Bilgisayarda Instagram Üzerinden Mesaj Gönderme | Sonsuz Teknoloji

Bilgisayarda Instagram Üzerinden Mesaj Gönderme

direct mesaj

Instagram, milyarlarca kişinin aktif olarak kullandığı video, hikaye ve fotoğraf paylaşımlarının yapıldığı bir sosyal medya mecrasıdır. Daha önceden yalnızca paylaşım yapılma amacı ile kullanılmaya başlanan Instagram, zamanla e ticaret işlerinin dahi yapıldığı bir platform haline geldi. Durum böyle olunca, kullanıcılardan işletme sahiplerine kadar birçok kişi iletişimlerini Instagram üzerinden kurmaya başladı.

Uzun bir süredir bilgisayar üzerinden de Instagram’a girilmesine rağmen kişiler gönderi paylaşımı yapamıyor ve aynı zamanda direkt mesajlara ( DM ) yanıt veremiyor ya da mesajları okuyamıyordu. Fakat Windows 10 Instagram uygulamasına yeni gelen bir güncelleme sayesinde kullanıcılar yeni bir DM gönderebilir, gelen direkt mesajlara yanıt verebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda gönderi paylaşımı yapılması da beklenen Instagram uygulaması, kişilerin işlemlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmelerine olanak tanıyacaktır.

Instagramdan Mesaj Gönderme (Bilgisayar)

Yalnızca Windows 10 sürümlerinde kullanılan Instagram uygulaması üzerinden DM yani direkt mesaj gönderimi yapabilmektesiniz. Eğer bilgisayarınızdaki işletim sistemi Windows 10’dan daha düşük bir işletim sistemi ise, güncelleme yapmadan bu özelliği kullanabilmeniz mümkün değil. Keza aynı şekilde Windows 10 kullanıyorsanız dahi, Instagram uygulamasını güncellemeden yeni özelliği kullanamazsınız.

Fake Instagram Hesapları Nasıl Kapatılır ?

Bilgisayar üzerinden Instagram DM göndermek isterseniz, uygulamaya ihtiyacınız olacaktır. Zira Instagram’ın resmi internet sitesi olan instagram.com üzerinden herhangi bir şekilde DM yani direkt mesaj göndermeniz mümkün olmayacaktır. Eğer mesaj gönderimi yapmak istiyorsanız; mutlaka Windows 10 işletim sistemine ve güncel Instagram uygulamasına ihtiyacınız olacaktır.

Windows 7 Instagram DM gönderme

Eğer bilgisayarınızda yüklü olan işletim sistemi Windows 10’dan daha düşük bir işletim sistemi ise; bunun için de elbette bir çözüm yolu bulunuyor. Bilgisayarınıza yükleyebileceğiniz Android emülatörleri sayesinde Instagram uygulamasını indirebilir, tıpkı tablet ya da akıllı telefonunuzda da olduğu gibi Instagram uygulamasını bütün özellikleri ile herhangi bir sınırlandırma olmadan kullanabilirsiniz. Bildiğiniz üzere bilgisayardan instagrama fotoğraf paylaşmak için uygulamaya ihtiyaç duyuluyor fakat birden fazla fotoğraf ile albüm paylaşımı yapılmıyor. Lakin Android işletim sistemi emülatörü sayesinde kolaylıkla albüm de oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Instagramın sağlamış olduğu bütün özellikleri de kullanabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*