Android TV Box Nedir? Android TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? ∞ Sonsuz Teknoloji

Android TV Box Nedir? Android TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Android TV Box

Android TV Box kavramı son zamanlarda sıkça duyulmaya başlanan kavramlardan birisi Peki, Android TV Box Nedir? İnternet ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza giren teknolojik gelişmelerden birisi olan TV Boxlar, akılsız televizyonları akıllı hale getirmekte kullanılır.Akıllı televizyonlar 5 yılı aşkın bir süredir hayatımızda bulunuyor. Söz konusu akıllı televizyonların içlerinde Android işletim sistemleri yeni yeni yer almaya başladı. TV Box cihazları sayesinde içerisinde Android bulunmayan televizyonları Android hale getirebilir ve akıllı olarak kullanabilirsiniz.

Özellikle Netflix ve benzeri işlemler için kullanılan bu cihazların gelişmiş modellerinde oyun oynamak da mümkündür.

TV Box konusunda öne çıkan markalar arasında Xiaomi ve Apple da bulunmaktadır. Xiaomi Boxlar içerisinde Android işletim sistemi bulunurken Apple Boxlar içerisinde TV işlemlerini yerine getirecek bir yazılım bulunur. Eski TV’yi akıllı TV’ye çevirmek için tercih edilir.

Android TV Box Özellikleri

Android TV Box Özellikleri

Android TV Box özellikleri alacağınız cihaza göre değişiklik göstermektedir. Söz konusu cihazları özelliklerine göre almanız ilerleyen zamanlarda yaşanabilecek sorunların önüne geçecektir.

TV Boxların kullanım alanlarına göre özellikleri değişmektedir. Multimedya işlemleri için giriş seviyesinde bir Box yeterli olurken Oyun oynama planlarına sahipseniz daha gelişmiş bir box satın almanız gerekmekte.

Android özellikleri, işlemci özellikleri, depolama özellikleri ve kodlayıcı özellikleri dikkat edilmesi gerekenler arasında. H.254 video formatını destekleyen Boxları tercih etmeniz sizin için en iyi seçenek olacaktır.

Android TV Boz cihazlarının genel olarak bulunan özellikleri şu şekildedir:

 • Wi-Fi Bağlantısı
 • Ethernet Girişi
 • USB Portları
 • Kızı Ötesi Giriş
 • Dijital Ses Çıkışı
 • 16 – 32 GB Depolama Alanı
 • 4GB ve üstü ram kapasitesi
 • OTA güncelleme özelliği

Ortalama bir Android TV Box alırken dikkat etmeniz gereken özellikler bunlardır. Bunun yanı sıra dikkat edilmesi gereken özellikler de bulunmakta. Söz konusu cihaz kullanım alanlarına göre farklılık gösterebilmekte.

Android TV Box Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Android TV Box Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Android TV Box satın alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Android TV Box ürününü satın alırken mutlaka dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunmakta.

Bu özellikler sırası ile Android sürümü, Depolama alanı, Ram alanı, Girişler ve çıkışlar. Son olarak video oynatım kapasitesi.

Söz konusu özellikler cihazı kullanacağınız alana göre değişiklik göstermektedir. Multimedya ve günlük işleri tamamlamak için bu cihazı kullanmak istiyorsanız ortalama özellikte cihazlar işinizi görecektir.

Oyun odaklı bir TV Box kullanmak istiyorsanız özelliklerin en dolu halde olmasına özen göstermelisiniz. Bir tablet almaktan veya telefon almaktan farksız olan bu olayda en yüksek özelliğe sahip cihazlar en iyi performansı verecektir.

En İyi Android TV Box Önerileri

En İyi Android TV Box Önerileri

Bu cihazları özelliklerine göre ayıracak olursak karşımıza bir liste çıkmakta. Peki, en iyi Android TV Boxlar hangileri?

Android TV boxların ana amaç olarak akılsız televizyonları akıllandırdığından bahsettik. Bu nedenle ilk sıralarda standart kullanım ürünleri yer alırken ilerleyen sıralarda oyun odaklı kullanım ürünleri bulunmakta.

 • Xiaomi Mi TV Stick
 • Mİ Box S 4K
 • Xiaomi MDZ-22-AB Mi Box S 4K Ultra HD
 • H96 Max Plus Android TV Box
 • X96h Android TV Box

Bu ürünler 2021 Yılında kendilerini göstermiş ve en iyi performansı sunmuş ürünlerdir. Özellikle Xiaomi Mi TV Stick ürünü son zamanlarda en çok tercih edilenler ve memnun kalınanlar arsında yer almakta. Oldukça küçük olan bu cihaz sadece HDMI üzerinden yapılacak olan görüntü bağlantısı sonrasında hızlıca kullanılabilir.

Bir yorum bırakınız...

*