ClipDrop Nedir? ClipDrop Uygulaması Nasıl Kullanılır? ∞ Sonsuz Teknoloji ClipDrop Nedir? ClipDrop Uygulaması Nasıl Kullanılır? ∞ Sonsuz Teknoloji

ClipDrop Nedir? ClipDrop Uygulaması Nasıl Kullanılır?

clipboard nedir

Son zamanlarda adını duymaya başladığımız ve özellikle grafik tasarım işleri ile uğraşan kişilerin hücum ettiği bu Clipdrop uygulaması Nedir? Nasıl kullanılır? Gelin hep birlikte bir göz atalım.

ClipDrop uygulaması hayat kurtaracak uygulamalar arasında kendisine yer bulmuş durumda. Gelişmiş yapay zekâ sayesinde işlerinizi kısa sürede halletmenize yarayacak olan uygulama. Photoshop, Illustrator gibi programlar ile de uyumlu olarak çalışır.

İster bir fotoğrafçı olun isterseniz amatör şekilde grafik tasarım ile uğraşan birisi. Etrafınızdaki nesnelerin fotoğrafını çekip otomatik olarak dekupe edilmiş şekilde kullanmak hayatınızı oldukça kolaylaştıracaktır. Fotoğrafı çekin ve bilgisayar ekranınıza tutun. Bilgisayardaki yazılım ile entegre olarak çalışan yazılım, tuttuğunuz ekran üzerinde az önce çektiğini fotoğrafı aktaracaktır.

Sadece çektiğiniz fotoğraflar değil, mobil cihazınızda olan fotoğrafları da tek tıklama ile bilgisayarınıza aktarma şansınız bulunuyor.

Tasarımcıların Vaz Geçilmezlerinden Birisi Haline Gelmeye Başladı

ClipDrop uygulaması tasarımcıların vaz geçilmezlerinden birisi haline gelmeye başladı. Tasarım yapan ve size gönderilen bir neşenin fotoğrafını çekmeniz gerekiyorsa bu uygulama tam olarak size göre. Normal şartlarda fotoğraf çekmenin yanı sıra bir de dekupe işlemleri ile uğraşmanız gerekir.

Ancak uygulama çektiğiniz nesneleri sizin için otomatik olarak dekupe ediyor, dekupe etmek ile kalmıyor bilgisayarınıza aktarabilmeniz için alternatifler sunuyor. Elinizde profesyonel kameralar olmasa bile bu uygulama sayesinde profesyonel kamera ayarında iş çıkartabilirsiniz.

Photoshop, Illustrator, Canva, Drive ve benzeri sistemleri de destekleyen uygulama sayesinde. Çektiğiniz fotoğrafları tek bir tıklama ile çalışma alanınıza aktarabilirsiniz.

ClipDrop Uygulaması Nasıl Kullanılır?

clipboard nedir nasıl kullanılır

Her açıdan iş gören ve tasarımcıların vaz geçilmezlerinden birisi haline gelmeyi başaran ClipDrop uygulaması nasıl kullanılır?

Öncelikle uygulamayı bilgisayarınıza ve telefonunuza indirmeniz gerekir. Android ve IOS marketlerinde bulunan uygulama. Windows, Linux ve MAC sistemlerinde de desteklerini sunar.

ClipDrop İndirme Linkleri

İndirme işlemlerinden sonra kısa bir kurulum ile programı kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Üyelik konusunda doğru bilgileri girmeniz sizin açınızdan iyi olacaktır. Bilgisayar ve mobil sürümlerine aynı bilgiler ile giriş yaparak Cloud aktarım işlemi yapacaksınız.

Uygulama kurulum aşamasında dikkat etmeniz gerekenler arasında mutlaka doğru bilgiler girmeniz bulunuyor. Hem bilgisayarınıza hem de mobil cihazınıza kurulumları gerçekleştirdikten sonra iki sistem de kendini otomatik olarak senkronize edecektir.

Normal bir kameradan farkı olmayan uygulamayı kullanması da oldukça basit. İster galeri kısmından bir fotoğraf seçin, isterseniz kamera kısmından yeni bir fotoğraf çekin ve içe aktarım sağlayın. Tüm bunları yaparken isterseniz otomatik olarak dekupe işlemleri yapmasını da sağlayabilirsiniz.

ClipDrop Uygulaması Fiyatı Ne Kadar?

clipboard ücreti

ClipDrop uygulaması ne kadar ücrete sahip? Her ne kadar uygulama güzel olsa da her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi bu uygulamada da bu geçerli. Uygulama ilk 5 ila 10 kullanım hakkını tamamen ücretsiz şekilde sunar. Ancak ilerleyen zamanlarda tekrar kullanmak isterseniz abonelik satın almanız gerekiyor.

Bu işleri yaparak para kazanan birisi iseniz işlerinizi kolaylaştırması açısından verebileceğiniz bir uygulama diyebiliriz. Aylık ücreti 30TL olan uygulama her geçen gün geliştirilmeye devam ediyor. Özellikle grafik tasarım ile uğraşanlar için özel şekilde geliştirilen uygulama ilerleyen zamanlarda LİTE sürümü olan ücretsiz sürümünü yayınlayacağını da duyurmuş durumda.

Bir yorum bırakınız...

*

aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...
Image Segmentation

Image Segmentation Nedir, Ne İşe Yarar?

Image Segmentation ifadesinin Türkçe karşılığı olarak kullanılan “Görüntü Bölütleme” işlemi Nesne tanıma ...
Dual kamera

Dual Kamera Nedir Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün yeni özellikler çıkıyor. Dual kamera da ...
Bulut tabanlı sistemler

Bulut Tabanlı Sistemler Ne Demek?

Bulut tabanlı sistemler, kuruluma ihtiyaç duymadan web tabanlı uygulamalar yardımı ile online ...
Dijital vatandaşlık

Dijital Vatandaşlık Nedir, Kuralları Nelerdir, Hangi Faydaları Sağlar?

Dijital vatandaşlık, internet alt yapısının hızla gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımıza giren ...