Bixby Nedir? ve Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

Bixby Nedir? ve Nasıl Kullanılır?

Bixby

Bu zamana kadar Cortana, Google Asistan, Siri ve Alexa gibi ses asistanlarıyla tanıştık. 2017 yılında, Samsung, kendi cihazları için Bixby’i piyasaya sürdü. Peki Bixby nedir ve nasıl etkili bir şekilde kullanabilirsiniz?

Bixby Nedir?

Bixby, doğrudan Samsung cihazınıza yerleştirilmiş bir AI asistanıdır. Sesli komutları cevaplamaktan daha fazlasını yapar. Nesneleri tanımlamak için kameraları kullanabilir.

Bixby’nin ana görevi, cihazınızı yönlendirmenize ve gün içinde kullanımlara yardımcı olmaktır. Bixby alışkanlıklarınızı sizin ihtiyaçlarınıza göre uyarlar.

Bixby Nasıl Kullanılır?

Bixby Voice, Bixby Vision, Bixby Home ve Bixby Rutinler, Bixby’nin en iyi bilinen özellikleridir. Bu kullanışlı araçlara sesli komut vererek, kamerayı kullanarak veya ekrana dokunarak Bixby ile etkileşime girmenizi sağlar.

Bixby Voice

Bixby Voice uygulamasını açmak için telefonunuzun yanındaki Bixby düğmesini basılı tutabilir veya “Hi Bixby” diyebilirsiniz. Bixby Voice’u sesli uyandırma ile etkinleştirmeyi denemeden önce, sesinizi kaydettiğinizden emin olun. Bixby düğmesine ilk defa bastığınızda, Bixby sizden birkaç kez “Hi Bixby” demenizi isteyecek ve sesinizi tanımaya çalışacaktır.

Ses tanımlamasından sonra, Bixby’ye hava durumu, film zamanları hakkında temel sorular sormaya başlayabilirsiniz. Kısa mesaj gönderebilir, hatırlatıcı ayarlayabilir, e-posta okuyabilir ve telefon görüşmelerini tamamen eller serbest yapabilirsiniz. Bixby’ye “Read my latest text message” deyin ve en son mesajınızı yüksek sesle okuyarak size son 20 mesajınızı size sunacaktır. Bixby’nin mesajlarınızı okuması için, varsayılan Samsung manifatura uygulamasını kullanmanız gerekir. Bixby’nin daha fazla komutlarına Samsung resmi sitesinden bakabilirsiniz.

Bixby’yi çeşitli uygulamalarla birlikte de kullanabilirsiniz. Kullanılabilir uygulamaların tam listesini görmek için, Bixby düğmesine basın, ekranın sağ köşesindeki üç noktaya dokunun ve Öğreticiler> Bixby’nin yapabilecekleri> Tüm servisleri görün. Samsung zaten uyumlu uygulamaların oldukça zengin uygulama listesine sahiptir.

Bixby Vision

Bixby Vision’u kullanmaya başlamak istediğinizde, Kamera uygulamanızı açmanız yeterli olacaktır ve ekranın sol üst köşesinde Bixby Vision’ı seçin veya Bixby Vision uygulamasından açın. Bixby Vision ile bir nesne hakkında bilgi almak istediğinizde kamera ile görüntülediğiniz nesne veya hayvanı Bixby’nin büyük bilgi veritabanı, her şeyin görüntüsünü bir arama sonucuyla eşleştirebilir.

Bixby Vision ile birkaç farklı şekilde etkileşim kurabilirsiniz. Ekranınızın altındaki menü çubuğunda gezinmek size Bixby’nin yetenekleri hakkında bir fikir verir. Bixby metni çevirir, görüntüleri tanımlar, büyük perakendecilerin alışveriş sonuçlarını bulur, yakındaki turistik yerleri tespit eder, QR kodlarını tarar, yiyecek ve kalorilerini belirler, Vivino ile yeni şarapları keşfeder ve hatta makyaj ürünlerini denemenize izin verir.

Nesneleri, yiyecekleri ve alışveriş sonuçlarını tanımlamak göründüğü kadar kolaydır. Kameranızı tanımlamak istediğiniz nesneyi kamera ile görüntülediğinizde Bixby sizin için otomatik olarak tarar ve sonuçları size sunar.

Yeni ilgi çekici yerler bulmak da aynı derecede basit. Yer seçeneğini belirlediğinizde Bixby, çekim merkezinizi kameranızı göstereceğiniz yönde göstermek için Foursquare’i kullanır.

Bixby’nin makyaj özelliği kesinlikle harika bir yeni özelliktir.  Neredeyse gerçek hayattaki makyaj ürünlerini denemenizi sağlar.

Bir kullanıcının Bixby incelemesinde, Bixby’nin her zaman en doğru resim eşleşmelerini vermediğini belirtmesi yaygındır. Bunu da doğru buldum, ama sadece Bixby’nin daima öğrendiğini aklınızda tutmanız gerekir.

Bixby Home (Anasayfa)

Bixby Voice veya Bixby Vision ile uğraşmak istemiyorsanız, Bixby Home’a ​​erişmek için ana ekranınızda sola kaydırın veya yalnızca Bixby düğmesine basın. Tercihlerinize tamamen uyarlanmış bir ekran göreceksiniz. Size haberlerden önerilen bir kişiye kadar her şeyi gösterir. Ek olarak, günün hava durumunu gösterir.

