Android ve İphone Telefonlar WiFi Modem Olarak Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Android ve İphone Telefonlar WiFi Modem Olarak Nasıl Kullanılır?

Telefon hotspot

İPhone’ları ve Android’leri WiFi hotspot’lar haline getirmek çok kolaydır. Hem Apple hem de Google’ın kendi işletim sistemlerine WiFi hotspot desteği vermesi sayesinde bugünlerde çok daha basitleşti. Bu harika özelliği nasıl kullanacağınızı bilmek iPhone ve Android kullanıcılarını bir araya getirir. Wi-Fi hotspot’u etkinleştirmek için Hücresel verinin açık olması gerekir. Wi-Fi hotspot paylaşımı hücresel verinin paylaşımı için gereklidir. Bağlandığınız Wi-fi ağı paylaşamazsınız.

Ayarlar -> Hücresel” tıklayın ve açın. Ardından Hücresel içerisinde “Kişisel Erişim Noktası” menüsüne dokunun ve en üst kısımdan açık duruma getirin.  Kişisel  WiFi veya Bluetooth kapalıysa, tekrar açmanız istenir. Tercihiniz Bluetooth değil Wi-fi olsun. Wi-Fi parolası seçeneği ile şifre değişikliği yapabilirsiniz.

Telefonunuz artık modem olarak kullanılabilir. Diğer cihazlar Wi-fi ağından sizin cihazı İnternet’e bağlanmak için modem olarak görecektir. Ağda modem adı telefonunuzun adı olacaktır. Başka cihazdan Wi-fiden kablosuz ağ arattığınızda telefonunuzun adı olan ağı seçin ve oluşturduğunuz şifreyi girerek İnternet’e bağlanın.

Ayarlar, kullandığınız Android sürümüne göre değişebilir. Nispeten yeni bir Android sürümü ise (5.0 ve sonrası), telefonlar arasında aynı genel kurallar geçerlidir. Aşağıda yaptığım işlem Android 6.0 sürümüne göre yapılmıştır.

Ayarlar > Ağlar’ın altında  “İnternet Paylaşım oluşturma“‘ buradan ” Wi-Fi hotspot “u etkinleştirin. Bunu yaptıktan sonra veya öncesinde, ağ adınızı, şifrenizi ve hatta zaman aşımını belirlemek için yine “Wi-Fi hotspot” bölümünden gerekli ayarları yapabilirsiniz. Wi-Fi hot-spot’u kısa yoldan aktifleştirmek için telefonunuzun üst kısımdan hızlı menüsüyü aşağıya kaydırarak Wi-Fi simgesinin beyaz zemin içerinde olan ve altında “Erişim Noktası” yazan simgeye tıklayarak hızlıca etkinleştirebilirsiniz.

Uyarı

Hotspot’lar, iPhone’unuzun veya Android’in İnternet’inden yararlanmak için bilgisayarlarınızı, tabletlerinizi, diğer telefonlarınızı vb. bağlamak için harika bir yoludur. Ancak dikkatli olun, çünkü diğer cihazlarınız Wi-Fi’ye (özellikle Windows 10) bağlandığında otomatik olarak güncellemeleri indirir ve veri kotanızı hızlı bir şekilde yok eder. Telefonunuza İnternet için bağlanan diğer cihazlarda otomatik uygulama güncellemelerinin kapatıldığından emin olmanız gerekir. Hotspot işlemi yaptığınız cihazın hızlı bir şekilde şarjının bitebileceği aklınızın bir köşesinde olsun.

Bir yorum bırakınız...

*

17102500002

Milli İşletim Sistemi Pardus Tekrar Ayağa Kalksın

TÜBİTAK başkanı Arif Ergin, Pardus yapılanmasının yeniden oluşturulduğuna ilişkin  açıklamalarda bulunması Pardus’un tekrar ayaklanacağının habercisi oldu.  ...
1710250000

Türkiye’de F Klavye Kullanımı

  Kamu Kurumlarında F klavye kullanımının yaygınlaştırılması, 2013 yılında Başbakanlık Genelgesi ile ...
1710242300

E-TESPİT – Türkiye Noterler Birliği

İnternet üzerinden işlenen suçlarda tespite ilişkin sitenin linki ve ekran görüntüsü alınarak ...
396BA5B5-4751-4903-B246-7904A7E787D1

Kurumuş Kartuş Nasıl Çalışır?

Mürekkep püskürtmeli yazıcısı olan hemen hemen herkesin başına gelmiştir. Bir, iki ay ...
1710242121

SNAPCHAT VS INSTAGRAM

Snapchat Instagram mücadelesi devam ediyor. Facebook’un, Instagram ile yaptığı Snapcahat’a benzer güncellemesinden ...
1710231659

Fusion Drive Nedir?

Fusion Drive, 2012 sonunda piyasaya çıkan iMac ve Mac mini modellerinde bir ...
1710242130

Harddisk’imden Verilerimi Kurtarabilir miyim?

Sabit disklerden verileri kurtarmak için piyasada birçok kurtarma programları ve bu işi ...
171022

Telefon ile Doğru Video Çekmek

Telefonda bulunan kamera kaliteleri o kadar çok arttı ki artık insanlar el ...