C Sürücüsündeki Qoobox Klasörü Nedir? Nasıl Silinir? ∞ Sonsuz Teknoloji

C Sürücüsündeki Qoobox Klasörü Nedir? Nasıl Silinir?

Combofix

C Sürücüsü içerisinde yer alan Qoobox klasörü, bilgisayar kullanıcıları tarafından oldukça merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Son derece merak uyandıran bu klasör, zaman zaman bilgisayar kullanıcılarına virüs izlenimi uyandırabilir. Her ne kadar söz konusu dosya, bilgisayar kullanıcılarına virüs izlenimi uyandırsa da aslında gerçek tamamen farklıdır. Peki, C sürücüsündeki Qoobox klasörü nedir? İşte, bilgisayar kullanıcıları tarafından merak edilen bu sorunun detaylı yanıtı…

Qoobox Klasörü Nedir?

Qoobox klasörü, ComboFix programı için C sürücüsü içerisinde otomatik bir şekilde oluşturulan özel bir klasördür. Söz konusu özel klasörün içerisinde ComboFix programının log kayıtları tutulur.

Qoobox dosyası, ComboFix taraması bittikten sonra son derece pratik ve bir o kadar da kolay bir şekilde kaldırılabilmektedir. Dilerseniz, Qoobox dosyasını silme işlemini gelin ayrıntılı ve detaylı olarak birlikte inceleyelim.

qoobox

Qoobox Dosyası Nasıl Silinir?

Qoobox dosyası, son derece kolay ve pratik bir şekilde silinebilir. Söz konusu dosyayı silmek isteyen kullanıcılar dosyanın üzerine sağ tıklayarak sil komutunu verebilir. Fakat, bu yöntem bazı bilgisayarlar da ne yazık ki işe yaramamaktadır.

Bu tip durumlar ile karşılaşan kullanıcılar ilk önce ComboFix programını kaldırmalı ve tekrar silme işlemini gerçekleştirmelidir. ComboFix programını tamamen kaldırmak için denetim masası içerisinde yer alan program ekle ve kaldır seçeneğini kullanabilirsiniz.

Tüm bunlara rağmen hem programı hem de log dosyalarını halen silemiyor iseniz Revo Unistaller veya İObit Uninstaller gibi ek yardımcı programları kullanarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıda anlatılan adımlara ek olarak klasör erişim izni ayarlarını yaparak söz konusu dosyayı kolaylıkla silebilirsiniz.

ComboFix Nedir?

ComboFix programı, bilgisayarınızda bulunan virüs ve trojan gibi kötücül yazılımları son derece kolay bir şekilde tespit ederek temizleyebilmektedir. Dünya çapında son derece yaygın bir şekilde kullanılan söz konusu yazılım, kötücül yazılımlara karşı oldukça etkilidir.

İlgili: Combofix Nasıl Kullanılır?

ComboFix programı, her ne kadar bilgisayar içerisinde yer alan kötücül yazılımlara karşı etkili olsa da USB cihazları da tarayabilmekte ve USB cihazlarında yer alan kötücül yazılımları da kolaylıkla temizleyebilmektedir. Bilgisayar kullanıcıları tarafından sıklıkla tercih edilen bu yazılım, tamamen ücretsiz bir şekilde indirilebilmektedir.

Bir yorum bırakınız...

*