Battlefield 5'de En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri | Sonsuz Teknoloji

Battlefield 5’de En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

battılefıeld
Battlefield V oyunu oyuncuları basit çözümler ile düzeltilebilecek birkaç hata, sorun ile karşı karşıya bıraktı. Electronic Arts ve DICE’ın en son Battlefield oyunu, yaklaşık on yılda ilk kez 2. Dünya Savaşı’nı geri getiriyor. Oyuncu ve silahların özelleştirilmesinden tahkimatına kadar Battlefield V, eski bölümlerle karşılaştırıldığında yeni bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Ancak tıpkı önceki bölümlerde olduğu gibi, halen herkes tarafından kullanılan Frostbite motorunda muhtemelen hatalar görülebiliyor. Maalesef, parkur için olduğu gibi, PC’deki, özellikle de Frostbite motorunda oyun ne kadar iyi optimize edilmiş olursa olsun yapılan yeni bir oyunda, düzeltilmesi gereken sorunlar var. battlefield 5 en çok karşılaşılan sorunlar ve çözümleri sizler için derledik.

Battlefield V Hataları

Battlefield V’in şu anki yaygın hataları ve sorunları çoğunlukla, oyuncu güncellemeleri ve diğer çeşitli performans sorunları ile ilgilidir. Aşağıda, geçici düzeltmelerin yanı sıra hataların, sorunların ve hataların bir listesi bulunmaktadır. Oyun açık piyasaya ulaştığı için bu makale daha fazla hata ve düzeltmeyle güncellendiğinden rutin olarak tekrar kontrol ettiğinizden emin olun.

Battlefield  V  Online Erişim Hatası

Battlefield V’in eksik çevrimiçi erişim hatası – “Çevrimiçi özelliklere erişmenize izin verilmiyor” – düzeltilmesi gereken DirectX 12 ile ilgili bir sorun nedeniyle üretiliyor. Şimdilik, hatayı atlamak için, “ayarlar/seçenekler” menüsünde DirectX 12’yi devre dışı bırakmanız yeterlidir.

Battlefield V Directx 12 İle Besleme Sorunu

Halen oyuncuları rahatsız eden bir başka DirectX 12 sorunu ne yazık ki yeni çok oyunculu PC oyunları için oldukça yaygın olan bir sorun olarak göze çarpıyor. Bunu çözmek için şimdilik DirectX 12’yi devre dışı bırakın ve yalnızca DirectX 11’de oynayın. Ayrıca, oyunun tam ekran modunda oynandığından emin olun, pencere modunda oynamayın.

Battlefield V Fatal Error/ Başlatamıyor

Yine bir başka DirectX 12 hatası ölümcül bir hataya neden oluyor ve bazı kişilerin Battlefield V’i bile başlatmasına izin vermiyor. Oyun açık olamayacağından, hatayı çözmenin bir yolu oyunun ayarlarını Windows tarafında değiştirmek. İlk önce, Dosya Gezgini’ni açın ve Belgeler’e gidin. Battlefield V tıklayın ve “Ayarlar” klasöründe “PROFSAVE_Profile” dosyasını açın. Ardından, “GstRender.Dx12Enabled” öğesini arayın ve sayıyı 0’dan 1’e değiştirin. Kaydettikten sonra, Battlefield V’i tekrar  başlatın.

Battlefield V  Deneme Süresi Hata Sonlandı

Battlefield V 20 Kasım’da başlayana kadar, oyunu oynayan insanlar çeşitli erken erişim biçimleriyle oynuyorlar. Oyuncuların büyük çoğunluğu için EA Access aracılığıyla 10 saatlik bir deneme süresinde bulunuyorlar, ancak denemenin erken bitmesine neden olan bir hata var. Denemenin çoktan bitmemesi gerektiğinden eminseniz, ne yazık ki, yapılacak tek şey Battlefield V’i kaldırıp yeniden yüklemek.

Battlefield  V Düşük FPS & Performans  Sorunları

Bir PC oyunu için ayarları optimize etmek zor olabilir ve Battlefield V için de farklı değildir. Oyuncular Battlefield V’de FPS’ye ve genel performans sorunlarına sahipse, yapılacak en iyi şey tüm ayarları manuel olarak değiştirmektir. Dolayısıyla, oyunun otomatik olarak Orta, Yüksek veya Ultra olarak ayarlanması yerine, ayarları el ile aynı seviyelere getirin. Ayrıca, bunun yardımcı olup olmadığını görmek için Future Frame Rendering’i kapatmayı deneyin. Bazı nedenlerden dolayı, oyunda bir darboğaz yaratıyormuş gibi görünüyor. Bu, elbette, oyuncuların GPU sürücülerini zaten yükseltmiş olduklarını varsayar. Yukarıda belirtilen hızlı düzeltmelerin herkes için işe yaramayabileceğini lütfen unutmayın.

Bir yorum bırakınız...

*