Apple Kimliği Şifresi Unutulursa Şifre Nasıl Sıfırlanır? | Sonsuz Teknoloji

Apple Kimliği Şifresi Unutulursa Şifre Nasıl Sıfırlanır?

Apple şifre sıfırlama

iPhone, iPad, iPod veya Apple Watch olan herkes Apple kimliğine sahiptir. İTunes Store, App Store, Apple Music ve iCloud da dahil olmak üzere Apple’ın sunduğu servislerine Apple kimliği ile ulaşılmaktadır.

Apple ID parolanızı unutursanız, panik yapmaya gerek yoktur. Hepsi oldukça basit olan Apple ID şifrenizi sıfırlamak için atmanız gereken adımlar vardır. Apple, unutulan bir Apple Kimliği şifresini çözmek için her yöntemin tamamen sıfırlanmasını gerektirir.

Apple ID hesap sayfasını kullanarak şifrenizi sıfırlayın

1. Adım : Başlamak için “appleid.apple.com” adresine gidin ve sayfanın merkezinde Apple Kimliğinizi veya parolanızı mı unuttunuz? tıklayın.

2. Adım: Apple kimliğinizi veya hesapla ilişkili e-posta adresini girmeniz gereken yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. E-posta adresini girin ve Devam et’i tıklayın, ardından şifremi sıfırlamam gerektiğini seçin.

3. Adım: E-posta yoluyla veya bir dizi güvenlik sorusu yanıtlayarak olsun, şifrenizi nasıl sıfırlamak istediğinizi seçebilirsiniz. Seçtiğiniz seçenek kişisel tercihinize bağlı.

Adım 4: E-posta yöntemini seçerseniz, Apple’a, bu işleme başlamak için kullandığınız birincil e-posta adresine talimatlar göndermenizi veya bir tane yapmaya karar verdiğinizde bir kurtarma e-postası göndermesini talep ediniz. Büyük, yeşil bir onay işareti bulunan “E-posta gönderildi” sayfasını gördüğünüzde e-postanın gönderilmiş demektir. E-postayı bulamazsanız, Spam, Önemsiz ve Çöp klasörlerini kontrol ettiğinizden emin olun veya e-postanın tekrar gönderilmesini sağlamak için yukarıdaki adımları tekrarlayın. Güvenlik soruları ile gitmek, yeni bir şifre oluşturmadan önce doğum gününü onaylamanızı ve bazı soruları yanıtlamanızı gerekir.

İki faktörlü kimlik doğrulama kullanıyorsanız

İki aşamalı kimlik doğrulamayı kurduysanız ve etkinse şifrenizi sıfırlamak daha da kolay olur. Çünkü şifrenizi doğrudan güvenilir iPhone, iPad, iPod Touch veya Windows Mobile cihazınızdan sıfırlayabilirsiniz.

İOS cihazınızı kullanma

1. Adım: Ayarlar> [adınız]> Şifre ve Güvenlik bölümüne gidin.

Adım 2: Parolayı Değiştir’e dokunun.

3. Adım: Parolanızı girmeniz istenir ve ardından yeni parolanızı girebilirsiniz.

Apple kimliği hesap sayfasını kullanma

1. Adım: iforgot.apple.com adresine gidin ve iki faktörlü kimlik doğrulamasını kurarken gönderdiğiniz güvenilir telefon numarasını girin.

2. Adım: Güvenilir iPhone’unuza, iPad’inize veya iPod’unuza bir bildirim göndermek için Devam et’i seçin.

3. Adım: Bildirimi iOS cihazınızda aldığınızda, İzin Ver‘e dokunun.

4. Adım: Sağlanan adımları izleyin, şifrenizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

İki faktörlü kimlik doğrulamanız yoksa, hesabınızı kurtardıktan sonra veya yeni bir hesap oluşturulmasında kendinize bir iyilik yapın ve  İki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif edin. İOS güvenlik ayarlarının nasıl yapılacağına buradan bakabilirsiniz.

Hesap Kurtarma’yı kullanarak şifrenizi nasıl sıfırlayabilirsiniz?

Başlamadan Önce

Kesinlikle gerekli olmadığı sürece farklı bir şehirde veya ülkede iseniz kurtarma işlemini başlatmayın. Farklı İp adres girişlerinden veya ilk kez girdiğiniz bir İp adresi ile yapacağınız işlemler fark edilecek ve ilk kez girdiğiniz bir İp adresi ile yapmak isteyeceğiniz bir şifre sıfırlama işlemininde karşınıza extra güvenlik önlemleri gelecektir. İlk kez gireceğiniz İp adresi özellikle başka Ülke olduğu zaman olağan dışı trafik olarak algılanacaktır.  Zaten unuttuğunuz bir şifreyi sıfırlamaya çalıştığınız için hesabınızı tamamen kaybedebilirsiniz. İşlemi düzenli olarak kullandığınız bir bilgisayardan başlatın. Apple hizmetlerine erişmek için her zaman kullandığınız tarayıcıyı kullanın. Bu adımlar kurtarma işleminizi kolaylaştıracaktır.

