Düşük Sistemli Bilgisayarlar İçin En İyi Oyunlar | Sonsuz Teknoloji

Düşük Sistemli Bilgisayarlar İçin En İyi Oyunlar

Düşük Sistemli Bilgisayarlar İçin En İyi Oyunlar

Oyun oynamak herkesin hakkıdır, oyun oynarken atılan stres sayesinde kısa sürede rahatlığa kavuşabilirsiniz. Öncelikle belirtmekte fayda var ki en güzel oyunlar her zaman yüksek sistem gereksinimli ve yüksek boyutlu olmak zorunda değil.

Gelişen teknoloji ile birlikte artan oyun grafikleri sistemlerin yüksek olması konusunda bazı zorlamalara neden olmakta. Ancak oyun tutkunları için bunlar bir engel değil. Düşük sistemli bilgisayarlar için en iyi oyunlar listesinde yer alan oyunlar düşük sistem özelliklerine sahip kullanıcılar için biçilmiş kaftan.

Her ne kadar yeni oyunlar çıkıyor olsa da çıkan yeni oyunların hepsi yüksek sistem gereksinimleri istemiyor. Söz konusu yüksek sistem gereksinimleri istemeyen oyunlar sayesinde de güncel oyunlara ulaşma imkânınız bulunuyor.

Düşük Sistemli Bilgisayarlar İçin En İyi 5 Oyun

Düşük sistem özelliklerine sahip ancak oyunlardan da vaz geçemeyen yapınız varsa bu oyunları kesinlikle denemeniz gerekiyor! Düşük sistemli bilgisayarlar için en iyi 5 oyun listemizde yer alan oyunlar ortalama olarak herkese hitap eden oyunlardır.

Sevilme derecesine göre sıralanan oyunlar her ne kadar düşük sistem gereksinimleri istiyor olsa da kalite ve grafik açısından oldukça yüksek hizmet sunuyor.

1 – Among Us

amoung us

Listemizin ilk sırasında son zamanlarda kendini göstermeye başlayan güncel bir oyun bulunuyor. Among Us olarak bilinen oyun, sistem gereksinimleri nedeni ile en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Söz konusu oyun, bir uzay üssünde geçiyor. Crewmate olarak adlandırılan masumlar görevleri yerine getirirken Imposter olanlar görev yapan masumları öldürmekle görevli. Bu işlemleri yaparken kendini diğer insanlara göstermemeleri gereken Imposterlar gelecek olan suçlamalara karşı da kendilerini korumak zorunda. Söz konusu oyunu katil köylü oyunun daha gelişmiş hali olarak görebilirsiniz.

Among Us Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 ve Üzeri
 • İşlemci Gereksinimi: İntel Pentium
 • Gereken RAM Bellek: 1GB
 • Gereken Depolama Alanı: 250MB
 • Oyun Fiyatı: 10,95TL

2 – Blur

blur

Listemizin ikinci sırasında yarış severler için bir oyun bulunuyor. Söz konusu oyun Blur, ilk çıktığı zamanlarda sarsıntı yaratmayı başaran muhteşem yarış oyunu şimdilerde de oynana oyunlar arasında yer almakta.

Düşük sistem gereksinimli oyunlar listesi içerisinde yer alan oyun, her ne kadar düşük sistem gereksinimlerine sahip olsa da yaşattığı eğlence ile kendini güncel oyunlar ile bir tutmayı başarıyor. O zamanlara göre gösterdiği yüksek performans nedeni ile harika grafikler ile başından kalkamayacağınız harika bir maceraya neden olmakta.

Blur Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP ve Üzeri
 • İşlemci Gereksinimi: İntel Pentium 4
 • Gereken RAM Bellek: 1GB
 • Gereken Depolama Alanı: 7,8Gb
 • Ekran Kartı Özellikleri: GeForce 6600GT
 • Oyun Fiyatı: Online Ortamda Satışı Durduruldu- Korsan veya DVD Erişimi mevcut

3 – Brawhalla

Brawhalla

Listemizin üçüncü sırasında güncel bir oyun olan Brawhalla bulunuyor. Geçtiğimi günlerde mobil sürüme de gelen bu oyun son zamanlarda oyuncu sayısını arttırmayı başarmış durumda.

Ücretsiz olmasının yanı sıra arkadaşlarınız ile en iyi şekilde kapışabilmenizi sağlayan oyunlardan sadece birisi. Söz konusu oyuna Steam üzerinden sahip olabilirsiniz. Kapışacağınız arkadaşlarınızın bilgisayar üzerinden girmesine gerek bulunmuyor.

Konsol veya mobil cihaz üzerinden girerek sizlerle kapışma şansını yakalayabilirler. Güncel bir oyun ve hızlı bir oynanış yapışına sahip olmasına rağmen oldukça yüksek performans veren oyun başından kalkmanıza engel olacak türde.

Brawhalla Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 ve Üzeri
 • İşlemci Gereksinimi: İntel Core 2
 • Gereken RAM Bellek: 1GB
 • Gereken Depolama Alanı: 350Mb
 • Ekran Kartı Özellikleri: GeForce 7600GT
 • Oyun Fiyatı: Oynaması Ücretsiz

4 – Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2

Listemizin dördüncü sırasında bir zamanların popüler oyunu olan L4D2 bulunuyor. Her ne kadar şimdilerde popülerliğini kaybetmiş olsa da halen daha arkadaşlar ile oynanabilecek oyunlar arasında yer alıyor.

Söz konusu oyun düşük sistem gereksinimlerine sahip olsa da grafikleri ve akıcılığı ile kendini güncel tutmayı başarıyor. Arkadaşlarınız ile CO-OP oynama şansınız bulunduğu gibi ekranı ikiye bölerek de oynanabilen ayarları da mevcuttur.

