Apple İcloud Drive Nedir Ne İşe Yarar? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Apple İcloud Drive Nedir Ne İşe Yarar?

apple icloud drive

Apple şirketinin kendine ait donanım ve yazılım ara yüzleri ile harika bir performansı vardır. Ancak muhtemelen bildiğiniz gibi, bulut depolama, fotoğraf yönetimi ve hatta müzik sosyal ağları söz konusu olduğunda geçmişte biraz sorunlarla kaşrşılaştı.

Apple iCloud Drive, dosyalarınızı rahatlıkla yönetmek için size ekstra depolama alanı sağlamaktadır. İCloud Drive ile dosyalarınızı Apple’ın bulut depolama

hizmeti olan iCloud’da saklayabilirsiniz. Daha sonra dosyalarınıza icloud.com web sitesinden veya iOS aygıtınız, iPadOS aygıtınız ve Mac’inizdeki dosyalar uygulamasından da erişiminizi sağlayabilirsiniz.Windows bilgisayarda iCloud Drive’a bile erişebilirsiniz.

Apple İCloud Drive Nedir?

Apple iCloud Drive, Apple’ın 2011 yılında başlatılan bulut depolama hizmeti olan iCloud’un bir parçasıdır. Belge, müzik, Fotoğraf, video ve uygulama verilerini iCloud’a kaydetmenizi sağlar. Tüm dosyalarınızı tek bir yerde depolamanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda tüm dosyalarınıza ve verilerinize iOS cihazınızdan, Mac’inizden ve Windows PC’nizden erişmenizi ve ardından bu dosya ve klasörleri tüm cihazlarınızda güncel tutmanızı sağlar.

Yeni dosya ve klasörler oluşturmanızı sağlayan iCloud, ayrıca aynı dosyayı birden fazla uygulamada çalışmanıza imkân verir. iCloud Drive, iCloud.com ile de çalışır.  Apple, iCloud Drive’ı sürekli olarak yeni özelliklerle güncelliyor. Örneğin, yeni gelen güncelleme iOS 13,4 ile iCloud Drive klasör paylaşımını tanıttı. Bir klasörü bir kez paylaşmanıza ve herkesin içeriği ve değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görmesini sağlayan Dropbox benzeri bir özellik getirmiştir.

Apple İcloud Drive Nasıl Çalışır?

İOS için Apple’ın Dosyalar uygulaması, kullandığınız cihazdaki tüm dosyaları ve Apple iCloud Drive da dâhil olmak üzere diğer bulut hizmetleri ve uygulamalarındaki dosyaları saklar. Dosyalarınıza erişmek için Dosyalar uygulamasını açın ve aradığınız dosyanın konumunu seçin. Dosya uygulamasını düzenlemek kolaydır ve bir cihazda değişiklik yaptığınızda, düzenlemeleriniz iCloud Drive sayesinde her cihazda otomatik olarak güncellenir. Sahip olduğunuz klasörleri yeniden adlandırabilir ve iCloud Drive dosyalarını klasörler arasında kaydedip taşıyabilirsiniz.

İCloud Drive’a Windows 10 veya daha yeni bir sürümle PC’nizden erişmek için Windows için iCloud uygulamasına ihtiyacınız vardır.  iCloud Drive klasörü oluşturur ve İCloud ‘da sakladığınız tüm belgeler otomatik olarak iCloud Drive adlı klasöre iner.  PC’nizde oluşturduğunuz ve bu klasöre kaydettiğiniz dosyalar otomatik olarak diğer cihazlarınızda da görünür. Bilgisayarınızdaki tüm fotoğraflarınız ve yer işaretleriniz de Apple cihazlarınızda otomatik olarak güncellenecektir.

İCloud Drive’a webden erişmek için iCloud. com’a gidin. Ardından oturum açın ve iCloud Drive’ı seçin. Daha sonra tüm klasörlerinizi görebilir ve yeni klasörler oluşturabilir, dosya yükleyebilir, dosya indirebilir, dosya silebilir, dosya paylaşabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

ram nedir

RAM (Random Access Memory) Nedir? RAM Ne İşe Yarar?

RAM, her ne kadar bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza girmiş olsa da ...
oyun hataları

Bilgisayarda Oyun Neden Hata Veriyor?

Bilgisayara yeni oyun yüklediğinizde sorunsuz bir şekilde çalışmasını beklersiniz. Bigisayarda oyun, açılmıyor, ...
rar nedir ne işe yarar

RAR Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüzde bilgisayar kullanıcılarının büyük bir kısmı, yüksek boyutlu dosyalar ile çalışmaktadır. Kimi ...
projektör

Projektör Nedir? Nasıl Çalışır?

Projektör, basitçe düşünecek olursak görüntüyü yansıtan bir cihazdır. Bu cihaz genellikle toplantı, ...
vram

VRAM (Video RAM) Nedir? Ne İşe Yarar?

VRAM tüm harici ekran kartlarında bulunan bir RAM türüdür. Bu bellek grafik ...
play station haziran oyunları

PlayStation Plus Haziran 2020 Ücretsiz Oyunları

PlayStation Plus abonelerine Haziran ayı içerisinde verilecek ücretsiz oyunlar belli oldu. Sosyal ...
imap nedir

IMAP Nedir? Ne İşe Yarar?

IMAP kelimesi, günümüzde birçok internet kullanıcısının karşısına sıklıkla çıkmaktadır. Asıl adı Internet ...
javascript nedir

JavaScript Nedir? Ne İşe Yarar?

JavaScript, günümüzün en popüler programlama dillerinden biri olarak kabul edilmektedir. Temel de ...