Boom Beach Oyunu Nedir? Nasıl Oynanır? | Sonsuz Teknoloji

Boom Beach Oyunu Nedir? Nasıl Oynanır?

Boom Beach

Clash royale, Hay Day, Clash Of Clans gibi ünlü oyunlar gibi Boom Beach oyunu da Supercell’e aittir. Keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak bir strateji oyunudur. Eğer Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız Google play store üzerinden indirmeniz mümkündür. İOS kullanıcıları ise oyunu App Store aracılığı ile indirebilirler.

Görünüş ve tarz olarak Clash Of Clans’a oldukça benzemektedir. Oyunda kullanmanız gereken bazı madenler mevcuttur. Bunlar sırası ile altın, odun, taş ve demirdir. İlk başladığınızda yalnızca altın ve odunun açık olduğunu göreceksiniz. Seviye olarak ilerledikçe ilk önce taş daha da sonra demir de kullanımınıza açılmış olacaktır. Bu madenleri kullanarak mevcut binalarınızın yükseltilmesini gerçekleştirebilirsiniz. Cephanelikte bulunan askerleri ve gambotun malzemelerini geliştirmeniz mümkündür. Madenlerinizi ne kadar doğru kullanırsanız oyunda o kadar kolay ve hızlı bir şekilde gelişmiş olursunuz.

Boom Beach Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyuna yeni başlayan kullanıcıların birçoğu “Boom Beach Oyunu Nasıl Oynanır?” sorusunun cevabını araştırmaktadır. Oyunda adanız bir haritanın tam ortasında bulunmaktadır. Haritadaki diğer adalara askeri birlikleriniz ile birlikte saldırmanız mümkündür. Saldırınız başarılı olabilmesi için adada bulunan karargahı yok etmeniz gerekmektedir. Diğer hiçbir binayı yok etmeseniz bile karargahı yok ettiğiniz anda zafer elde ederek savaşı sonlandırmış olursunuz. Tüm birliklerinizin ölmesi ile ya da sizin geri çekilmeniz ile de savaşınız mağlubiyetle sonuçlanmaktadır. Savaştan zaferle ayrıldığınız takdirde madalya ve maden kazanmaktasınız.

Saldırı sonucunda başarı elde ettiğiniz köyler size ait olup saatte yaklaşık olarak 40 altın kazanmanızı sağlamaktadır. Ayrıca haritanızda bulunan kaynak üslerini fethetmeniz de size bu üslerde bulunan ocaklardan elde edilen madenleri kazandıracaktır. Harita üzerinde bulunan sandıkları açarak da elmas elde edebilirsiniz.

Boom Beach Taktikleri

Boom Beach Taktikleri

Boom Beach Oyununda daha hızlı ilerleyebilmek için bazı taktikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Adada bulunan birçok binaları geliştirmek için oduna bol bol ihtiyacınız olacaktır. Bu yüzden kereste fabrikasını elinizden geldiğince geliştirmeye özen gösterin.
  • Oyunda seviye anlamında ilerlemeye başladığınızda sadece oduna değil taş ve demire de çok ihtiyaç duymaya başlayacaksınız. Bu madenler ile ilgili sıkıntı yaşamak istemiyorsanız köyleri fethetmeye gayret gösterin. Savaş ganimeti sizin taş ve demir ihtiyacınızı büyük oranda karşılayacaktır.
  • Savaşı başlatmadan önce mutlaka keşfet butonuna tıklayarak adayı ayrıntılı bir şekilde inceleyin. Böylece hangi askeri birlikleri kullanmanın daha avantajlı olduğunu belirlemiş olursunuz.
  • Savaşa başlamadan önce mutlaka taktik ve stratejinizi belirleyin. Doğaçlama hareket etmek mağlubiyet yaşamanıza ya da çok fazla askeri birlik kaybına neden olabilir.
  • Adanız da bulunan bütün binaları yükseltmeye kalkmayın. Aynı anda birden fazla bina yükseltmek için oyuna para yatırmanız gerekmektedir. Onun haricinde aynı anda yalnızca tek bina geliştirme hakkınız vardır ve geliştirme süreleri çok da kısa değildir. Bu yüzden önceliği daha gerekli binalara vermeniz gerekmektedir.
  • Karargahınız adanızdaki en önemli binadır. Düşman adanıza saldırdığı zaman ilk olarak karargaha yönelmektedir. Bu sebeple ada diziliminizi bu binaya göre yapmalısınız. Savunma binalarınızı karargahı koruyacak şekilde ayarlarsanız düşmanın savaşı kazanma ihtimali azalacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*