Bixby Nedir? ve Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Bixby Nedir? ve Nasıl Kullanılır?

Bixby

Bu zamana kadar Cortana, Google Asistan, Siri ve Alexa gibi ses asistanlarıyla tanıştık. 2017 yılında, Samsung, kendi cihazları için Bixby’i piyasaya sürdü. Peki Bixby nedir ve nasıl etkili bir şekilde kullanabilirsiniz?

Bixby Nedir?

Bixby, doğrudan Samsung cihazınıza yerleştirilmiş bir AI asistanıdır. Sesli komutları cevaplamaktan daha fazlasını yapar. Nesneleri tanımlamak için kameraları kullanabilir.

Bixby’nin ana görevi, cihazınızı yönlendirmenize ve gün içinde kullanımlara yardımcı olmaktır. Bixby alışkanlıklarınızı sizin ihtiyaçlarınıza göre uyarlar.

Bixby Nasıl Kullanılır?

Bixby Voice, Bixby Vision, Bixby Home ve Bixby Rutinler, Bixby’nin en iyi bilinen özellikleridir. Bu kullanışlı araçlara sesli komut vererek, kamerayı kullanarak veya ekrana dokunarak Bixby ile etkileşime girmenizi sağlar.

Bixby Voice

Bixby Voice uygulamasını açmak için telefonunuzun yanındaki Bixby düğmesini basılı tutabilir veya “Hi Bixby” diyebilirsiniz. Bixby Voice’u sesli uyandırma ile etkinleştirmeyi denemeden önce, sesinizi kaydettiğinizden emin olun. Bixby düğmesine ilk defa bastığınızda, Bixby sizden birkaç kez “Hi Bixby” demenizi isteyecek ve sesinizi tanımaya çalışacaktır.

Ses tanımlamasından sonra, Bixby’ye hava durumu, film zamanları hakkında temel sorular sormaya başlayabilirsiniz. Kısa mesaj gönderebilir, hatırlatıcı ayarlayabilir, e-posta okuyabilir ve telefon görüşmelerini tamamen eller serbest yapabilirsiniz. Bixby’ye “Read my latest text message” deyin ve en son mesajınızı yüksek sesle okuyarak size son 20 mesajınızı size sunacaktır. Bixby’nin mesajlarınızı okuması için, varsayılan Samsung manifatura uygulamasını kullanmanız gerekir. Bixby’nin daha fazla komutlarına Samsung resmi sitesinden bakabilirsiniz.

Bixby’yi çeşitli uygulamalarla birlikte de kullanabilirsiniz. Kullanılabilir uygulamaların tam listesini görmek için, Bixby düğmesine basın, ekranın sağ köşesindeki üç noktaya dokunun ve Öğreticiler> Bixby’nin yapabilecekleri> Tüm servisleri görün. Samsung zaten uyumlu uygulamaların oldukça zengin uygulama listesine sahiptir.

Bixby Vision

Bixby Vision’u kullanmaya başlamak istediğinizde, Kamera uygulamanızı açmanız yeterli olacaktır ve ekranın sol üst köşesinde Bixby Vision’ı seçin veya Bixby Vision uygulamasından açın. Bixby Vision ile bir nesne hakkında bilgi almak istediğinizde kamera ile görüntülediğiniz nesne veya hayvanı Bixby’nin büyük bilgi veritabanı, her şeyin görüntüsünü bir arama sonucuyla eşleştirebilir.

Bixby Vision ile birkaç farklı şekilde etkileşim kurabilirsiniz. Ekranınızın altındaki menü çubuğunda gezinmek size Bixby’nin yetenekleri hakkında bir fikir verir. Bixby metni çevirir, görüntüleri tanımlar, büyük perakendecilerin alışveriş sonuçlarını bulur, yakındaki turistik yerleri tespit eder, QR kodlarını tarar, yiyecek ve kalorilerini belirler, Vivino ile yeni şarapları keşfeder ve hatta makyaj ürünlerini denemenize izin verir.

Nesneleri, yiyecekleri ve alışveriş sonuçlarını tanımlamak göründüğü kadar kolaydır. Kameranızı tanımlamak istediğiniz nesneyi kamera ile görüntülediğinizde Bixby sizin için otomatik olarak tarar ve sonuçları size sunar.

