Android Telefonda Bildirim Gelmiyorsa | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Android Telefonda Bildirim Gelmiyorsa

Bildirim hataları

Android’in bildirim sistemi bazen garip davranışlara yol açarak önemli uyarıları kaçırmanıza neden olur. Bildirimlerinizi normale döndürmek için birçok düzeltmeyi deneyebilirsiniz. Her zamanki gibi Android bildirimleri almadıysanız, denemeniz gereken bazı düzeltmeler aşağıdadır. Aşağıdaki anlatılan açıklamalar Android 8.1 sürümü üzerinden yapılmıştır. Diğer sürümlerde de yakın ifadeler kullanılmaktadır.

1. Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Karşılaştığınız herhangi bir sorunu gidermeye yönelik ilk adım, telefonu yeniden başlatmaktır. Yeniden başlatma telefonun temel bileşenlerini yenileyecektir.

2. Uygulamanın Bildirim Ayarlarını Gözden Geçirin

Telefonunuzu yeniden başlatmak başarılı olmadıysa, söz konusu uygulamanın bildirim ayarlarını gözden geçirmeyi deneyin. Yaygın olarak kullanılan uygulamaların çoğu, uyarıları ne sıklıkta zorlayabileceklerini, istediğiniz bildirim türlerini ve daha fazlasını ne kadar zorlayabileceklerini değiştirmek için kendi özel tercihler kümesini sunar.

bildirim (1)

Uygulamada ilgili ayarları bulamazsanız, Android için uygulamanın bildirim ayarlarını Ayarlar> Uygulamalar altında uygulamanızı bulun ve tıklayın. Açılan seçeneklerden “Bildirimler” seçeneğini seçin. Bu seçenek altındaki seçeneklerin tamamının açık olduğundan emin olun.

bildirim (4)

3. Yazılım Pil Optimizasyonlarını Devre Dışı Bırak

Ayarlar> Uygulamalar altında uygulamanızı bulun ve tıklayın. Açılan seçeneklerden “Pil” seçeneğini seçin. Pil optimizasyonlarını uygulama bazında durdurmayı zorlayarak devre dışı bırakabilirsiniz.

4. Özel Güç Koruyucular için kontrol edin

Bazı üreticiler, önemli olmadığını düşündükleri uygulamaları otomatik olarak engelleyen daha fazla güç tasarrufu sağlayan araç ekleyerek daha da fazla yol kat ediyor. Bu nedenle, Google paketlerine ek olarak, telefonunuzun başka bir kurum içi optimizasyonla gelip gelmediğini kontrol etmeniz gerekir.

5. Uygulamayı Yeniden Yükleyin veya Güncellemeleri Bekleyin

Yalnızca bir uygulamayla sorunla karşılaşmanız durumunda, geliştiricilerin yanlışlıkla bir güncelleme raporu çıkarması mümkündür. Bu senaryolar için üç seçeneğiniz var. Uygulamayı kaldırabilir ve yeniden yükleyebilir, sorunu çözmek için bir güncelleme bekleyebilir veya eski bir sürüme dönebilirsiniz.

6. Rahatsız Etmeyin Modunu Kontrol Edin

bildirim (2)

Çoğu Android telefon kullanışlı bir Rahatsız Etme moduyla birlikte gelir. Bu, izin vermeyi seçtiğiniz dışındaki tüm bildirimleri bastırmak için tasarlanmıştır. Yazılım tasarımcıları, anahtarını Hızlı Ayarlar gibi kolayca erişilebilen yerlere koyma eğilimindedir. Dolayısıyla, aşina değilseniz, yanlışlıkla açmış olabilirsiniz.

Ayarlar’a gidin ve Ses veya Bildirimler altında “Rahatsız Etmeyin” modunu inceleyin. Android sürümüne göre, Ayarlar‘ın altında  “Rahatsız Etme” bulun ve kontrol edin.

