Düşük Sistem Gereksinimli 5 Multiplayer Oyun | Sonsuz Teknoloji

Düşük Sistem Gereksinimli 5 Multiplayer Oyun

multi

Maalesef herkesin elinin altında yüksek donanıma sahip bir bilgisayarı bulunmuyor. Bilgisayar parçaları ve fiyatlarının artmasıyla birlikte de yeni bir bilgisayara sahip olmak herkes için mümkün değil. Ama bu bir oyuncunun oyun oynamasına engel midir? Hayır! Bu yazımızda size arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirip eğlenebileceğiniz düşük sistem gereksinimli 5 oyundan bahsedeceğiz.

1 – Minecraft

minecraft

Minecraft’ı muhtemelen bilmeyeniniz yoktur. Ancak eğlencesi ve sistem gereksinimleri bakımından kendisi listenin başında olmayı hak ediyor. Oyun Mojang firması çatısında geliştirilmiştir. Çıkan ilk sürümden itibaren güncellemeler almaya devam etmektedir. Ayrıca oyunun Bilgisayar, Mobil ve Konsol sürümleri de bulunmaktadır.

Oyundan kısaca bahsedecek olursak bloklardan oluşan bir dünyaya giriş yapıyorsunuz. Bu blokları parçalayarak ve craft ederek yeni eşyalar üretiyorsunuz. Ürettiğiniz yeni eşyaları da kullanarak hayal edeceğiniz her şeyi bu dünyada yapabiliyorsunuz. Hayatta kalma türünde olan oyunda farklı çeşit yaratıklar da bulunuyor. Bu yaratıklarla savaşabilir ve çeşitli eşyalar kazanabilirsiniz. Ancak gece olduğu zaman her yer yaratıklarla dolu olduğu için kendinize bir barınak inşa etmeniz yapacağınız ilk şey olmalı. Açlığınız için de avlanmalı ve hayatta kalmalısınız. Oyunu isterseniz tek başınıza isterseniz de arkadaşlarınızla birlikte oynayabiliyorsunuz. Grafiklerle ilgili yapacağınız birkaç ayarlama ile en eski bilgisayarda bile sorunsuz olarak çalıştırabilirsiniz.

Minecraft Sistem Gereksinimleri Nedir?

İşletim Sistemi: Windows XP / Vista

İşlemci: Intel Pentium D veya AMD Athlon 64 (K8) 2.6 GHz

Bellek (RAM): 2GB

Ekran Kartı: Nvidia GeForce 9600 GT veya Radeon HD 2400 OpenGL 3.1

Depolama: 200MB

2 – Command & Conquer : Generals Zero Hour

Command Conquer Generals Zero Hour

Oyun aslında Command and Conquer Generals için çıkmış bir pakettir. Ancak bu paketle birlikte oyun çok daha eğlenceli ve aksiyonlu bir hale geldi. Kendisi de bu yüzden listenin ikinci sırasına yerleşmeyi başardı! Oyun 2003 yılında EA Games tarafından piyasaya sürüldü. Command and Conquer serisine baktığımızda daha yeni sürümlerinin de olduğunu görebilirsiniz. Ancak bence yeni oyunları bunun kadar sürükleyici olamıyor.

Oyun strateji türündeki bir oyun. Eğer strateji oyunlarını seviyorsanız ve bu oyunu henüz oynamadıysanız gerçekten çok şey kaçırmışsınız demektir. Çünkü strateji türünde gerçekten çok başarılı bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Zero Hour ile gelen genişleme paketiyle oyuna daha farklı özelliklere sahip komutanlar eklenmiş. Lazerler, uydu teknolojileri, uçaklar, tanklar ve çok daha fazlasını kullanarak düşmanlarınıza karşı savaşabilirsiniz. Oyunda USA, China ve GLA olmak üzere üç seçim yapabiliyorsunuz.

Zero Hour ile bu seçim hepsi için de üç farklı seçeneğin daha eklenmesini sağlıyor. Örneğin USA Air Force General gibi. Veya China Tank General gibi. Hepsinin kendi özgü farklı özellikleri ve daha güçlü olduğu yönleri bulunuyor. Amacınız harita üzerindeki para kaynaklarını elinizde tutarak kazandığınız parayla savunmanızı arttırmak ve saldırı birimleri geliştirerek haritadaki diğer düşmanlarınızın binalarını yerle bir etmek. Oyunu arkadaşlarınızla birlikte Multiplayer seçenekli oynayabilirsiniz. İsterseniz birbirinizle mücadele edebilir, isterseniz de aynı takımda olarak karşı düşmanlarınızla savaşabilirsiniz. Oyun oldukça düşük sistem gereksinimi istemektedir.

