Clash Royale – Yeni Başlayanlara Rehber | Sonsuz Teknoloji

Clash Royale – Yeni Başlayanlara Rehber

royale

 

Android veya iOS platformlarda oynayabileceğiniz gerçek zamanlı bir strateji oyunu olan Clash Royale, Supercell firması tarafından 2016 yılında piyasaya sürüldü. Clash of Clans oynayanların pek zorlanmadan oynayabileceği oyun, Clash of Clans’dan farklı bir yapıda ilerliyor. Ancak kesinlikle en az onun kadar eğlendirdiğini söyleyebiliriz. Ancak daha önce Clash of Clans deneyiminiz olmadıysa oyunu anlamakta biraz zorlanabilirsiniz. Bu yazımızda akıllarınızdaki “Clash Royale Nasıl Oynanır?” sorusuna birazcık yanıt bulmaya çalışacağız. Ve sizlere oyun hakkında detaylar ve bilgiler vereceğimiz bir Clash Royale Rehberi hazırlayacağız.

Clash Royale Nasıl Oynanır?

Öncelikle sizlere biraz oyundan bahsedeyim. Oyunun strateji türünde bir oyun olduğundan bahsetmiştik. Bu tür oyunlar söz konusu olduğunda kaynaklarınızı akıllıca kullanmak en önemli detaylardan biridir. Ayrıca yapacağınız saldırıların yanında kendinizi savunmanız da en önemli taktiklerden biridir. Oyunda rakibinizin ve sizin 3 adet kulesi bulunuyor. Sağda, solda ve ortada olmak üzere konuşlandırılmış bu üç kuleyi hem savunmanız hem de yıkmanız gerekiyor. Kendi kulelerinizi savunurken rakibinizin kulelerini yok etmeye çalışıyorsunuz. Bunun için de kart destelerini kullanacaksınız. Ayrıca iksirinizi de akıllıca kullanmanız gerekiyor. İksirden yazının devamında bahsedeceğim. Rakibinizle girdiğiniz mücadelede rakibinizin kaç kulesini yıktıysanız ona göre bir taç kazanırsınız.

Clash Royale Kartları

Oyunda kendinizi savunmak ve rakibinize kaldırmak için öncelikle bir kart destesi oluşturmanız gerekiyor. Bu kart destesini akıllıca ayarlamanız rakibinize karşı kazanmak için oldukça önem arzediyor. Tamamen savunmaya dayalı kartlar kullanırsanız rakibinizin kulelerini yıkmak zor olacaktır. Ya da tamamen saldırıya yönelik kartlar kullanırsanız bu sefer kendi kulelerinizi savunamayacak ve rakibinize karşı duramayacaksınız. Ancak saldırı ve savunma kartlarını güzel kombin yapabilirseniz rakibinize karşı kazanma şansınız da bir o kadar artmış olacak. Ayrıca kartlar Sıradan, Ender, Destansı ve Efsanevi kartlar olarak ayrılmaktadır. Destansı ve Efsanevi kartlar daha zor bulunan ve oldukça güçlü kartlardır. Bunları Efsanevi ve Destansı sandıklardan çıkarabilirsiniz. Sandıklar hakkında yazının ilerisinde daha detaylı bilgiler vereceğiz.

Birlik Kartları

Bu kartlar saldırı ve savunma için birlik veya birlikler göndermenizi sağlayan kartlardır. Düşük iksir gereksiniminden yüksek iksir gereksinimine kadar gider bir skala arasında oldukça fazla kart içermektedir. Bu kartlardan düşük iksir isteyenleri rakibinizi oyalamak için, önden saldırı yapmak için veya savunma yapmak için kullanabilirsiniz.

Büyü Kartları

Bu kartları doğrudan rakibinize veya kendinize kullanabilirsiniz. Örneğin rakibinizin gönderdiği büyük bir birliğe Yıldırım kartını kullanarak birliğin tamamını yok edebilirsiniz. Veya rakibinizin kulesini yıkmak için gönderdiğiniz ana saldırı kartına Öfke kartını basarak daha hızlı hareket etmesini sağlayabilirsiniz.

Bina Kartları

Bu kartlar da hem savunma hem saldırı için kullanılabilmektedir. Kulenizin önüne koyacağınız bir Tesla ile gelen düşmanlara elektrik ile zarar verebilirsiniz. Ya da koyacağınız bir Goblin Kulübesi ile belli aralıklarla rakibinize Mızraklı Goblin’ler gönderebilirsiniz.

