Bugatti Hyper Truck | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Bugatti Hyper Truck

Bugatti Hyper Truck

Fransız hız markası Bugatti için bir tır konsepti tasarlayan Prathyush Devadas, gelecekteki tır tasarımcılarını bile kıskandırdı.

Bilindiği üzere Bugatti, hız tutkunlarının hayallerini süsleyen, beygir gücü dört basamaklara tırmanmış hız canavarları üretmesiyle tanınır. Böyle bir markanın şimdi yollarda 400 Km hızla giden bir tır ürettiğini düşünün. Nasıl hayali bile güzel değil mi? İşte Çinli motor üreticisi Dongfeng ‘ten yenilikçi bir tasarımcı Prathyush Devadas bu hayali tasarlamayı başardı.

Bugatti

Ön tarafındaki C şekli Bugatti markasının C-Line konseptine özel atıfta bulunuyor adeta. Bir Uzay mekiği kapsülünü andıran şoför kabini ve önündeki yarış arabası tamponu da dikkat çeken diğer ayrıntılardan birkaçı. Bunlar bile bizi nasıl bir sürüş deneyiminin beklediği konusunda heyecanlandırmaya yetiyor.

Hyper Truck tekerlek tasarımındaki estetik görünüm bile yük taşıma kapasitesini etkilememiş. Tam 8 çift yani 16 hoparlör şeklinde tasarıma sahip lastikle en üst sınırda yük taşıma kabiliyetinde. Ayrıca üstün yol tutuşu sayesinde savrulmalar en aza indirilmiş. Römork tasarımı ise iç hacmi geniş tutmak için kıvrımlı bir yapıda dizayn edilmiş.

Hyper Truck

Yollarda seyretmeye doyamayacağınız bir güzellikte rüya gibi bir tasarıma sahip bu tır ile karavan keyfi bile sürebilirsiniz. Şimdilik tamamen kendini ve kaynaklarının tümünü Chiron modellerini üretmeye adayan Bugatti eğer bir tır üretecekse bu modeli mutlaka göz önünde bulundurmalı.

Bugatti hız konusundaki ününü sonuna kadar hak ettiğini en son ürettiği Chiron Super Sport 300+ ile bir kez daha kanıtladı. Saatte 490.484 Km azami sürate ulaşmayı başaran bu modeliyle hız konusundaki rekorları bir kez daha alt üst etmeyi başardı.

Hyper Truck gibi bir model ile piyasaya girerse pek çok milyarder bunu karavan yapma fikrine sıcak bakacak ve almak için sıraya girecektir. Ancak otobanda 400 Km hızla giden bir tır şimdilik sadece hayal. Ama gelecek neler getirir bilinmez. Zamanında Denizaltı için de yapılamaz deniyordu. Uzaya da çıkılamaz deniyordu. İnsan yeter ki istesin hayal etsin ve harekete geçsin. Geleceğin teknolojisini inşa etmek için insanın tek ihtiyacı bu.

Bir yorum bırakınız...

*

ram nedir

RAM (Random Access Memory) Nedir? RAM Ne İşe Yarar?

RAM, her ne kadar bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza girmiş olsa da ...
oyun hataları

Bilgisayarda Oyun Neden Hata Veriyor?

Bilgisayara yeni oyun yüklediğinizde sorunsuz bir şekilde çalışmasını beklersiniz. Bigisayarda oyun, açılmıyor, ...
rar nedir ne işe yarar

RAR Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüzde bilgisayar kullanıcılarının büyük bir kısmı, yüksek boyutlu dosyalar ile çalışmaktadır. Kimi ...
projektör

Projektör Nedir? Nasıl Çalışır?

Projektör, basitçe düşünecek olursak görüntüyü yansıtan bir cihazdır. Bu cihaz genellikle toplantı, ...
vram

VRAM (Video RAM) Nedir? Ne İşe Yarar?

VRAM tüm harici ekran kartlarında bulunan bir RAM türüdür. Bu bellek grafik ...
play station haziran oyunları

PlayStation Plus Haziran 2020 Ücretsiz Oyunları

PlayStation Plus abonelerine Haziran ayı içerisinde verilecek ücretsiz oyunlar belli oldu. Sosyal ...
imap nedir

IMAP Nedir? Ne İşe Yarar?

IMAP kelimesi, günümüzde birçok internet kullanıcısının karşısına sıklıkla çıkmaktadır. Asıl adı Internet ...
javascript nedir

JavaScript Nedir? Ne İşe Yarar?

JavaScript, günümüzün en popüler programlama dillerinden biri olarak kabul edilmektedir. Temel de ...