Command and Conquer Generals Zero Hour Sistem Gereksinimleri Nedir?

İşletim Sistemi: Windows XP / Vista

İşlemci: 800 MHz Intel Pentium III veya AMD Athlon işlemci

Bellek (RAM): 128 MB

Ekran Kartı: 32 MB AGP ekran kartı DirectX 8.1 uyumlu
Nvidia GeForce 2 veya üstü
ATI Radeon 7500 veya üstü

Depolama: 1.8 GB

3 – Terraria

Terraria

Oyun Minecraft benzerliğiyle dikkat çekmektedir. 2011 yılında Re-Logic firması tarafından piyasaya sürülmüştür. Minecraft’dan farkı ise oyunun 2D bir oyun olmasıdır. Ancak 2D diye oyunu hemen gözünüzde bitirmeyin. Çünkü gerçekten oldukça eğlenceli bir aksiyon, macera ve rol yapma oyunudur.

2 boyutlu dünyayı keşfedecek ve hayatta kalmaya çalışacaksınız. Savaşacak, dünyayı keşfedecek, kazı yapacak ve bir şeyler inşa edeceksiniz. Eşyalarınızı sürekli geliştirerek hazine ve hammadde kaynakları aramamanız gerekiyor. Oyun dünyasında tamamen özgür oluyorsunuz. Ne yapacağınız, nereye yolculuk edeceğiniz ve hedefiniz tamamen sizin kontrolünüzde. Oyun zaten 2D olduğu için istediği sistem gereksinimleri de bir o kadar düşük. Ancak oyunu arkadaşlarınızla birlikte Multiplayer oynadığınız zaman oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Terraria Sistem Gereksinimleri Nedir?

İşletim Sistemi: Windows XP

İşlemci: Intel Pentium 4 1.6GHz ya da AMD Athlon XP 1700+

Bellek (RAM): 512 MB

Ekran Kartı: GeForce 8500 GT ya da Mobility Radeon HD 3650

Depolama: 200MB

 4 – Hearts of Iron IV

Hearts of Iron IV

Paradox Development Studio tarafından geliştirilmiş bir strateji türündeki oyundur. Daha önceki Hearts of Iron serilerinde olduğu gibi 2. Dünya Savaşı temalı bir oyundur. 2016 yılında piyasaya sürüldü ve oldukça beğeni kazandı.

Oyun size 1936 ve 1939 yılları olmak üzere iki başlangıç noktası sunuyor. Bu tarihlerden birinde başlayıp diğer ülkelere karşı savaşıyorsunuz. İkinci Dünya Savaşı’nda seçeceğiniz ülkeyle taktiksel bir şekilde mücadele vermeniz gerekiyor. Denizler veya kıtalar üzerinde büyük ve heyecanlı savaşlara tanık olacaksınız. Ancak olay yalnızca savaşmakla bitmiyor. Diplomatik açıdan da stratejik düşünmeniz gerekiyor. Deniz anlaşmalarını önemseyerek bu anlaşmalara uyabilirsiniz ya da uymayarak saldırı düzenleyebilirsiniz. Oyun oldukça özgür ilerlemeye olanak sağlıyor. Birebir tarihe uygun ilerlemek zorunda kalmıyorsunuz. Diğer oyunlara göre biraz daha sistem istiyor olsa da sisteminizi çok zorlayacak bir oyun olmayacaktır. İster tek isterseniz de arkadaşlarınızla tarihi değiştirerek kendi tarihinizi yazabilirsiniz.

Hearts of Iron IV Sistem Gereksinimleri Nedir?

İşletim Sistemi: Windows 7, 64 bit

İşlemci: Intel Core 2 Quad Q9400 2.66GHz ya da AMD Athlon II X4 650

Bellek (RAM): 4 GB

Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 470 ya da AMD Radeon HD 5850 1024MB

Depolama: 2 GB

 5 – Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2

Listenin en sonunu sizleri en çok saracak olan oyunla kapatmak istiyorum. Bu listedeki diğer oyunlardan çok daha farklı bir türde. Birinci şahıs nişancı türünde olan oyun Valve tarafından 2009 tarihinde piyasaya sürüldü. Aradan 10 yıl geçmesine rağmen oyun kesinlikle hala zevkini ve eğlencesini korumakta.