Yeni ilgi çekici yerler bulmak da aynı derecede basit. Yer seçeneğini belirlediğinizde Bixby, çekim merkezinizi kameranızı göstereceğiniz yönde göstermek için Foursquare’i kullanır.

Bixby’nin makyaj özelliği kesinlikle harika bir yeni özelliktir.  Neredeyse gerçek hayattaki makyaj ürünlerini denemenizi sağlar.

Bir kullanıcının Bixby incelemesinde, Bixby’nin her zaman en doğru resim eşleşmelerini vermediğini belirtmesi yaygındır. Bunu da doğru buldum, ama sadece Bixby’nin daima öğrendiğini aklınızda tutmanız gerekir.

Bixby Home (Anasayfa)

Bixby Voice veya Bixby Vision ile uğraşmak istemiyorsanız, Bixby Home’a ​​erişmek için ana ekranınızda sola kaydırın veya yalnızca Bixby düğmesine basın. Tercihlerinize tamamen uyarlanmış bir ekran göreceksiniz. Size haberlerden önerilen bir kişiye kadar her şeyi gösterir. Ek olarak, günün hava durumunu gösterir.

Ekranın sağ köşesindeki üç noktayı seçip ardından Cards (Kartlar) öğesine dokunarak Bixby Giriş ekranınıza daha fazla öğe ekleyin.

Bixby Rutinler

Bixby Rutinler, Samsung’un Bixby’nin yetenek setine en son eklenen ürünüdür. Google Assistant rutinleri veya IFTTT kullanıyorsanız, hızlı bir şekilde Bixby Rutinler’i kullanabilirsiniz.

Bixby Rutinler ile, Bixby günlük yaşamınızda belirli zamanlarda otomatik olarak devreye girecektir. Diyelim ki telefonunuzu her zaman Bluetooth’a bağlar ve arabanıza binerken Google Haritalar’ı kullanırsınız. Bixby Rutinler’i etkinleştirdiğinizde, telefonunuzu arabanızın Bluetooth’una bağladığınızda Google Haritalar’ı açmayı Bixby’ye öğretebilirsiniz. Şimdilik, bu harika özellik yalnızca Galaxy S10 ve Not 10’da destekleniyor.

Hangi Cihazlar Bixby’yi Destekliyor?

Samsung, Not 8, 9 ve 10 ile birlikte Galaxy S8, S9 ve S10’a doğrudan Bixby’yi dahil etti. Bu cihazların hepsinde, asistanın erişimini kolaylaştıran özel bir Bixby düğmesi bulunur. Bununla birlikte, Bixby APK’yı kullanarak Bixby’yi Galaxy S7 ve S7 Kenarına ve Galaxy S6 ve S6 Kenarına yerleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için en azından Android Nougat ya da daha yenisi gerekir.

Bir yorum bırakınız...

*

Mac

Mac Cihazlarda Uygulamalar Nasıl Parola ile Korunur?

Mac cihazlarda uygulamalar nasıl parola ile korunur? Her ne kadar Parola ile ...
Moto E7

Motorola Yeni Akıllı Telefonunu Duyurdu! Karşınızda Moto E7

Bir dönemin en popüler akıllı telefon üreticilerinden biri olan Motorola, düzenlediği özel ...
Foursquare

Foursquare’de Rota Nasıl Bulunur?

Telefonların akıllanması ile birlikte hayatımız sanal dünya ile birleşti ve Foursquare gibi ...
clipboard nedir

ClipDrop Nedir? ClipDrop Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda adını duymaya başladığımız ve özellikle grafik tasarım işleri ile uğraşan ...
deepfake

Deep Fake Nedir? Deep Fake Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza daha önceden hiç duymadığımız terimler girmeye başladı ...
gürültü engelleyici kulaklıklar

Gürültü Engelleyici Kulaklıklar Nasıl Çalışır?

Gürültü giderici özelliği ile son yılların popüler kulaklık seçeneklerinden biri olan gürültü ...
twitter otomatik engelleme

Twitter Yeni Bir Özelliğe Daha Kavuşuyor! Twitter Otomatik Engelleme Nedir?

Twitter her geçen zamanda aldığı güncellemeler ile birlikte kendi bünyesine yeni özellikler ...
Xiaomi Garanti Sorgulama

Xiaomi Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Delta Garanti Sorgulama

Xiaomi garanti sorgulama nasıl yapılır? Delta garanti sorgulama işlemleri nasıl yapılır? Garantili ...