Dünyanın En Hızlı Elektrikli Aracı: Aspark Owl | Sonsuz Teknoloji

Dünyanın En Hızlı Elektrikli Aracı: Aspark Owl

Aspark Owl

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hayatımıza yavaş yavaş giren elektrikli araçların arasına bir yenisi daha eklendi. Japonya ‘da hala üretim süreci devam eden aracın tam bir elektrikli hız canavarı olduğu biliniyor. Şu ana kadar üretilen tüm elektrikli araçları geri bırakacak olan Aspark Owl tam 2000 beygir gücünde olduğu biliniyor. Japonya ‘da üretilen bu araç şu ana kadar üretilen elektrikli araçlardan daha hızlı bir araç olacağı biliniyor.

Aspark Owl Özellikleri ve Fiyatı

Dünyanın en hızlı elektrikli aracı olacak olan Aspark Owl özellikleri ile de büyülüyor. 0’dan 100 km 1,69 saniye de çıkan aracın 50 adet üretilmesi planlanıyor. Uzun süren çalışmalar sonucun 2000 beygir gücüne kadar ulaşan araç 399 km hıza kadar ulaşabiliyor. Bu hız devrim niteliğinde olduğu söyleniyor.

Aracın bataryası ise 800 voltluk olduğu gelen bilgiler arasında. Aracın hızını daha da arttırmak için uğraşan mühendisler çareyi aracın ağırlığını azaltmakta buldu. Araç karbon fiber kullanılarak ağırlığı azaltılmış şekilde satışa sunulacak.

Batarya konusunda hassas davranan firma ortalama 80 ile 90 dakika içerisinde tüm bataryanın dolabileceğini belirtiyor. Bu özellik teknolojinin ne kadar ilerlediğinin bir kanıtı olabilir. Araç 0’dan 100 km’ye 1,69 saniyede çıkarken 300 km’ye ise ortalama 10,6 saniye de çıktığı yapılan testlerde ortaya çıktı.

Mühendislerin uzun uğraşları sonucu ortaya çıkan Dünyanın en hızlı elektrikli aracı olan Aspark Owl 50 adet üretileceği açıklandı. Fiyatı ile göz kamaştıran aracın yakın zamanda satışa sunulması bekleniyor. Aracın tahmini fiyatı 2,9 milyon Euro olarak belirlendiği gelen bilgiler arasında yerini alıyor.

Bir yorum bırakınız...

*