Ekranın sağ köşesindeki üç noktayı seçip ardından Cards (Kartlar) öğesine dokunarak Bixby Giriş ekranınıza daha fazla öğe ekleyin.

Bixby Rutinler

Bixby Rutinler, Samsung’un Bixby’nin yetenek setine en son eklenen ürünüdür. Google Assistant rutinleri veya IFTTT kullanıyorsanız, hızlı bir şekilde Bixby Rutinler’i kullanabilirsiniz.

Bixby Rutinler ile, Bixby günlük yaşamınızda belirli zamanlarda otomatik olarak devreye girecektir. Diyelim ki telefonunuzu her zaman Bluetooth’a bağlar ve arabanıza binerken Google Haritalar’ı kullanırsınız. Bixby Rutinler’i etkinleştirdiğinizde, telefonunuzu arabanızın Bluetooth’una bağladığınızda Google Haritalar’ı açmayı Bixby’ye öğretebilirsiniz. Şimdilik, bu harika özellik yalnızca Galaxy S10 ve Not 10’da destekleniyor.

Hangi Cihazlar Bixby’yi Destekliyor?

Samsung, Not 8, 9 ve 10 ile birlikte Galaxy S8, S9 ve S10’a doğrudan Bixby’yi dahil etti. Bu cihazların hepsinde, asistanın erişimini kolaylaştıran özel bir Bixby düğmesi bulunur. Bununla birlikte, Bixby APK’yı kullanarak Bixby’yi Galaxy S7 ve S7 Kenarına ve Galaxy S6 ve S6 Kenarına yerleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için en azından Android Nougat ya da daha yenisi gerekir.

Bir yorum bırakınız...

*

Kablosuz Dosya Aktarımı

Kablosuz Dosya Aktarımı Uygulaması AirDrop Nedir?

Günümüzde birçok kullanıcı bilgisayardan telefona kablosuz dosya aktarımı yapmak isteyebiliyor. İşte bu gibi durumlarda kullanıcıların karşısına AirDrop uygulaması çıkıyor. Çünkü AirDrop sayesinde Apple kullanıcıları ...
whatsapp çift faktörlü doğrulama

WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Nedir Nasıl Yapılır?

WhatsApp iki adımlı doğrulama WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu en faydalı özelliklerden biridir. WhatsApp mesajlarının başkaları tarafından okunduğundan şüphe duyanlar ya da mesajları kimsenin okumasını istemeyenler ...
Uydu telefonu

Uydu Telefonu Nedir? Normal Telefonlardan Farkı

Uydu telefonu normal telefonlardan oldukça farklı şekilde çalışan bir cihaz. Bu cihazı kullanarak yapılan aramalar, normal telefonlardan yapılan aramalardan daha farklı şekilde gerçekleşiyor. Yani ...
Capture Card

Capture Card Nedir Ne İşe Yarar?

Capture Card özellikle yayıncılar tarafından çok fazla tercih edilen bir cihaz. Bu cihaz sayesinde yayıncılar farklı cihazları birbirine bağlayarak istedikleri ekranı yayına verebiliyorlar. Bildiğiniz ...
WinOptimizer 2021 Ne İşe Yarar

WinOptimizer 2021 Nedir? Özellikleri Neler?

Günümüzde WinOptimizer 2021 gibi bilgisayarda ki bazı işlemleri hızlı şekilde yapabilmenizi sağlayan birçok program mevcut. Ancak WinOptimizer programı bu programlar arasında en çok özelliğe ...
ram sorunları

Windows’ta RAM Sağlığı Nasıl Kontrol Edilir?

Bilgisayar ile iligili sorun yaşandığında RAM, bilgisayar kullanıcıların ilk etapta aklına gelmeyen sebeplerdendir. Bilgisayar ile ilgili sorun meydana geldiğinde genellikle yazılım sorunları  ve sabit ...
Reklam engelleme eklentileri

Google Chrome Reklam Engelleme Eklentileri

Reklam engelleme eklentileri internette sık gezinen kişiler için oldukça önemli. Çünkü internette girdiğimiz sitelerin neredeyse hepsinde reklamlar mevcut. Bu reklamlar sitelerin herhangi bir yerinde ...
android netflix

Netflix’te Tüm Cihazlarınızdan Nasıl Çıkış Yapılır?

Netflix, her yerde kullanılabilen yaygın bir dizi ve film platformudur. Konsollar, bilgisayarlar, telefonlar, tabletler ve TV'lerin hepsinin, Netflix hesabına giriş yapmanıza olanak tanıyan kendi ...
dns

DNS Değiştirme Neden Yapılır, Popüler DNS Adresleri 2021

DNS değiştirme işlemi, çeşitli nedenlerden ötürü yapılabilmektedir. Bazı kullanıcılar, yavaşlayan internet hızlarını arttırabilmek için DNS ayarlarını değiştirirken bazı kullanıcılar ise erişim engelinin bulunduğu internet ...
Ubisoft Plus Nedir

Ubisoft Plus Platformu Nedir? Fiyatı Ne Kadar?

Geçtiğimiz senelerde hizmete sunulan Ubisoft Plus hizmeti günümüzde hala aktif olarak kullanılabiliyor. Oyuncuların tercih edebileceği bu platform sayesinde aylık belli bir ücretle bir çok ...