Bilgisayarda Kullanabilecek Hızlı ve Pratik Android Emülatör: Nox Player İncelemesi | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Bilgisayarda Kullanabilecek Hızlı ve Pratik Android Emülatör: Nox Player İncelemesi

Sisteminizi yormayacak bir Android emülatör arıyorsanız, Nox Player ile mutlaka tanışmalısınız.

Nox Player

Android telefonunuz arızalanırsa veya uzun süreli bilgisayar kullanıcıysanız bir Android emülatör kullanmanız gerekebilir. Ancak bu tür programlar özellikle düşük sistemli bilgisayarlar için pek sağlıklı olamayabilirler. Bunların sebeplerinden bazıları ise yüksek donanım istemeleri ve bilgisayarla senkronizasyon sorunu yaşamalarıdır. Ancak Nox Player bu programlar arasından bazı avantajlarla sıyrılabilmektedir. Gerek basit kullanımıyla gerekse hızlı olmasıyla Nox Player rakiplerine göre oldukça avantajlıdır. Sizlere bu yazıda programın bazı avantajlarından ve detaylarından bahsetmeye çalışacağız. Şimdi gelin bu programı birlikte daha yakından tanıyalım…

Android Emülatör Ne İşe Yarar?

Eğer Android emülatör hakkında hiçbir fikriniz yoksa önce bu konudan başlayalım. Emülatörler birer programdan oluşan cep telefonlarıdır. Bu cümle sizin kafanızı daha da karıştırmış olabilir. Basitçe anlatmak gerekirse bir bilgisayar üzerinde bir program çalıştırdığınızı düşünün. Bu programın bir cep telefonu veya tablet gibi olduğunu hayal edin. Tamamen sanal Android telefon/tablet görünümlü bu program sayesinde bilgisayarınızda telefon deneyimi yaşayabilirsiniz.

nox player ayar

Bu programlar sayesinde Google Play Store’dan birçok uygulamayı indirebilir ve telefonlarda yapılan birçok şeyi gerçekleştirebilirsiniz. İndirebileceğiniz uygulamalara Whatsapp’da dahil ancak giriş yapabilmek için telefon numaranıza gelen kodu girmeniz gerekli. Son olarak bütün paragrafı tek bir cümle de özetlemek istiyoruz. Kısaca emülatör, bilgisayar üzerinde sanal bir telefon oluşturur ve hat ile kullanılabilecek özellikler hariç birçok şeyi yapabilmenize imkan tanır. Emülatörün ne olduğunu anladıysanız şimdi gelelim Nox Player

ve avantajlarına.

Nox Player nasıl bir Android emülatör? Avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Nox Player aslında oldukça basit bir Android emülatör. Uygulamayı indirdiğinizde öyle aşırı şık ve bol seçenekli bir program beklemeyin. Ancak bu program ne kadar basit ve sade olsa da diğerleri gibi oldukça yeterli özelliklere sahip. Örneğin, ayarlardan programın ne kadar RAM/işlemci kullanabileceğini belli seçenekler ile belirleyebiliyorsunuz. Bunun dışında oyunlar için hazırlanan FPS gibi ayarlar bile mevcut.

Avantajları

Programın avantajlarına gelecek olursak, ilk olarak en büyük avantajından başlayalım. Nox Player oldukça hızlı ve düşük donanımlarda da iş görebilen bir uygulama. Diğer programlar düşük sistemli bilgisayarda çok fazla kasabiliyorlar ve bu bir zaman sonra uygulamaları silmeniz anlamına gelebiliyor. Ancak Nox Player ile yeterli hızda işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sisteminiz düşükse programın ilk kurulumu ve ilk çalışması sizi biraz bekletebilir. Diğer avantajlara gelecek olursak bilgisayardan programa kolayca sürükleme ile dosya aktarabilir ve FPS/performans ayarı gibi birçok ayarı basit şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Dezavantajları

Şimdi sıra yazımızın konusu olan Android Emülatör Nox Player’ın dezavantajlarından bahsetmeye geldi. Programın bize göre en büyük dezavantajı Google Play ile ilgili. Uygulama indirmek için mağazaya gitmek istediğinizde Nox Player sizi dolaylı yoldan biraz bekleterek mağazaya yönlendiriyor. Programın ana sayfasında bulunan ‘Search Game, App…’ yazılı kısımdan uygulama aratsanız bile program sizi direk Google Play Store’a yönlendirmiyor. Bazı yerlere tıklayarak ve biraz bekleyerek mağazaya ulaşabiliyorsunuz. Programın diğer bir dezavantajı ise ilk açılış kısmı biraz uzun sürebiliyor. Bazen uygulama %99’a geldiğinde sizi bekletebiliyor ve bu durumdan dolayı açılmayacağını bile düşünebiliyorsunuz. Bu iki kriter haricinde programda bahsedilebilecek büyük bir dezavantaj şimdilik yok gibi görünüyor.

Nox Player son sürümünü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

laptop güç düğmesi

Windows 10’da Güç Düğmesiyle Dizüstü Bilgisayar Ekranı Nasıl Kapatılır?

Windows 10 dizüstü bilgisayarı kapatmak için genelde güç düğmesini kullanırız veya bilgisayarın ...
zip android

Android Telefonda veya Tablette ZIP Dosyası Nasıl Açılır?

ZİP sıkıştırılmış dosya türleri bilgisayarlarda alışıla gelmiş dosya türlerindendir, ancak bir telefon ...
Logitech SE332

Oyuncu Kulaklığı Logitech SE332 İnceleme

Bilgisayar ekipmanları üreten teknoloji markalarının oldukça fazla ürünü olduğu için oyuncu kulaklığı ...
oneplus 8t 5g

OnePlus, OnePlus 8T 5G’nin Yakında Piyasaya Çıkacağını Duyurdu

OnePlus, OnePlus 8T 5G akıllı telefonunu yakında piyasaya sürüleceğini doğruladı. Telefon büyük ...
Elephone Px

Elephone Px Telefonun Özellikleri ve Fiyatı

Elephone Px, Elephone firmasının ürettiği son model telefonlardan birisi. Dolar kuru sebebiyle ...
ios 14 güncelleme

İOS 14 Özellikleri Nelerdir ve Hangi Apple Cihazlar Güncelleme Alacak?

iOS 14 güncellemesi İphone 12 modeli piyasaya sürülmeden önce yayımlandı. iOS 14, ...
Nvidia GeForce RTX 3080

Oyun İçin En iyi Ekran Kartları (GPU) 2020

Bilgisayarda iyi bir performasla oyun oynamak için  en önemli bilgisayar donanım parçası ...
pdf sıkıştırma

Yüksek Boyutlu PDF Dosyası Windows’ta Nasıl Sıkıştırılır?

Bir belge, PDF olarak elinize ulaştığında belgeyi tarayan kişi gerekli minimize ayarları ...