Apple Cihazlarda Oyun Oynatan Sistem “Apple Arcade” Nedir? | Sonsuz Teknoloji Apple Cihazlarda Oyun Oynatan Sistem “Apple Arcade” Nedir? | Sonsuz Teknoloji

Apple Cihazlarda Oyun Oynatan Sistem “Apple Arcade” Nedir?

apple arcade

 

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte akıllı cihazlar hayatımızın bir parçası oldu. Birçok kullanıcı oyunları artık telefonlardan veya tabletlerden oynuyor. Oldukça geniş bir Pazar kitlesine sahip mobil oyun dünyası her geçen gün daha da büyüyor. Büyüyen bu pazara ayak uydurmak isteyen Apple geliştirdiği bir abonelik sistemi sayesinde mobil oyunları hem akıllı televizyonlardan hem tabletlerden hem de telefonlardan oynatabiliyor. Bu uygulamayı kullanabilmek için cihazlarınızın Apple marka olması yeterli görünüyor. Apple Arcade isminin verildiği bu abonelik sistemi tıpkı Netflix sistemine benziyor. Şimdi gelin birlikte bu sistemin detaylarını ve göze çarpan oyunlarını inceleyelim.

Apple Arcade Detayları

Apple Arcade yüzlerce mobil oyunu Apple cihazlarında oynatan bir abonelik sistemidir. Çıktığı ilk günden bu yana kütüphanesini geliştiren bu sistem yurt dışında 5 dolar olarak fiyatı açıklandı. Ülkemizde ise aylık ücreti 34,99 TL olarak belirlendi. Bu fiyatı ödeyerek aynı anda 5 kişiyle bu sistemi kullanmak mümkün olabilecek.

1 Aylık ücretsiz deneme süresine sahip olan bu sistem içerisinde 100’den fazla oyun mevcut. Ülkemizde fiyatının pahalı olduğu bir gerçek fakat kaliteli yüzlerce mobil oyunu bu fiyata oynamak mümkün gözüküyor.

Apple Arcade sisteminde dikkat çeken oyunlarda var. Sega firmasının yaptığı Sonic Racing oyunu bu sistemde yer alıyor. Konsol kalitesinde görüntüler sunan bu oyunu Apple cihazlarınızda oynamanız mümkün olabilecek. Lego Brawls oyunuyla Lego dünyasına online olarak adım atmak mümkün. Oyuncuların kendi karakterini yarattığı bu oyunda aksiyon bir an olsun durmuyor.

Yukarıda bahsettiğimiz oyunlar sadece küçük bir örnek. İçerisinde her kesime hitap eden oyunların bulunduğu bu sistemde ayrıca reklamda bulunmuyor. Reklamın olmaması sayesinde daha akıcı bir oyun deneyimi oyun severleri bekliyor. Ayrıca sistemi satın alan kullanıcılar oyunlar için ek bir satın alma gereksinimi duymuyor. Apple TV dahil birçok Apple cihazlarında oyun oynamayı hedefleyen kullanıcılar için oldukça yararlı bir sistem gibi gözüküyor. Sistemin bir başka güzelliği ise örneğin akıllı telefonunuzda başladığınız bir oyunu Mac bilgisayarınızda bitirmeniz mümkün olabilecek.

Bir yorum bırakınız...

*

mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...
kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...
Bu Uygulama Bilgisayarda Çalışmıyor

Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası ve Çözüm Yöntemi

Windows 10 bilgisayarda Oyun ya da program yüklerken, bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor ...
steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...
E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...