Oyun zombilerle mücadele edeceğiniz dört kişilik bir ekipten oluşuyor. Dört kişilik ekipten biri olarak oyuna başlıyorsunuz. Amacınız da bölümlerin sonundaki sığınaklara ulaşmak oluyor. Ancak bu o kadar kolay değil çünkü yol boyunca karşınıza birçok zombi çıkıyor. Üstelik bu zombiler bildiğiniz yavaş ve hantal hareket edenlerden değil! Bildiğiniz koşuyorlar. Aralarında kafanıza atlayarak sizi hareketsiz bırakan zombiler, uzaktan zehirli bir salgı fırlatan zombiler hatta diliyle sizi kendine çekerek boğmaya çalışan zombiler bile var. Oyunun diğer bir güzel noktası da zorluğun yapay zeka tarafından kontrol ediliyor olması. Yani oyunda gösterdiğiniz performansa ve ilerlemeye göre oyunun zorluğu artabilir veya düşebilir. Oyun kesinlikle 4 kişilik arkadaş grubuyla büyük bir eğlenceyle oynanabilecek ve sıkmayacak bir oyun. Listedeki favori oyunum diyebilirim.

Left 4 Dead 2 Sistem Gereksinimleri Nedir?

İşletim Sistemi: Windows 7, 64 bit

İşlemci: Pentium 4 3.0GHz

Bellek (RAM): 2 GB

Ekran Kartı: 128 MB ile Video card, Shader model 2.0. ATI X800, NVidia 6600 veya daha iyisi

Depolama: 13 GB

 

Bir yorum bırakınız...

*

instagram foto

Instagram Fotoğraf Yüklenmiyor Sorununun Sebepleri

Dünya’nın en popüler uygulamaları arasında yer alan Instagram, diğer uygulamalar için bünyesinde çeşitli hataları barındırır. Instagram fotoğraf yüklenmiyor diyen kullanıcılar da bu hatalara sebep ...
X sanal çerçeve ekranı

Xvfb Nedir? Docke’da GUI Uygulamaların Çalıştırılması

Xvfb, yani X virtual framebuffer aynı zamanda X sanal çerçeve ekranı olarak bilinir, X11 ekran sunucusu protokolünü uygulayan bir ekran sunucusudur. Diğer ekran sunucularının ...
Python ile Kendi Yapay Zeka

Python ile Kendi Yapay Zekanızı Yazma Rehberi

Python ve yapay zeka kavramları, özellikle son dönemlerin yazılım dünyasında yan yana anılır oldu. Python için özel olarak yazılmış PyCharm, Tensorflow ve Keras gibi ...
Netflix Reklamlı

Netflix Aboneliklerine Zam Geldi! En Ucuz Abonelik?

Netflix aboneliklerine zam geldi! Üstelik yeni gelmiş olmasına rağmen. Netflix abonelikleri ne kadar oldu? Online film, dizi ve TV Showları izlememize olan sağlayan Netflix, ...
Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri

Telefonu Hızlı Şarj Etme Yöntemleri: Daha Hızlı Şarj

Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri ile yeni nesil ve eski nesil fark etmeksizin tüm telefonlar için normalinden daha hızlı şarj süresine ulaşabileceksiniz. Android telefonlarda ...
Windows 10 format atma

Windows 10 Format Atma USB’den Windows Yükleme

Windows 10 format atma nasıl yapılır? Windows 10 Format USB’si ile evde format, bilgisayar sıfırlamak aslında çok basit. Peki, Nasıl? Windows sürümlerini zaman zaman ...
steamde hangi Durumlarda Oyun Paylaşımı Yapılmaz

Steam Arkadaşlık Kodu Nerede? Nasıl Arkadaş Eklenir?

Steam arkadaş nasıl eklenir? Steam arkadaşlık kodu nerede? Steam üzerinden arkadaşlarınız ile nasıl ekleşebilirsiniz? Popüler oyun satın alma ve oynama platformu olarak karşımıza çıkan ...
Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra

Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra: Teknolojinin Zirvesindeki İki Dev

Teknoloji dünyasında sürekli bir yenilik rüzgarı esiyor ve bu rüzgarın en güçlü esintilerinden ikisi, Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra. Bu iki cihaz, akıllı ...
Cep Telefonu ile Kaliteli Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Cep Telefonu ile Kaliteli Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Günümüzde cep telefonlarındaki kameralar ile bir profesyonel fotoğraf makinesi gibi kullanılabilmektedir. Bu fotoğrafların çekilirken ve çekildikten sonra yapılacak ufak detaylar, fotoğraf çekerken daha iyi ...
Python Colorama

Python Colorama ile Renkli Konsollar

Bilgisayarlarındaki komut istemi programlarıyla ilgilenen bilgisayar kullanıcıları, zaman zaman konsollarının farklı şekillerde görünmelerini isteyebilir. Bunun için akla gelen ilk şey tabii ki konsolun renklerini ...