Sandıklar

Sandıklar Altın, Elmas ve Kart kazanabileceğiniz oyundaki önemli bir bileşendir. Sandıkları rakibinizi yendiğiniz zaman kazanabilirsiniz. Veya elmas ile sandık alabilirsiniz. Ancak bir sandığın kilidinin açılması için belli bir zaman geçmesi gerekmektedir. Bu zamanı beklemeden sandığı açmak için yine elmaslarınızı kullanabilirsiniz. 4 adet sandık yuvanız bulunur. Bir kerede en fazla dört sandık tutabilirsiniz. Sandık yuvalarının tamamı doluyken savaşabilirsiniz ancak kazandığınız maçlar için sandık kazanmazsınız.

Tahta Sandık

Tahta sandıklar 3 Kart ve 18 altın içerir. 5 saniye açılma süresi vardır. 3. Ahşap sandık içerisinden Destansı Kart çıkma garantisi vardır.

Taç Sandık

Bu sandığı açabilmeniz için 10 adet taç toplamanız gerekmektedir. Oyunun sağ üst köşesinde taç sandığı görebilirsiniz. Bu sandığı her 24 saatte bir açabilirsiniz. Ancak dediğim gibi açabilmeniz için 10 taç toplamanız gerekmektedir.

Gümüş Sandık

Bu sandık oyunda en çok karşılaşacağınız sandıklardan biri olabilir. Çünkü bu kart savaşlarda kazanılır. Açılması için 3 saat süresi vardır. Elmas ile açmak isterseniz 18 elmas kullanabilirsiniz. Sıradan ve Nadir kart çıkma olasılığı yüksektir.

Altın Sandık

Bu sandığa da savaş kazandıktan sonra sahip olabilirsiniz. Ancak Gümüş Sandığa göre daha nadir çıkacaktır. İçerisinde Gümüş Sandıktan daha çok kart içerir. 8 saat açılış süresi vardır. Bulunduğunuz arenaya bağlı olarak 2 ve daha fazla Nadir kart ve Sıradan kart çıkma olasılığı yüksektir.

Büyülü Sandık

Büyülü sandığa da savaş kazandıktan sonra sahip olabilirsiniz. Ancak oldukça nadir çıkar. Ayrıca elmas kullanarak da alabilirsiniz. 12 saat açılış süresi vardır. İçerisinde oldukça fazla kart içerir. Bulunduğunuz arenaya bağlı olarak 2 vea daha fazla Destansı kart, birkaç Nadir kart ve Sıradan kart garantisi vardır.

Dev Sandık

Savaş kazandıktan sonra çıkma olasılığı oldukça düşüktür. Büyülü Sandık gibi 12 saat açılış süresi vardır. İçerisinde oldukça fazla kart içerir. Çok sayıda Nadir Kart, Sıradan kart garantisi vardır ayrıca Destansı kart çıkma olasılığı da vardır.

Destansı Sandık

Düşük ihtimalle savaştan sonra çıkma olasılığı vardır. İsterseniz elmas ile satın alabilirsiniz. İçerisinde yalnızca Destansı kartlar bulunur. Kilidini açmak için 12 saat süreye ihtiyaç vardır.

Efsanevi Sandık

Bu sandık birkaç haftada bir mağazada çıkan özel teklifler ile satın alınabilir. Bu teklifler 24 saat sürmektedir ve 24 saat içinde alınması gerekmektedir. İçerisinde bulunduğunuz arena için Efsanevi kart içerir. Açabilmek için 24 saat süreye ihtiyaç vardır. Eğer isterseniz 144 elmas karşılığında süreyi beklemeden açabilirsiniz.

Bunların dışında oyunda Yıldırım Sandığı, Kral Sandığı ve Sezon Sandığı gibi diğer sandık çeşitleri de bulunmakta. Ancak bunlar size başlangıç rehberi için gerekli olmayacak bilgiler.

