Apple AR Gözlük Hakkında Tüm Detaylar | Sonsuz Teknoloji

Apple AR Gözlük Hakkında Tüm Detaylar

apple ar

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden biri olarak kabul edilen Apple, yepyeni bir alanda kendi iddiasını sürdürmek için ilk adımları atıyor. Arttırılmış gerçeklik ürünleri ile adeta bir teknoloji devi olduğunu yeniden kanıtlamak isteyen firma bu alanda yaptığı çalışmaları sonlandırdı. Apple AR gözlük ve başlık için tasarlanan temel çalışmalar neredeyse tamamlandı ve firma, bu yeni ürünlerin çıkışı için bir tarih belirledi.

APPLE ARTTIRILMIŞ GERÇEKLİK ALANINDA DA İDDİALI GELİYOR

Apple AR gözlük ve başlık için çeşitli çalışmalar yaptığını bir süre önce tüm dünyaya duyurmuştu. Yaptığı Ar – Ge çalışmaları sonucunda bu alana yoğunlaşma kararı alan ve kimi zaman zorluk yaşayan firma, artık bu konuda da ne kadar iddialı olduğunu kanıtlamaya kararlı.

Apple AR Gözlük Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

Henüz ürünler hakkında herhangi bir teknik özellik açıklaması yapmayan firma, ürünleri 2023 yılında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Şirket, eğer her şeyi doğru yaparsa AR başlık 2022 yılının son zamanlarında piyasaya sürülebilir fakat gözlük için net tarih şu an için 2023 olarak belirtiliyor.

ARTTIRILMIŞ GERÇEKLİK ALANINDA DÜNYA DEVİ OLMAK İÇİN ADAY

Apple AR gözlük ve başlık modelleri geniş kapsamlı bir çalışma sonucunda piyasaya sürülecek. Bunun sebebi de teknoloji devi firmanın işini hiçbir şekilde şansa bırakmak istememesi. 2023 yılında bu alanda dünya devi olmayı hedeflediğini de belirten Apple, bu ürünlere akıllı telefonlar kadar özen gösteriyor.

Şirketin CEO’su Tim Cook tarafından yapılan açıklamalar da şirketin bu alanı özümsediğini ve en az yeni bir iPhone modelinin çıkışı kadar ses getireceğini kanıtlar nitelikte. Ayrıca firma, kendi markasını oluşturmak yerine bu alanda öncü olan firmaları bünyesine katmaya da hazırlanıyor olabilir.

Bir yorum bırakınız...

*