Bilgisayarda Whatsapp Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Bilgisayarda Whatsapp Nasıl Kullanılır?

Whatsapp bilgisayar

WhatsApp şüphesiz bugüne kadarki en popüler anında mesajlaşma servisidir. Platform muhtemelen ayda yaklaşık 1.3 milyar aylık aktif kullanıcıya sahip. Zengin özelliklere sahip bir sohbet uygulaması olduğu için, pek çok kullanıcı PC’lerinde WhatsApp’ı kullanmak istiyor. Ancak, WhatsApp’ı PC’ye nasıl kurabilirim?

 Web Tarayıcısı üzerinden WhatsApp Web’i Kullanma

Web tarayıcı ile Whatsapp kullanımın en büyük avantajı programa ihtiyaç duymaması ve hangi işletim sistemi olursa olsun kullanabilme imkanının olmasıdır. Tarayıcınızda hemen hemen her şeyi yaparsanız WhatsApp’ında web hizmeti bulunmaktadır.  Masaüstü tarayıcısı üzerinden mesaj gönderip almak için akıllı telefonunuzda etkin bir İnternet bağlantınızın olması gerektiğini unutmayın. Bilgisayarınızdan bağlandığınızda telefonunuzun İnternetinin de açık olması gerekir.

https://web.whatsapp.com/ adresini ziyaret ederek başlayalım. Bu adrese gittiğinizde karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.

wwhatsapp pc

Bu alanda bir QR Kodu göreceksin. her işletim sistemi için QR koduna nasıl ulaşacağı yazmaktadır.

Android ve Windows Phone için; WhatsApp’ı Açın > Menü > WhatsApp Web/Masaüstü

İphone İçin; WhatsApp’ı Açın > Ayarlar > WhatsApp Web/Masaüstü

Bu ayarlardan  WhatsApp Web / Masaüstü menüsüne dokunarak akıllı telefonunuz ile bilgisayarınızda web sayfasında yukarıda görünen QR kodunu telefonunuz ile tarayın. Telefonu kodun tam karşısında olmasına dikkat edin. Kodu tarama işlemi gerçekleştikten sonra web sayfasın otomatik olarak Whatsapp’ına giriş yapacaksınız. Giriş yapamazsanız hemen bırakmayın sayfaya yeniden girip whatsapp’dan tarama işlemi yaptıktan sonra kesinlikle giriş yapacaktır. Genelde İnternettn dolayı veya zaman aşımından dolayı sorun olabilir ama genel itibari ile hemen giriş yapılmaktadır.  Giriş yaptıktan sonra telefonda yazışma ve paylaşım yaptığınız kişileri ve grupları göreceksiniz. Bu süre içerisinde telefonunuzun İnternet bağlantısının açık tutmanız gerekmektedir.

WhatsApp’ı Bilgisayarda Uygulama ile kullanma

Bilgisayarda bu uygulamayı çok fazla kullanmayı düşünüyorsanız Bilgisayar uygulamasını https://www.whatsapp.com/download/ adresinden  indirerek kullanabilirsiniz. Buradaki işlemlerde web üzerinden yapılan işlemler ile aynıdır. Uygulamaya giriş yaptığınızda da karşınıza yukarıdaki ekran gelecektir. Uygulama çok kullanışlıdır. Sürekli kullanmayı düşünüyorsanız kesinlikle uygulamayı bilgisayarınıza yükleyin.

Uyarı

Web veya uygulama üzerinden Whatasapp ile işiniz bittikten sonra sol alanın üst sağ kısmındaki üç nokta işaretini tıklayarak açılan menüden güvenliğiniz için çıkış yapmayı unutmayınız. Whatsapp’ın bilgisayar ve web uygulamasında “oturumu açık tut” varsayılan’dır. Özellikle İnternet kafeden veya sizden baka kullanıcısının bir bilgisayarda oturum açtıysanız kesinlikle oturumunuzu kapatın. İlk giriş yaparken “oturumu açık tut”  yanındaki çeltiği kaldırarak da bu önlemi alabilirsiniz.

Android Emülatörler

Whatsapp olsun diğer Android uygulamaları olsun bunları bilgisayarda kullanabilmeniz için bir çok Android emülatörü bulunmaktadır. Andy, NOX App Player, BlueStacks ve GenyMotion gibi Android emülatörleri kullanılmaktadır. Android emülatörleri ile bir Android telefonunuzda yaptığınız tüm işlemleri yaparsınız. Bu emülatörleri daha çok Android yazılımcılar yaptıkları programların çalış çalışmadığınız test yapmak için kullanırlar. Normal kullanıcılarda çok kullanmaktadır. Normal kullanıcılar için en popüleri BlueStacks’dır. Ancak bu uygulamaların dezavantajı çok pratik olmamasıdır. Bunları kullanmak için  bilgisayar bilgisi gerekir. Ayrıca bu emülatörleri bilgisayarda açarken geç  açılır işlemler çok hızlı değildir. Bilgisayarınızın performansına göre performansınız artar veya azalır. Bunu düşündüğünüzde çoğunlukla kullanmak bile istemezsiniz.

Bilgisayarda Whatsapp kullanmak için en iyi yol kesinlikle web ve Whatsap’ın kendi uygulamasıdır. Hem güvenli hemde hızlı ve pratiktir.

 

  1. Avatar

    Elinize sağlık güzel bir anlatım masaüstü whatsapp kullanımı büyük bir kolaylık.

  2. Avatar

    Emeğinize sağlık doygun bir yazı hazırlamışsınız. Web Whatsapp dünyasına hoş geldiniz diyelim.

Bir yorum bırakınız...

*

instagram içerik ihlali

Instagram Hikayelerinin Sıralanış Prensibi

İlk açıldığı zamanlarda Facebook gibi sosyal ağ olarak görülen İnstagram, artık başlı ...
MagSafe iphone 12

İPhone 12  MagSafe Kablosuz Şarj Cihazı Android Cihazlarda Çalışır mı?

iPhone 12 serisinin en fazla dikkat çeken özellikleri arasında hiç şüphe yok ki ...
paint arka plan silme

Paint Arka Planı Şeffaf Yapma

Bilgisayar kullanıp paint’i bilmeyen az insan vardır. Paint arka planı şeffaf yapma ...
facebok profil gizleme

Facebook Profili Nasıl Gizlenir?

Günümüzde insanların büyük bir kısmı, iletişimlerini sosyal medya platformları aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir ...
dpı butonu

Mouseda DPI değeri Nedir? Ne işe yarar?

Bazı zamanlar özellikle mobil oyunlarda sıkça rakipten önce ateş etme tuşuna bastığımızı ...
tp link modem

TP- Link Modem Wi-Fi Şifre Değiştirme

Wifi şifre değiştirme işlemini internet ve bilgisayar güvenliğimiz için belirli aralıklarla yapmalıyız ...
pubg experimantal server ve test server

PUBG Experimental Server Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl İndirilir?

Oyun piyasasına sunulduğu günden bu yana ortalığı kasıp kavuran PUBG’nin iki farklı ...
ekran klavyesi

Windows Açılırken Ekran Klavyesini Otomatik Başlatma

Bilgisayarlarımızın giriş birimi olan donanımsal klavyelerde herhangi bir sorun yaşamamız durumunda Windows’un ...