Arenalar

Arenalar kupa sayınıza göre sistemin belirlemiş olduğu farklı bölümlerdir. Kupa sayınız arttıkça bir sonraki arenaya geçiş yaparsınız. Kupa sayınızı arttırmak için de girdiğiniz savaşları kazanmanız gerekmektedir. Her arenada farklı kartlar bulabilirsiniz. Ayrıca daha yüksek arena seviyesinde olduğunuz zaman sandıklardan daha fazla kart ve altın ödülleri alabilirsiniz. Savaşları kaybettiğiniz zaman kupa düşersiniz.  4000 kupa üstüne çıktığınızda artık liglere giriş yapabilirsiniz. Liglere giriş yapana kadar 13 farklı arena geçişi yapacaksınız. Ancak arenalarda yükseldikçe karşınıza gelen rakipler de daha güçlü olmaya başlayacaktır.

Bu Clash Royale Başlangıç Rehberi sayesinde oyun hakkındaki temel bilgilere sahip oldunuz. Artık tek yapmanız gereken oyuna girip savaşmaya başlamak ve destelerinizi geliştirmek olacak. Aklınıza takılan şeyleri yorum bölümünden sorarak yardım isteyebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

android netflix

Netflix’te Tüm Cihazlarınızdan Nasıl Çıkış Yapılır?

Netflix, her yerde kullanılabilen yaygın bir dizi ve film platformudur. Konsollar, bilgisayarlar, telefonlar, tabletler ve TV'lerin hepsinin, Netflix hesabına giriş yapmanıza olanak tanıyan kendi ...
dns

DNS Değiştirme Neden Yapılır, Popüler DNS Adresleri 2021

DNS değiştirme işlemi, çeşitli nedenlerden ötürü yapılabilmektedir. Bazı kullanıcılar, yavaşlayan internet hızlarını arttırabilmek için DNS ayarlarını değiştirirken bazı kullanıcılar ise erişim engelinin bulunduğu internet ...
Ubisoft Plus Nedir

Ubisoft Plus Platformu Nedir? Fiyatı Ne Kadar?

Geçtiğimiz senelerde hizmete sunulan Ubisoft Plus hizmeti günümüzde hala aktif olarak kullanılabiliyor. Oyuncuların tercih edebileceği bu platform sayesinde aylık belli bir ücretle bir çok ...
PHP

PHP Programlama Dili Nedir? Nerelerde Kullanılır?

PHP programlama dili özellikle web siteleri için oldukça önemli bir dildir. Senelerdir kullanılmaya devam edilen bu dil günümüzde de birçok kişi tarafından tercih ediliyor ...
League of Legend lol

League of Legends’a Yeni Başlayanlar için Rehber

League of Legend (LOL), yeni başlayanlar, oyun kazanmak ve oyun konusunda uzman olmak için efsaneler liginin temellerini öğrenmelidir. Bu yazımızda, LOL ile ilgili bazı ...
whatsapp

WhatsApp’ta Sizi Kimin Engellediğini Nasıl Öğrenirsiniz?

Facebook'a ait mesajlaşma platformu, WhatsApp'ta birinin sizi engelleyip engellemediğini öğrenmek son zamanlarda insanlar en çok merak edilen konular arasında yerini aldı. WhatsApp'ta birinin sizi ...
windows 11

Bilgisayarı Windows 11 için Kontrol Etme

Windows 11 işletim sisteminin bilgisayarınıza kurulup kurulamayacağını PC Health Check uygulaması ile kontrol edebilirsiniz. Bilgisayarınızın  Windows 11'i yükleyip yükleyemediğini kontrol etmek için Windows 11 ...
Dijital portföy

Dijital Portföy Nedir Nasıl Oluşturulur?

Dijital portföy terimini duyulduğunda çoğu kişi fotoğrafçılık, grafik tasarımcılığı veya diğer görsel sanatlarla ilgili bir dijital depolama akla gelebilir. Ancak durum tam olarak öyle ...
gmail

Gmail Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Gmail, muhtemelelen diğer e-posta hizmetleri arasında en sık kullanılan hizmetlerden biridir. Çok fazla e-posta sağlayıcısı olunca bu e-posta sağlayıcıları arasında hangisi daha avantajlıdır diye ...
windows 11 sahte

Sahte Windows 11 Yükleyicisine Karşı Dikkatli Olun

Windows 11 orjinal indirmesi henüz piyasaya sürülmedi. Şuanda beta sürümü Microsoft sayfasından indirilebilir. Microsoft, Windows 11 resmi tam sürümü 5 Ekim 2021 günü piyasaya ...