mayıs’ın başında beta olarak yayınladı. O günden beri beta sürümü geliştiriciler ve meraklılar tarafından kullanılmaktadır.

Android P Adaptif Pil: Uzun süreli pil ömrü kullanımı işletim sistemlerinin her yeni versiyonunda el atılan alandır., Android P’nin Adaptif Pil özelliği, zamanla kullandığınız uygulamaları öğrenecek ve bunlara sistem kaynaklarını önceliklendirecektir. Hiç kullanmadığınız uygulamalara gelince? Android P onları açana kadar onları görmezden gelecektir. Pilden tasarruf etmek için akıllıca bir yöntem. Pil tasarrufuna ne kadar etkisi olacağını Android P kullanıcılar için piyasaya çıktıktan sonra daha iyi anlayacağız.

Yeni bir ekran görüntüsü aracı: Fantezi yeni bir ekran görüntüsü aracı, ekran görüntüsünü aldıktan hemen sonra düzenleme veya silme seçeneği sunar. Ekranınızı yakaladıktan sonra görüntülenen bildirim seçeneğinden birine dokunun ve düzenlemeleri yapın.

Mesaj ön izlemelerdeki resimler: Bildirimler kısa bir süre içinde size yalnızca metin yerine bildirim ön izlemesinde resim gösterme olanağına sahip olacak.

Ekran dönmesinde hızlı rotasyon: Telefonunuzun ekranının istemediğiniz zaman döndüğünden daha rahatsız edici bir şey yoktur. Ekranınız Yatay döndüğünde ekranın sağ üst köşesinde yeni bir hızlı rotasyon geçişi görünecek. Ekranı döndürmeden ekranın portre moduna dönmesine izin vermek için dokunmanız yeterli olacak.

Medya denetimleri: Telefonlarda en sık yaptığımız işlerden biri müzik dinleme veya video izlemek yani multimedyayı kullanmaktır. Android P’den önce, müzik dinlerken ve söz konusu müziğin sesini ayarlamak istediğinizde, bunu yapmanın basit bir yolu yoktu.  Android P’yi yükledikten sonra, ses tuşlarının medya ses düzeyini kontrol etmesi varsayılan olacaktır.

Uygulama Ön izlemesi: Daha önce açılmış uygulama ön izlemelerinin dikey yığını yerine, Android P, yatay olarak birbirinin yanına yerleştirilmiş ön izleme seçeneği ile geliyor. Daha önce açılmış uygulamalarda gezinebilir veya uygulamayı zorlamak için uygulama ön izlemesinde hızlıca kaydırabilirsiniz.

Yeni ayarlar menüsü: Maratonun Android Ayarları menüsü Artık yeni başlayanlar için daha renkli.

Uygulama eylemleri: Uygulama eylemleri, genellikle bir uygulama içinde gerçekleştirdiğiniz veya ihtiyaç duydukları görevleri önerir. Örneğin, ekran görüntüsünde, uygulama önerilerinin en üst satırının hemen altında iki düğme vardır. Bir düğme, cihazımda bit fotoğrafı açmak için Google Fotoğraflar’ı kullanmayı önerirken, diğeri de başka bir uygulama ile açma ve hızlı bir şekilde uygulamalar arasında geçiş yapma seçeneği sunuyor.

Android P, şuan için beta sürümü ile deneme amaçlı olarak dağıtılmıştır. Muhtemelen kullanıcı geri bildirimlerden sonra belki bazı özelikler çıkarılacak veya muhtemelen yeni özellikler eklenerek yeni düzenlemelerle piyasaya sürülecektir.

 

 

Bir yorum bırakınız...

*

steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...
E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...