Apple Hesabı Nasıl Silinir? | Sonsuz Teknoloji

Apple Hesabı Nasıl Silinir?

Apple Hesabı Nasıl Silinir

Apple şirketinin herhangi bir cihazını kullanmak isteyen kullanıcılar, kendilerine özel bir hesap oluşturmak zorundadır. Kullanıcılar, oluşturdukları hesap vasıtasıyla başta uygulama indirme ve yükleme olmak üzere birçok işlemi oldukça kolay bir şekilde yapabilir.

Her ne kadar Apple cihazlarını aktif bir şekilde kullanabilmek için hesap oluşturma işlemi zorunlu da tutulsa bazı kullanıcılar çeşitli sebeplerden ötürü hesaplarını silmek isteyebilir. Peki, Apple hesabı nasıl silinir? İşte, merak edilen bu sorunun ayrıntılı ve bir o kadar da detaylı yanıtını.

Adım Adım Hesap Silme İşlemi

Hesap Silme İşlemi

Apple hesabı nasıl silinir sorusu, son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ve Apple kullanıcıları tarafından araştırılmaktadır. Sizlerde aşağıdaki adımları takip ederek hesabınızı oldukça kolay ve pratik bir şekilde silebilirsiniz. İşte, ayrıntılı hesap silme işlemi;

1.      Oturum Açın

apple oturum aç

Hesabınızı kalıcı olarak silebilmek için Apple veriler ve gizlilik sayfasına giriş yapmalı ve oturum açma işlemini gerçekleştirmelisiniz. Söz konusu sayfaya erişebilmek için bu bağlantı seçeneğini kullanabilirsiniz.

2.      Hesabınızı Silin

apple hesap silme

Apple veriler ve gizlilik sayfasına başarı ile giriş yaptıktan sonra karşınıza yukarıda ki gibi bir arayüz seçeneği gelecektir. Hesabınızı silin seçeneğine tıklayarak hesap silme işlemlerini başarıyla başlatabilirsiniz.

3.      Karar Aşaması

apple hesap kapatma

Hesap silme işlemlerini başarıyla başlattıktan sonra karşınıza yukarıdaki gibi bir arayüz seçeneği gelecektir. Bu arayüz seçeneğinde önce hesap silme nedenini belirtmeniz gerekir. Nedeni belirttikten sonra mavi renkte bulunan devam butonuna basınız.

Mavi renkte görülen devam butonuna bastıktan sonra Apple son kez size emin misiniz diye soracaktır. Eğer hesabınızı silmeye kesin olarak karar verdi iseniz eminim diyerek işlemi tamamlayın.

Yukarıda yer alan işlem basamaklarını takip ederek sizlerde oldukça kolay ve pratik bir şekilde Apple hesap silme işlemini tamamlayabilirsiniz. Unutmayın, yapılacak bu işlemler doğrultusunda hesabınız kesin ve kalıcı bir şekilde silinecektir.

Apple Hesabınız Silindiğinde Neler Olacak?

Apple Hesap Silme

Apple kalıcı olarak hesap silme işlemini başarıyla tamamladıktan sonra artık tüm Apple hizmetlerine erişiminiz tamamen durdurulacaktır. Ayrıca, iCloud içerisinde bulunan tüm içerikleriniz kalıcı olarak silinecek ve Apple ile olan randevularınız iptal edilecektir.

Yukarıda yer alan durumların yanı sıra var olan tüm abonelik hizmetleri de otomatik bir şekilde iptal edilecektir. Bu hizmetlerden tekrar yararlanabilmek için yeni bir Apple hesabı açmalısınız.

Bir yorum bırakınız...

*