Hesap kurtarma işlemi yaparken dikkat etmeniz gerek en önemli konular en sık İnternet’e girdiğiniz ağı, her zaman kullandığınız bilgisayarı ve tarayıcı kullanın Apple’ın sizi tanıması kolay olacaktır.

Hesap kurtarma

Yakınınızda güvenilir iOS cihazınız yoksa, bir Hesap Kurtarma isteğinde bulunarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Bu, cihazınız kaybolduğunda veya çalındığında en iyi şekilde kullanılır. Bu işlem, kimliğinizi doğrulamak için sağladığınız bilgilere bağlı olarak birkaç gün sürebilir. Aşağıdaki işlemler son zamanlarda İOS’un yaptığı sık güncellemelerden dolayı menü ilerleyişinde  değişiklikler gösterebilir. Burada bulmaya çalışacağınız İForgot menüsüdür. Değişiklik olsa bile bir alt menü olmuş veya üst menüde  yer almıştır.

iPhone, iPad veya iPod touch’ta

iforgot

  1. Ayarlar > [Apple Kimliği]>İtunes ce App Store’a giriş yapın. iOS 10.2 veya önceki bir sürümünde Ayarlar > iCloud’a gidin.
  2. Apple Kimliği‘ne giriş yapın Açılan menüden Açılan Menüden İForgot‘ı tıklayın “Apple kimliğiniz yok mu veya unuttunuz mu?” seçeneğine ve ardından “Apple Kimliğini Unuttum” seçeneğine dokunun.
  3. Apple Kimliğinizi girin ve İleri’ye dokunun.
  4. Güvenilir telefon numaranızı girin ve İleri’ye dokunun.
  5. Ekrandaki adımları tamamlayın. Güvenilir telefon numaranıza veya başka bir aygıta erişime bağlı olarak bu adımlar değişiklik gösterebilir.

Hesap kurtarma işlemini hâlâ başlatamıyorsa, Yalnızca güvenilir aygıta veya farklı bir iPhone, iPad, iPod ya da Mac’e erişilememesi halinde iforgot.apple.com adresine gidin. Apple Kimliğinizi ve görüntülenen kodu girin, ardından Devam’ı tıklayın. Güvenilir telefon numaranızı girin ve Devam’ı tıklayın. “Güvenilir aygıtlarınıza veya güvenilir telefon numarasına erişiminiz yok mu?” seçeneğini belirleyin. Hesap Kurtarmayı Başlat’ı seçin.

Sonraki adım nedir?

Hesap kurtarma isteğinde bulunduktan sonra, isteğinizin onayının bulunduğu ve hesabınıza yeniden erişim elde edebileceğiniz olası tarih ve saat ile birlikte hesap kurtarma işlemini iptal etmek için kullanabileceğiniz bağlantıyı içeren bir e-posta alırsınız. Ardından kurtarma işleminin bitmesini bekleyin. Bu işlem birkaç gün veya daha uzun sürebilir.

İşlem tamamlandığında Apple, hesabınıza yeniden erişmeniz için izleyeceğiniz yönergeleri kısa mesaj veya otomatik telefon araması yoluyla gönderir.

Bir yorum bırakınız...

*

netflix tarihi

Netflix Ne Zaman ve Nasıl Başladı?

Netflix, ilk bu ise başladığında internet ortamında DVD satış ve kiralama yöntemi ...
Bilgisayar Açılınca Siyah Ekranda Kalıyor Sorunu ve Çözümü

Bilgisayar Açılınca Siyah Ekranda Kalıyor

Bir sistem hatası oluştuğunda görüntülenen yaygın bir Windows hata ekranı olan siyah ...
steam

Steam Platformunu Aynı Anda Kaç Kişi Kullanıyor?

Steam, şüphesiz dünyanın en popüler online oyun platformudur diyebiliriz. Dünya çapında Steam’i ...
GTA 5 Türkçe yama

GTA 5 Türkçe Yama Nasıl Yapılır? GTA 5 Türkçe Yama Kurma ve Devre Dışı Bırakma

Birçok kullanıcı GTA 5 Türkçe yama nasıl yapılır merak ediyor. Bizde bu ...
YouTube Premium

YouTube Premium Ödeme Yapmaya Değer mi? Avantajları Nelerdir?

YouTube Premium abonelik önerisi Youtube’da gezinirken sürekli karşınıza çıkıyordur. Peki YouTube Premium ...
seo

Google Dokümanlar ile SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Web sitesi için makale içerik oluşturucusu iseniz ve SEO uyumlu makale için ...
apple tv youtube

YouTube, Eski Apple TV Modelleri İçin Desteği Sonlandırıyor

Apple TV, Apple şirketinin çok güzel bir medya akış cihazıdır. Her teknoloji ...
Google Akademik

Google Akademik Nedir? Ne İşe Yarar?

Özellikle akademik makaleler arayan için Google Akademik nedir? Ne işe yarar? Sorusu ...