7. Arkaplan Verileri Etkin mi?

Android Oreo ve sonraki sürümlerinde, uygulamaların arka planda mobil verilere erişimini kesebilirsiniz. Muhtemelen bu ayarı yanlışlıkla değiştirmediniz, ancak bildirim sorunlarınız olduğunda yine de kontrol etmeye değer.

Bu seçeneği Ayarlar> Uygulamalar ve Bildirimler> [Uygulama adı]> Veri Kullanımı> Arka Plan Verileri altında bulabilirsiniz.

8. Veri Tasarrufu Açık mı?

Veri Tasarrufu özelliği, Wi-Fi’de değilken kullandığınız veri uygulamalarını kısıtlamanıza olanak tanır. Bu, cep telefonu faturanızda tasarruf etmenize yardımcı olabilir, ancak bildirimleri kaçırmanıza da neden olabilir.

bildirim (3)

Veri koruma modu etkinse ve hatanın kaynağını doğrulamak için telefonunuzu bir süre bu özellik olmadan kullanın. Göz atmak için Ayarlar> Hücresel Ağar> Veri kullanımı>Veri Koruyucu seçeneklerini ziyaret edin ve kontrol edin.

9. Uygulama Arka Planda Çalışabilir mi?

Android Oreo ve daha üst sürümlerinde, uygulamaları aktif olarak kullanmadığınızda uygulamaların çalışmasını tamamen durdurabilirsiniz. Telefonunuzun pil ömrünü çok fazla tüketen uygulamaları devre dışı bırakmak için eklenmiştir. Ancak, sizin için önemli olan uygulamalar için açıldığında sorunlara yol açabilir. Android, gerekli olduğunu düşünüyorsa bu değişiklikleri kendi başına yapabilir. Bu nedenle bildirim sorunlu uygulamalar için ayarları gözden geçirmelisiniz.

Ayarlar> Uygulamalar ve Bildirimler> [Uygulama adı]> Pil> Arka Plan Kısıtlama

altında bulunur.

Tüm bu adımlardan sonra, bildirimlerinizi düzenli olarak geri alamıyorsanız, aygıta özgü bir sorun olabilir. Bu durumda, yazılım güncellemelerini kontrol etmek veya telefonunuzun üreticisine danışmak en iyisidir.

Bir yorum bırakınız...

*

gmail-gizli-mod

Google Gmail Yedekleme Nasıl Yapılır?

Gmail hesabına tüm android kullanıcıları sahiptir. Gmail, iş hayatı için olsun özel ...
Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic

Xiaomi, Yeni Kablosuz Kulaklığını Duyurdu! Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic

Çin merkezli teknoloji şirketlerinden biri olan Xiaomi, düzenlediği özel bir lansman kapsamında ...
c# programlama dilinin özellikleri

C# Programlama Dilinde Kullanılan Veri Tipleri Nelerdir?

C# programlama dili günümüzde devamlılığı sürdüren ve birçok alanda geliştirmelerde kullanılan popüler ...
microsoft

Microsoft Outlook Web’de Google Takvim Entegresi

Microsoft, uzun zamandır  Web’de Outlook kullanımında Gmail ve Google Takvim entegrasyonlarını test ...
pubg harita

PUBG Erangel Haritasının En İyi Bölgeleri

Pubg oyunu, değişken yapısıyla harmanladığı şans faktörünü iyi bir şekilde oyuncunun hizmetine ...
signal uygulama mesaj

En Güvenli Mesajlaşma Uygulaması Signal Nasıl Kullanılır?

Signal, güvenli metin mesajlaşma ve şifreli ses iletişimi için ideal bir uygulamadır ...
oppo a12s

Oppo A12s Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Oppo, düzenlediği özel bir etkinlik kapsamında uygun ...
bytefence

Bytefence Programı Nedir Nasıl Kullanılır?

Genel olarak bilgisayarlara, yüklenmekte olan bazı program ya da uygulamaların beraberinde yüklenmesi ...