Apple WWDC 2021 Beklentiler ∞ Sonsuz Teknoloji

Apple WWDC 2021 Beklentiler

wwdc 2021

Apple WWDC 2021 etkinliği 7 Haziran’da çevrimiçi olarak yapılacak. Etkinlik 07 haziran günü ABD saati 22:30’da   başlayacak. Etkinlikte Apple’ın iOS 15, iPadOS 15, yeni macOS güncellemesi, watchOS ve çok daha fazlasını duyurması bekleniyor. Ayrıca Yeni MacBook Pro modellerinin de WWDC 2021 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

IOS 15 ve iPadOS 15

Apple’ın 7 Haziran 2021’deki WWDC 2021 etkinliğinde iPadOS’in yanı sıra iOS’un en son yazılım sürümünü duyurması bekleniyor. Raporlara göre iOS 15 daha iyi bildirim kontrolleri, yeni kilit ekranı, her zaman ekranda, yeni gizlilik özellikleri getirecek , iMessage’daki iyileştirmeler ve çok daha fazlası. İPadOS 15 olarak adlandırılan iPadOS’un yaklaşmakta olan güncellemesi, iPhone’larda görülen benzer ana ekran özelleştirmesini, widget’larda iyileştirmeleri ve çok daha fazlasını elde ettiği söyleniyor.

MacOS 12 ve tvOS 8

Apple’ın ayrıca en son macOS ve watchOS’u duyurması bekleniyor. Raporlar, Apple’ın birkaç iyileştirme ve geliştirmenin yanı sıra bu sefer macOS’ta pek fazla iyileştirme yapmayabileceğini gösteriyor. Apple’ın ayrıca tvOS’u da WWDC 2021’de duyurması bekleniyor. Sızan bilgilere göre Apple’ın tvOS ve HomePod yazılımını birleştirmek için çalıştığını gösteriyor. Sızıntılar ve söylentiler, yeni birleşik Home işletim sisteminin HomeOS olarak adlandırılabileceğini gösteriyor.

watchOS

WatchOS’a gelen Apple’ın WWDC 2021 etkinliğinde watchOS 8’i piyasaya sürmesi bekleniyor. Söylentilere göre, watchOS 8’in, kullanıcıların Apple Watch’larını sadece bileklerini veya parmaklarını hareket ettirerek kontrol etmelerine izin verdiği söylenen Assistive touch adlı bir özellikle gelmesi bekleniyor. watchOS’un en son yinelemesinin de yeni saat yüzleri getirmesi bekleniyor.

Bir yorum bırakınız...

*