Chrome Ekran Görüntüsü Alma Awesome Screenshot & Screen Recorder Nedir? Nasıl Kullanılır? ∞ Sonsuz Teknoloji Chrome Ekran Görüntüsü Alma Awesome Screenshot & Screen Recorder Nedir? Nasıl Kullanılır? ∞ Sonsuz Teknoloji

Chrome Ekran Görüntüsü Alma Awesome Screenshot & Screen Recorder Nedir? Nasıl Kullanılır?

awesome screenshot

Bilgisayarda ve tarayıcılarda ekran görüntüsü alma için birçok eklenti ve uygulama mevcuttur. Özellikle bazı screenshot uygulamaları bilgisayara yüklenerek kolayca kullanılabilir. Ancak bazı noktalarda bazı uygulamalar diğerlerine göre oldukça kullanışlıdırlar ve daha fazla seçenek sunarlar. İşte yazımızda bahsedeceğimiz Awesome Screenshot & Screen Recorder’da bunlar arasında yer alıyor.

Kullanıcıların birçok nokta da işini kolaylaştıran bu eklenti içerisinde oldukça fazla seçenek barındırıyor. Bu sebeple birçok kullanıcı birden fazla amaçla sizlere bahsedeceğimiz eklentiyi kullanabilir. Eğer bu eklenti ile henüz tanışmadıysanız ve yeni screenshot eklentisi arıyorsanız yazımızı okuduktan sonra eklentiyi deneyebilirsiniz. Şimdi gelin aklınızda bulunan Awesome Screenshot & Screen Recorder nedir? Nasıl kullanılır? Sorularını cevaplayalım.

Chrome Ekran Görüntüsü Alma Eklentisi Awesome Screenshot & Screen Recorder Nedir?

Ekran görüntüsü alma bilgisayar olarak kullanabileceğiniz Awesome Screenshot & Screen Recorder’ın birçok nokta da faydaları mevcut. Eklenti aslında basitçe açıklamamız gerekirse ekran görüntüsü ve ekran kaydı almanıza olanak tanıyor. Ancak Awesome Screenshot eklentisi sadece bunlarla sınırlı kalmıyor. Örneğin eklenti ile ekran kaydı almak istediğinizi farz edelim.

Eklentinin sunduğu seçenekler sayesinde tarayıcı sekmenizi, bilgisayar ekranınızın tamamını veya webcam görüntünüzü kayıta alabiliyorsunuz. Üstelik kaydı FHD, 720p veya 4K seçeneklerinden birini seçerek ve bilgisayarınıza veya bulut sisteminize kaydederek yapabiliyorsunuz. Bu kısımda daha fazla seçeneklerde bulunuyor. Ayrıca eklenti ekranın tamamını veya bir kısmını screenshot olarak alabilmenize olanak tanıyor.

Bu kısımda isterseniz ekran görüntüsü alırken üst kısımda ki araçlarla anlık olarak screenshot üzerinde düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Bunlara ek olarak eklenti sadece belirli bir sekmeyi de ekran görüntüsü olarak almanıza olanak tanıyor. Awesome Screenshot & Screen Recorder genel olarak kullanıcılara bu özellikleri sunuyor. Ancak eklentide biraz fazla seçenek olduğu için kullanıcılar eklentiyi kullanırken biraz kafa karışıklığı yaşayabiliyor.

Windows Ekran Görüntüsü Alma Awesome Screenshot & Screen Recorder Nasıl Kullanılır?

PC ekran görüntüsü alma programı Awesome Screenshot & Screen Recorder kullanımı ilk başta karışık gelebilir. Ancak eklentiyi biraz kullandıktan sonra alışacağınızı düşünüyoruz.

awesome screenshot resim

  • İlk olarak eklentiyi Chrome Web Mağazası’na giderek Awesome Screenshot & Screen Recorder olarak aratın ve tarayıcınıza kurun.
  • Eklenti yüklendikten sonra sağ üstteki seçeneklerden ‘Record’ video, ‘Capture’ ise screenshot yani anlık görüntü almanızı sağlar.
  • Record sekmesi altında bulunan ‘Desktop’ seçeneği tüm bilgisayarınızı, ‘This tab’ seçeneği o anki sekmenizi kaydetmenize olanak tanır. Bu kısımda ‘Webcam only’ olarak gördüğünüz kısım ise webcam kaydı yapmanızı sağlar.
  • Record kısmında altta bulunan seçeneklerden video kalitesi, mikrofon seçeneği ve videonun nereye kaydedileceğini ayarlayabilirsiniz.
  • Bilgisayarda ekran görüntüsü alma kısayolu olarak da tabir edebileceğimiz eklenti screenshot alırken de birden fazla seçenek sunuyor. Bu kısımda ‘Visible Part’ ile ekran görüntüsünü düzenleyerek kaydedebilir ve ‘Full Page’ ile ekranın tamamını görüntü alabilirsiniz. Son olarak ‘Selected Area’ ile ekranda ki herhangi bir kısmı keserek ekran görüntüsü alabileceğini belirtelim.

Bir yorum bırakınız...

*

İnstagram’da Profilime Kim Baktı

İnstagram’da Profilime Kim Baktı Uygulamaları

İnstagram, platforma üye olan kullanıcıların ücretsiz fotoğraf ve video yüklemesini sağlayan sosyal ...
google takvim

Google Takvim Masaüstü Bilgisayarda Çevrimdışı Kullanılabiliyor mu?

Google Takvim, masaüstü kullanıcıları için bir dönem çevrimdışı olarak kullanılabiliyordu. Ancak 2018 ...
Apple TV

Apple TV Nedir? Ne İşe Yarar?

Yazımızda detaylı şekilde Apple TV nedir? ne işe yarar? Açıklamaya çalışacağız. Bildiğiniz ...
lol hata

League Of Legends (LOL) Client Açılmıyor Sorunu Çözme Yöntemleri

League Of Legends (LOL), Riot Games tarafından geliştirilmiş çok oyunculu strateji türü ...
windows 10 ses sorunu

Windows 10 Hoparlör Cızırtı Sorunu Ve Çözüm Yöntemleri

Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilmiş işletim sistemidir. Hoparlör, elektrik akımı değişikliklerini ses ...
mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...
kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...