Apple Kameralarını Kapatanlara Önemli Uyarılarda Bulundu! | Sonsuz Teknoloji Apple Kameralarını Kapatanlara Önemli Uyarılarda Bulundu! | Sonsuz Teknoloji

Apple Kameralarını Kapatanlara Önemli Uyarılarda Bulundu!

apple kamera

Apple kameralarını kapatan kullanıcılarına uyarılarda bulundu. Kameraların kapatılıyor olmasının cihazlara zarar verebilecek olduğunu açıklayan Apple onun yerine farklı çözüm yollarından bahsetti.

Son zamanlarda artan güvenlik ve gizlilik zafiyetleri nedeni ile teknoloji kullanıcıları kameralarını kapatmaya başladı. Kapatılan kameralar sayesinde cihazlarında oluşabilecek gizlilik sorunlarının önüne geçtiklerini düşünüyorlar. Ancak bu konu Apple sahasında bu şekilde değil. Yapılan açıklamaya göre kamera kapatmak cihazlara zarar veriyor ve bazı özelliklerinden mahrum bırakıyor. Bu özelliklerin yanı sıra cihazlarda hem kozmetik hazarlar hem de donanımsal hasarlar meydana geliyor.

Kamera Kapatmak Ekranınızı Çatlatabilir

Kamera kapatma aparatı yeni tasarıma zarar veriyor. Apple son çıkarttığı cihazlarında oldukça ince bir tasarıma yöneldi. Narin gözüken bu cihazlar elbet de yanında bazı negatiflikler ile geliyor. İnce ekran yapısına sahip olmalarından dolayı çatlama ve kırılma olaylarına oldukça açıklar. Apple, kameralarınızın üzerine takmış olduğunuz ekstra aparatların ekranınızı çatlatabileceği yönünde açıklamada bulundu. Boyalar, bantlar, daksil ve benzeri kimyasallar da Apple’ın gelişmiş kamera teknolojisine zarar veriyor.

Kapatılan Kamera Sensörleri Etkiler

Apple sensörlerinin birçoğunu kameralarda bulunduruyor. Kapatılan kameralar otomatik parlaklık özelliğini elinizden kaybetmenize neden olabilir. FaceID teknolojisinin de çalışmaması başka bir güvenlik zafiyeti oluşturabilecek durumda. Pek, bunlar bu şekilde zarar verirken bizler nasıl kendi güvenlik önlemlerimizi alacağız? Apple’ın buna karşın da bir çözümü bulunuyor.

kamera kapatma

Apple Kameraları Açık Olup Olmadığını Bildiriyor

Apple bu konuyu daha önceden ele almış olmalı ki kameralarına gelişmiş bir özellik eklemiş. Eklediği özellik kameranın kullanılıp kullanılmadığını anlamamızı sağlıyor. Kameranın hemen yanında bulundan mavi ışık ne olursa olsun eğer kamera çalışırsa devreye giriyor. Geliştirerek ekledikleri bu özellik diğer markalara göre daha kullanışlı. Apple yaptığı açıklamada bu özelliğin hiçbir şekilde devre dışı bırakılamayacağını kameraya özel bir yöntem ile eklendiğini ve kamera çalıştığı her an yanabileceğini söylüyor.

Bu özelliğe sahip başka markalar da var ancak kamera üzerine bağlı olmayan bir sistem kullanıldığı için bazı durumlarda yanmama ihtimali bulunuyor. Kameranızın açılması ve izleniyor olabilmeniz durumunda bu ledler sayesinde bilgi sahibi olabilirsiniz ve önlem alabilirsiniz. Cihazınıza zarar gelmemesi için hali hazırda ekli olan özellikleri kullanıyor olmanız önemli.

Bir yorum bırakınız...

*

windows 10 ses sorunu

Windows 10 Hoparlör Cızırtı Sorunu Ve Çözüm Yöntemleri

Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilmiş işletim sistemidir. Hoparlör, elektrik akımı değişikliklerini ses ...
mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...
kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...
Bu Uygulama Bilgisayarda Çalışmıyor

Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası ve Çözüm Yöntemi

Windows 10 bilgisayarda Oyun ya da program yüklerken, bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor ...
steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...