Apple Card Nedir ve Ne İşe Yarar? | Sonsuz Teknoloji

Apple Card Nedir ve Ne İşe Yarar?

apple card

 

Dünya devi teknoloji şirketi Apple, yepyeni bir yenilik ile müşterilerine hizmet vermeye başlıyor. Apple Card adı verilen bu yeni uygulama ile kart kullanıcıları ödeme işlemlerini daha rahat bir şekilde yapacak. İlk kez 2019 Mart ayında duyurulan bu yeni hizmet, ödeme ve para transferi işlemlerini daha kolay bir hale getirecek. Bu sayede kart kullanıcıları iPhone üzerinden bankaya dair işlemlerini kolayca gerçekleştirebilecek. Üstelik karta başvuru da yine akıllı telefon üzerinden yapılacak.

APPLE CARD NE İŞE YARAR?

iPhone vasıtasıyla kart başvurusu yaptıktan yaklaşık beş dakika sonra kullanıma açılan Apple Card, Apple Pay kullanılan her alanda geçerli olacak. Ödeme ve para transferleri işlemlerine kullanılan bu kart ile yaptığınız tüm harcamaların detaylı dökümleri de yine akıllı telefonunuzda sınıflandırılmış bir şekilde bulunacak. Hesap dökümü ve en çok harcama yaptığınız yerler de bu sayede bilginize sunulacak. Ödeme yaptığınız alanlar ve hizmetler haftalık ve aylık olmak üzere ulaşılabilir bir hale gelecek.

Apple Card vasıtasıyla yaptığınız harcamaların %2si de size geri iade edilecek. Üstelik eğer herhangi bir Apple ürünü için harcama yaptıysanız iade edilen oran %3 olacak.

BANKA KARTINDAN FARKLI BİR TASARIM

Apple Card ile ilgili en ilgi çekici detaylardan biri de tasarımının alışılagelmiş banka ve kredi kartlarından oldukça farklı olması. Sade bir tasarıma sahip olan kartlarda herhangi bir hesap numarası, isim ya da güvenlik anahtarı bulunmayacak.

Üstelik kart için alınan herhangi bir ücret de olmayacak. Apple Card tamamen ücretsiz olup kaybolması durumunda da herhangi bir cezai ücret ödenmeyecek.

Bu yeni uygulamanın Türkiye’de geçerli olup olmayacağı da hala gizemini koruyor. Fakat kartın ülkemizde kullanıma açılması oldukça zor gözüküyor.

Bir yorum bırakınız...

*