Android Telefon İnternet'ini Bilgisayara veya Dizüstü Bilgisayara Bağlamak | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Android Telefon İnternet’ini Bilgisayara veya Dizüstü Bilgisayara Bağlamak

internet bağlantı noktası

Zaman zaman bilgisayar veya diz üstü bilgisayar için İnternet’e mobilden bağlanma ihtiyacı duyarız. Dizüstü ya da tabletinize telefon erişim noktası kullanmak, halka açık Wi-Fi’den daha hızlı olabilir ve daha güvenlidir. İşte Android akıllı telefon ile mobil bağlantı hakkında bilmeniz gerekenler.Hotspot,  Telefonunuzu bilgisayarınıza USB, Bluetooth veya Wi-Fi ile bağlamak ve bilgisayar bağlantısı sağlamak için telefonunuzun İnternet bağlantısını kullanmak için kullanılan terimdir.

Android Mobil Bağlama Seçenekleri

Android telefonun internet bağlantısını bilgisayarları, dizüstü bilgisayarları veya tabletleriyle paylaşmaları için üç bağlantı seçeneği vardır:

Bu makale Android 8.0 ile anlatılmıştır. Anlatımda menü yerleri farklılar gösterebilir, diğer Android sürümlerinde de benzer ifadelerle belirtilmiştir.

1. USB Bağlantısı

Akıllı telefonlar cihazı USB üzerinden bilgisayarınıza bağlamanıza izin veriyor. USB bağlantı, Mobil internet bağlantısında daha yaygın kullanılan Wi-Fi yerine, kablolu bir bağlantı üzerinden paylaşmanıza olanak tanır.

Bağlantı işlemlerine başlamadan önce mobil verinizin açık olduğundan emin olun. Mobil veri bağlantısı ücretsiz olsa da mobil veri paketinizin kotasından kullanacaksınız.

hotspot aç

Telefonunuzla birlikte verilen USB kablosunu bilgisayarınıza bağlayın ve ardından telefonun USB bağlantı noktasına takın. Android cihazda, Ayarlar > Ağ ve taşınabilir hotspot’u açın. “USB bağlantısı” seçeneğine dokunun. Bu Telefonunuzla PC arasında var olan veri aktarımlarını kesintiye uğratacağı konusunda sizi bilgilendirmek için bir uyarı alacaksınız. Devam etmek için Tamam’ı tıklayın.

USB ile bağlantıda elde edilecek ortalama İnternet hız;  97Mbps indirme, 2.02Mbps yükleme,

2. Bluetooth Bağlantısı

Mobil internet bağlantınızı PC, dizüstü bilgisayar veya tablet ile paylaşmanın bir başka yolu da Bluetooth kullanmaktır. Kısa menzilli kablosuz iletişim teknolojisi, telefonunuza ve eşleştirilmiş bir cihaza veri göndermek için yeterli bant genişliğine sahiptir. Telefonunuzu bilgisayarınıza Bluetooth ile eşleştirerek başlayın.

mobil bağlantılar

Eşleştirildikten sonra, telefonda Ayarlar > Ağ ve taşınabilir hotspot uygulamasını açın ve Bluetooth bağlantısı seçeneğine dokunun.

Bluetooth İnternet Hızı: 35Mbps indirme, 0.78Mbps yükleme,

3. Wi-Fi Bağlantı Noktası

Telefonu bir Wi-Fi etkin noktası olarak kullanmak belki de en popüler bağlantı seçeneğidir. Mobil internet ve Wi-Fi bağlantınızı kullanarak, telefonunuz, cihazlarınızı güvenli bir parola ile bağlamak için özel bir ağ oluşturur.

kablosuz aç

Ayarlar > Ağ ve taşınabilir hotspot

‘i açın ve Kablosuz hotspot, bazı telefonlarda “Taşınabilir ortak erişim noktası veya “Telefonlarda Wi-Fi etkin noktası” öğesine dokunun.

Bu seçenek içerisinde ağ şifrenizi belirlemek için “kablosuz ağ paylaşım kurulumu”ndan kablosuz ağ şifresini görebilir, kablosuz ağ adını ve şifresini değiştirebilirsiniz.

kablosuz şifre

Kablosuz ağ internet hızı: 10Mbps indirme, 4.45Mbps yükleme,

İşlemler bittikten sonra bilgisayarınızdan oluşturduğunuz Wi-fi noktasını bulup şifreyi girerek bağlanabilirsiniz. Kablosuz bağlantıyı ilk kez kurduktan sonra, başka zamanda tekrar bağlanmak kolaydır.

hotspot erişim aç

Wi-fi noktası ve şifresini telefonunuzun hafızasına alınmıştır. Bundan sonra yapmanız gereken, Telefonunuzda bildirim alanını açın ve Hotspot düğmesine dokunun, ardından bilgisayarınızın bağlanmasını bekleyin.

Bir yorum bırakınız...

*

adobe

Adobe Programları ve Özellikleri Nelerdir?

Adobe programları birbirlerinden farklı özelliklere sahiptir ve özellikle profesyoneller tarafından tercih edilirler ...
Axon 11 SE 5G

ZTE Axon 11 SE 5G Özellikleri ve Fiyatı

ZTE, düzenlediği etkinlik kapsamında 5G bağlantı teknolojisine sahip yeni akıllı telefonunu duyurdu ...
ram nedir

RAM (Random Access Memory) Nedir? RAM Ne İşe Yarar?

RAM, her ne kadar bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza girmiş olsa da ...
oyun hataları

Bilgisayarda Oyun Neden Hata Veriyor?

Bilgisayara yeni oyun yüklediğinizde sorunsuz bir şekilde çalışmasını beklersiniz. Bigisayarda oyun, açılmıyor, ...
rar nedir ne işe yarar

RAR Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüzde bilgisayar kullanıcılarının büyük bir kısmı, yüksek boyutlu dosyalar ile çalışmaktadır. Kimi ...
projektör

Projektör Nedir? Nasıl Çalışır?

Projektör, basitçe düşünecek olursak görüntüyü yansıtan bir cihazdır. Bu cihaz genellikle toplantı, ...
vram

VRAM (Video RAM) Nedir? Ne İşe Yarar?

VRAM tüm harici ekran kartlarında bulunan bir RAM türüdür. Bu bellek grafik ...
play station haziran oyunları

PlayStation Plus Haziran 2020 Ücretsiz Oyunları

PlayStation Plus abonelerine Haziran ayı içerisinde verilecek ücretsiz oyunlar belli oldu. Sosyal ...