Bilgisayarda Whatsapp Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

Bilgisayarda Whatsapp Nasıl Kullanılır?

Whatsapp bilgisayar

WhatsApp şüphesiz bugüne kadarki en popüler anında mesajlaşma servisidir. Platform muhtemelen ayda yaklaşık 1.3 milyar aylık aktif kullanıcıya sahip. Zengin özelliklere sahip bir sohbet uygulaması olduğu için, pek çok kullanıcı PC’lerinde WhatsApp’ı kullanmak istiyor. Ancak, WhatsApp’ı PC’ye nasıl kurabilirim?

 Web Tarayıcısı üzerinden WhatsApp Web’i Kullanma

Web tarayıcı ile Whatsapp kullanımın en büyük avantajı programa ihtiyaç duymaması ve hangi işletim sistemi olursa olsun kullanabilme imkanının olmasıdır. Tarayıcınızda hemen hemen her şeyi yaparsanız WhatsApp’ında web hizmeti bulunmaktadır.  Masaüstü tarayıcısı üzerinden mesaj gönderip almak için akıllı telefonunuzda etkin bir İnternet bağlantınızın olması gerektiğini unutmayın. Bilgisayarınızdan bağlandığınızda telefonunuzun İnternetinin de açık olması gerekir.

https://web.whatsapp.com/ adresini ziyaret ederek başlayalım. Bu adrese gittiğinizde karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.

wwhatsapp pc

Bu alanda bir QR Kodu göreceksin. her işletim sistemi için QR koduna nasıl ulaşacağı yazmaktadır.

Android ve Windows Phone için; WhatsApp’ı Açın > Menü > WhatsApp Web/Masaüstü

İphone İçin; WhatsApp’ı Açın > Ayarlar > WhatsApp Web/Masaüstü

Bu ayarlardan  WhatsApp Web / Masaüstü menüsüne dokunarak akıllı telefonunuz ile bilgisayarınızda web sayfasında yukarıda görünen QR kodunu telefonunuz ile tarayın. Telefonu kodun tam karşısında olmasına dikkat edin. Kodu tarama işlemi gerçekleştikten sonra web sayfasın otomatik olarak Whatsapp’ına giriş yapacaksınız. Giriş yapamazsanız hemen bırakmayın sayfaya yeniden girip whatsapp’dan tarama işlemi yaptıktan sonra kesinlikle giriş yapacaktır. Genelde İnternettn dolayı veya zaman aşımından dolayı sorun olabilir ama genel itibari ile hemen giriş yapılmaktadır.  Giriş yaptıktan sonra telefonda yazışma ve paylaşım yaptığınız kişileri ve grupları göreceksiniz. Bu süre içerisinde telefonunuzun İnternet bağlantısının açık tutmanız gerekmektedir.

WhatsApp’ı Bilgisayarda Uygulama ile kullanma

Bilgisayarda bu uygulamayı çok fazla kullanmayı düşünüyorsanız Bilgisayar uygulamasını https://www.whatsapp.com/download/ adresinden  indirerek kullanabilirsiniz. Buradaki işlemlerde web üzerinden yapılan işlemler ile aynıdır. Uygulamaya giriş yaptığınızda da karşınıza yukarıdaki ekran gelecektir. Uygulama çok kullanışlıdır. Sürekli kullanmayı düşünüyorsanız kesinlikle uygulamayı bilgisayarınıza yükleyin.

Uyarı

Web veya uygulama üzerinden Whatasapp ile işiniz bittikten sonra sol alanın üst sağ kısmındaki üç nokta işaretini tıklayarak açılan menüden güvenliğiniz için çıkış yapmayı unutmayınız. Whatsapp’ın bilgisayar ve web uygulamasında “oturumu açık tut” varsayılan’dır. Özellikle İnternet kafeden veya sizden baka kullanıcısının bir bilgisayarda oturum açtıysanız kesinlikle oturumunuzu kapatın. İlk giriş yaparken “oturumu açık tut”  yanındaki çeltiği kaldırarak da bu önlemi alabilirsiniz.

Android Emülatörler

Whatsapp olsun diğer Android uygulamaları olsun bunları bilgisayarda kullanabilmeniz için bir çok Android emülatörü bulunmaktadır. Andy, NOX App Player, BlueStacks ve GenyMotion gibi Android emülatörleri kullanılmaktadır. Android emülatörleri ile bir Android telefonunuzda yaptığınız tüm işlemleri yaparsınız. Bu emülatörleri daha çok Android yazılımcılar yaptıkları programların çalış çalışmadığınız test yapmak için kullanırlar. Normal kullanıcılarda çok kullanmaktadır. Normal kullanıcılar için en popüleri BlueStacks’dır. Ancak bu uygulamaların dezavantajı çok pratik olmamasıdır. Bunları kullanmak için  bilgisayar bilgisi gerekir. Ayrıca bu emülatörleri bilgisayarda açarken geç  açılır işlemler çok hızlı değildir. Bilgisayarınızın performansına göre performansınız artar veya azalır. Bunu düşündüğünüzde çoğunlukla kullanmak bile istemezsiniz.

Bilgisayarda Whatsapp kullanmak için en iyi yol kesinlikle web ve Whatsap’ın kendi uygulamasıdır. Hem güvenli hemde hızlı ve pratiktir.

 

  1. Avatar

    Elinize sağlık güzel bir anlatım masaüstü whatsapp kullanımı büyük bir kolaylık.

  2. Avatar

    Emeğinize sağlık doygun bir yazı hazırlamışsınız. Web Whatsapp dünyasına hoş geldiniz diyelim.

Bir yorum bırakınız...

*

internet veri kullanımı

İPhone ve Android’te Twitter İnternet Veri Kullanımı Azaltma

Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları Android ve İphone telefonlarımızda önemli ...
Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı telefon, cep telefonlarının sunduğu klasik özelliklere, bilgisayar özellikleri de eklenerek tasarlanmış ...
Com.google.process.gapps

Com.google.process.gapps İşlemi Durdurdu Hatası Ve Çözüm Yöntemleri

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda da işletim sistemi ya da ...
udf dosyası

UDF Uzantılı Dosyayı PDF’ye Çevirme

UDF dosyası, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) programında kullanılan belge türüdür ...
2021 için SEO

SEO Teknikleri Nelerdir? – 2021

SEO, işletmelerin ve reklam geliri olan web sitelerinin göz ardı edemeyeceği bir ...
Android TV Box

Android TV Box Nedir? Android TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Android TV Box kavramı son zamanlarda sıkça duyulmaya başlanan kavramlardan birisi Peki, ...
Windows 10 açılırken açılan klasörler ve programlar

Windows 10’da Programların ve Klasörlerin Yeniden Açması Nasıl Durdurulur?

Windows 10 bilgisayarda bir program açıkken bilgisayarı kapattığınızda veya yeniden başlattığınızda, Windows ...
gmail-karanlık-mod3

Gmail’de E-postaya Son Kullanma Tarihi Nasıl Eklenir?

Gmail ile gönderilen e-postalar için son kullanma tarihi ayarlayabilirsiniz. E-posta karşıya ulaştıktan ...