Apple İcloud Drive Nedir Ne İşe Yarar? | Sonsuz Teknoloji Apple İcloud Drive Nedir Ne İşe Yarar? | Sonsuz Teknoloji

Apple İcloud Drive Nedir Ne İşe Yarar?

apple icloud drive

Apple şirketinin kendine ait donanım ve yazılım ara yüzleri ile harika bir performansı vardır. Ancak muhtemelen bildiğiniz gibi, bulut depolama, fotoğraf yönetimi ve hatta müzik sosyal ağları söz konusu olduğunda geçmişte biraz sorunlarla kaşrşılaştı.

Apple iCloud Drive, dosyalarınızı rahatlıkla yönetmek için size ekstra depolama alanı sağlamaktadır. İCloud Drive ile dosyalarınızı Apple’ın bulut depolama hizmeti olan iCloud’da saklayabilirsiniz. Daha sonra dosyalarınıza icloud.com web sitesinden veya iOS aygıtınız, iPadOS aygıtınız ve Mac’inizdeki dosyalar uygulamasından da erişiminizi sağlayabilirsiniz.Windows bilgisayarda iCloud Drive’a bile erişebilirsiniz.

Apple İCloud Drive Nedir?

Apple iCloud Drive, Apple’ın 2011 yılında başlatılan bulut depolama hizmeti olan iCloud’un bir parçasıdır. Belge, müzik, Fotoğraf, video ve uygulama verilerini iCloud’a kaydetmenizi sağlar. Tüm dosyalarınızı tek bir yerde depolamanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda tüm dosyalarınıza ve verilerinize iOS cihazınızdan, Mac’inizden ve Windows PC’nizden erişmenizi ve ardından bu dosya ve klasörleri tüm cihazlarınızda güncel tutmanızı sağlar.

Yeni dosya ve klasörler oluşturmanızı sağlayan iCloud, ayrıca aynı dosyayı birden fazla uygulamada çalışmanıza imkân verir. iCloud Drive, iCloud.com ile de çalışır.  Apple, iCloud Drive’ı sürekli olarak yeni özelliklerle güncelliyor. Örneğin, yeni gelen güncelleme iOS 13,4 ile iCloud Dri ve klasör paylaşımını tanıttı. Bir klasörü bir kez paylaşmanıza ve herkesin içeriği ve değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görmesini sağlayan Dropbox

benzeri bir özellik getirmiştir.

Apple İcloud Drive Nasıl Çalışır?

İOS için Apple’ın Dosyalar uygulaması, kullandığınız cihazdaki tüm dosyaları ve Apple iCloud Drive da dâhil olmak üzere diğer bulut hizmetleri ve uygulamalarındaki dosyaları saklar. Dosyalarınıza erişmek için Dosyalar uygulamasını açın ve aradığınız dosyanın konumunu seçin. Dosya uygulamasını düzenlemek kolaydır ve bir cihazda değişiklik yaptığınızda, düzenlemeleriniz iCloud Drive sayesinde her cihazda otomatik olarak güncellenir. Sahip olduğunuz klasörleri yeniden adlandırabilir ve iCloud Drive dosyalarını klasörler arasında kaydedip taşıyabilirsiniz.

İCloud Drive’a Windows 10 veya daha yeni bir sürümle PC’nizden erişmek için Windows için iCloud uygulamasına ihtiyacınız vardır.  iCloud Drive klasörü oluşturur ve İCloud ‘da sakladığınız tüm belgeler otomatik olarak iCloud Drive adlı klasöre iner.  PC’nizde oluşturduğunuz ve bu klasöre kaydettiğiniz dosyalar otomatik olarak diğer cihazlarınızda da görünür. Bilgisayarınızdaki tüm fotoğraflarınız ve yer işaretleriniz de Apple cihazlarınızda otomatik olarak güncellenecektir.

İCloud Drive’a webden erişmek için iCloud. com’a gidin. Ardından oturum açın ve iCloud Drive’ı seçin. Daha sonra tüm klasörlerinizi görebilir ve yeni klasörler oluşturabilir, dosya yükleyebilir, dosya indirebilir, dosya silebilir, dosya paylaşabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...
Image Segmentation

Image Segmentation Nedir, Ne İşe Yarar?

Image Segmentation ifadesinin Türkçe karşılığı olarak kullanılan “Görüntü Bölütleme” işlemi Nesne tanıma ...
Dual kamera

Dual Kamera Nedir Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün yeni özellikler çıkıyor. Dual kamera da ...
Bulut tabanlı sistemler

Bulut Tabanlı Sistemler Ne Demek?

Bulut tabanlı sistemler, kuruluma ihtiyaç duymadan web tabanlı uygulamalar yardımı ile online ...