Left 4 Dead 2 Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP ve Üzeri
 • İşlemci Gereksinimi: İntel Pentium 4
 • Gereken RAM Bellek: 2GB
 • Gereken Depolama Alanı: 13Gb
 • Ekran Kartı Özellikleri: 128Mb Ekran Kartı
 • Oyun Fiyatı: 18,50TL

5 – Undertale

Undertale

Listemizin beşinci ve son sırasında Undertale bulunuyor. Son zamanlarda popülerliğini kaybediyor gibi gözükse de halen daha kemik kitlesi tarafından sevilen bir oyun olarak yer alıyor.

Sistem gereksinimleri konusunda pek bir ihtiyaç duymayan oyun vicdanınıza göre oynayabileceğiniz oyunlardan sadece birisi. Bu oyunda kararlar tamamen size bırakılmış durumda. İlerleme durumunda ister düşmanları öldürün isterseniz onlara merhamet edin. Derin hikayesi ve kalitesi ile oynanabilecek oyunlar arasında yer almakta.

Düşük sistem gereksinimleri nedeni ile tercih edilenler arasında yer alan oyunun kendinden Türkçe desteği bulunmuyor. Ancak oyun çeviri ekiplerinin yapmış olduğu güncel çeviri sürümünü sorunsuz şekilde kullanma şansınız bulunuyor.

Undertale Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP ve Üzeri
 • İşlemci Gereksinimi: İntel Celeron 847
 • Gereken RAM Bellek: 2GB
 • Gereken Depolama Alanı: 200Mb
 • Ekran Kartı Özellikleri: GeForce GTS 450
 • Oyun Fiyatı: 18,00TL

 1. emirhan
  02:05 19 Ekim 2020 02:05

  düşük sistemli bilgesiyarlar bence daha iyi olmuş şu anda bile düşük sisemli bir bilgesiyar kulanıyorum çok memnunum herkese tavsiye ederim

 2. Seyma
  09:15 28 Ekim 2020 09:15

  Şu an bilgisayarımda oynadığım oyun pc’yi çok kasıyor. Şarjım hemen bitip bilgisayar kasası hemen ısınıyor. Bu bilgisayara zarar verir mi?

Bir yorum bırakınız...

*

VALORANT sistem gereksinimleri

VALORANT Sistem Gereksinimleri 2023 Güncel

Son zamanların popüler oyunu VALORANT sistem gereksinimleri konusunda oldukça avantajlı. Bu oyun birçok sistemde rahatlıkla oynanabiliyor. Yeni nesil online oyunların ne kadar geliştiğini birçoğumuz ...
Core Web Vital

Core Web Vitals Nedir? Sitenin Performansını Ölçün

Website performans ölçümü için Core Web Vitals metriklerini kullanabilirsiniz. Core Web Vitals nedir? Birlikte öğrenelim. Bir site açmanın beraberinde getirdiği birçok sorumluluk mevcut. SEO ...
MSI Center Ne İşe Yarar

MSI Center Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarımızda bazı ayarları yapabilmek için MSI Center gibi programlara ihtiyacımız var. Bu programın oldukça kullanışlı olduğunu belirtelim. Bilgisayarlar için geliştirilen birçok yararlı program mevcut ...
Bootstrap Nedir Bootstrap Özellikleri ve Avantajları

Bootstrap Nedir? Bootstrap Özellikleri ve Avantajları

Bootstrap özelliklerinden faydalanarak tasarım süreçlerini hızlandırabilirsiniz. Bootstrap, HTML, CSS ve JavaScript dillerini içeren bir kütüphanedir. Yazılımcıların uzmanlık alanları tamamen farklılık gösterebiliyor. Birbirinden farklı konularda ...
İnternet Şifresi Nasıl Değiştirilir

İnternet Şifresi Nasıl Değiştirilir? WiFi Şifresi Değiştirme

Modem arayüzünden internet şifresi değiştirmek çok uzun sürmüyor. WiFi şifrenizi değiştirerek ağınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. İnternet çağımızın en önemli araçlarından birisi. Birçok farklı ...
Monitörlerde Ghosting

Monitörlerde Ghosting Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Özellikle sık oyun oynayanların ghosting nedir sorusunun cevabını öğrenmeleri şart. Çünkü bu problem, oyunlarda can sıkıcı olabiliyor. Teknolojik ürünler bizlere birçok noktada yardımcı olur ...
Microsoft Windows defender kapatma

Windows Defender Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Microsoft Windows defender kapatma işlemini birçok farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Böylece, cihazınıza farklı bir antivirüs yükleyebilirsiniz. İşletim sistemlerine özel geliştirilen yazılımlar mevcut. Bu yazılımlar genellikle ...
VALORANT Vanguard hatası

VALORANT Vanguard Hatası için Çözüm Yolları

VALORANT Vanguard hatası Windows 11 ve Windows 10 fark etmeksizin karşımıza çıkabiliyor. Hatanın birçok çözümü mevcut. Yeni nesil oyunlar, birçok yönden cezbediciler. Online oyunlarında ...
AnyCast kurulumu

AnyCast Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kablosuz görüntü aktarımı için AnyCast kurulumunu yapmak oldukça önemli. Bu cihazın kurulumu düşündüğünüz kadar zor değil. Farklı amaçlar için geliştirilen cihazlar, hayatımızı önemli anlamda ...
Samsung Magician nedir

Samsung Magician Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Özellikle Samsung SSD kullanıyorsanız, Samsung Magician nedir diye öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu program, diskiniz için oldukça önemli. Yeni teknolojiler yeni yazılımlarla desteklendiğinde ortaya bambaşka şeyler ...