Apple Tv+’ın Çıkış Tarihi ve Fiyatı | Sonsuz Teknoloji

Apple Tv+’ın Çıkış Tarihi ve Fiyatı

tv+

 

Bloomberg’in yaptığı habere göre Apple’ın çevrimiçi dizi ve film platformu Kasım ayında piyasaya sürülecek. Abonelere sunacağı içerikler merak edilen Apple Tv+’ın ücreti ise aylık 10 dolar olacak.

Çevrimiçi dizi ve film platformları son zamanlarda internet kullanıcıları tarafından büyük ilgi görmekte. Ancak, bu konuda çok fazla seçenek şimdilik yok. Netflix tek başına bütün piyasaya yetiyordu diyebiliriz. Başarısı örnek alınan Netflix’in abone sayısı 150 milyonu geçmiş durumda.

Durum böyleyken, diğer dev teknoloji şirketleride gözünü yeni bir çevrimiçi dizi ve film platformuna dikmiş durumda. Bu şirketlerden biri de The Walt Disney Company.  Şirketin gelecek aylarda sunacağı platformun adı Disney+ olacak. Konuyla ilgili çalışmalar yürüten bir diğer şirket ise Apple.

Apple üzerinde çalıştığı çevrimiçi dizi ve film platformunun adını Apple Tv+ olarak isimlendirdi. Apple şirketi bu iş için çok bonkör davranarak bütçesinin 6 milyar dolarlık kısmını Apple+ için ayırdı. Apple tabii ki daha fazla kar etmek için bu parayı kolayca gözden çıkardı. Şirketin 50 milyar dolarlık hedefine ulaşmApple Tv+’ın Çıkış Tarihi ve Fiyatı konusunda Apple+’ın etkisinin çok büyük olacağı düşünülüyor.

Bloomberg’in haberine göre Apple, yeni platformunu Kasım ayında sunmaya başlayacak. Apple Tv+’ın ücreti ise 10 dolar yani 55 TL civarında olacak. Bu da Apple’ın Disney’e oldukça yakın bir tarihte, yeni platformunu kullanıcıların hizmetine sunacağı demek oluyor. Bu habere göre Apple, Apple Tv+ platformunu 150’den fazla ülkede hizmete sunmayı planlıyor. Ancak, bu ülkelerin hangileri olduğuyla ilgili kesin bir bilgi yok. Apple Tv+’ın 10 dolarlık ücretinin Türkiye için geçerli olmadığını hatırlatmakta fayda var. Platformun ülkemizde kullanılabilmesi durumunda fiyatın ne olacağı henüz belli değil.

Bir yorum bırakınız...

*