Ekim 2018'de Windows 10'da Kaldırılan ve Durdurulan Özellikler | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Ekim 2018’de Windows 10’da Kaldırılan ve Durdurulan Özellikler

windows 10 remove

Ekim 2018’de Windows 10 büyük bir güncelleme alıyor. Bu güncelleştirme, şu anda Windows 10 içinde bulunan bazı özelliklerin kaldırılmasını, taşınmasını veya durdurulmasını sağlıyor. Durdurulan veya değiştirilen özelliklerin çoğu çok önemli değildir.

Snipping Aracı

Durum: Gelişme Durduruldu

Snipping aracı, ek yazılım indirme veya görüntü işleme programı kullanmadan ekran görüntülerini almak ve kırpmak için Windows yerleşik araçlardır. İnsanların doğrudan Windows 10 paketinden hızlı ve kolay ekran görüntülerini almasının kullanışlı bir yoluydu.

Snipping Aracı, bir sonraki güncellemede olacak, ancak daha fazla güncelleme almayacak. Bunun yerine Microsoft, işlevselliğini Snipping aracının yerini alacağını umduğu “Snip & Sketch” adlı yeni bir uygulamaya dahil etmeyi düşünüyor. Snip & Sketch, ekranın pırıltılarını alma, kullanıcının üzerine çizim yapma ve ardından bir görüntü olarak kaydetme yeteneğine sahiptir. Aynı zamanda üzerinde gecikmeli bir snip zamanlayıcı vardır, böylece ekranı, istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Telefon

Durum: Kaldırıldı

Telefon, bir telefon ve PC arasında daha kolay içerik paylaşımı sağlayan bir uygulamadır. Bir sonraki güncellemeyle bu uygulama işletim sisteminden silinecektir. Telefonunuzu PC’nizle eşleştirmeye devam etmek istiyorsanız, Windows 10’un Ayarları içindeki Telefon sayfasına bakın. Bu uygulamayı kullanmak gerek kalmadan Telefon Companion tüm işlevselliğini içerir.

Hologram

Durum: Kaldırıldı

3D kelime sanatı yapmak için Hologram’ı kullandıysanız, uygulamanın güncelleme sırasında kaybolacağını görürsünüz. Bunun yerine Hologram’ın tüm işlevlerini benimseyecek olan “Karışık Gerçeklik Görüntüleyici” adlı başka bir uygulama ile değiştirilecektir.

Durum: Gelişme Durduruldu

Şu anda, OneSync servisi Posta, Takvim ve Kişiler uygulamalarını senkronize etmenize yardımcı oluyor. Ekim bittiğinde, OneSync artık Microsoft tarafından desteklenmeyecek ve geliştirme duracak. Tüm bu işlevler, posta, takvim ve kişilerinizi tek bir uygulamada işlemek için yeteneği olan Outlook’a taşıyor.

Yazı tipi yumuşatma

Durum: Duruldu

Windows 10’un, işletim sisteminin yazı tiplerinin kenar yumuşatmasını tanımlayan FontSmoothing adlı bir özelliği vardı. Bu da, Windows sistem yazıtiplerinin daha düzgün görünmesini sağlardı. O zamandan bu yana Microsoft, ClearType’ı varsayılan olarak kabul etti, bu da paketin bir parçası olarak antialiasing’e sahipti. Bundan dolayı, FontSmoothing artık gerekli değildir. FontSmoothing artık çalışmayacaklar.

Windows 10 için gelecek Ekim güncellemesiyle birlikte, bazı özellikler silinecek, başka bir yere taşınacak veya başka özelliklerin yerine duracaktır. Bu özellikler tam olarak ortadan kalkmıyor olsa da, bu gelişmelerin farkında olmanız, bu kişilerin dikkatini çeken bir kullanıcı iseniz, bu nedenle Ekim’in geldiği zaman size sürpriz olmayacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*

Redmi Earbuds S kulaklık

Gürültü Engellemeli Kablosuz Kulaklık Redmi Earbuds S Duyuruldu

Çinli şirket Xiaomi’nin çatısı altında bulunan Redmi, yeni kulaklığı Redmi Earbuds S ...
realme 60x

60x Zoom Yapabilen Realme X3 SuperZoom Tanıtıldı: Özellikleri ve Fiyatı

Realme, 60x zoom sunabilen Realme X3 SuperZoom modelini tanıttı. Cihaz dijital yakınlaştırma ...
videoarama logo

Videorama Video Düzenleme Programı Nasıl Kullanılır?

Video düzenleme programları arasında Videorama video düzenleme programı, video montajlama yapmaya imkan ...
scoompa

Scoompa Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Akıllı telefon ve tabletlerin hayatımıza girmesiyle birlikte gündelik hayatımızda son derece kolaylaştı ...
hdmı ve displayport

HDMI ve DisplayPort Arasındaki Fark Nedir?

Günümüzün teknoloji cihazlarda ve monitörlerde farklı bağlantı türleri vardır. Bunlardan ikisi kaliteli ...
oppo reno 4 pro özellikleri

Oppo Reno 4 ve Reno 4 Pro’nun Özellikleri Belli Oldu

Oppo firmasının akıllı telefonları Reno 4 ve Reno 4 Pro’nun özellikleri basın ...
bilgisayar temizleme

Bilgisayar Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Bilgisayar geçmişi silme veya bilgisayar geçmişi temizleme işlemi sadece ziyaret edilen web ...
realme oyuncu

Realme X50 Pro 5G Player Edition Özellikleri ve Fiyatı

Realme firması Çin’de  oyuncu sürümü olan Realme X50 Pro 5G Player Edition ...