En Çok İndirilen Uygulamalar ile 2020 Yılı | Sonsuz Teknoloji

En Çok İndirilen Uygulamalar ile 2020 Yılı

2020 uygulamalar

Dünyanın en sevilen uygulamaları hangileridir, sorusunun cevabı hemen herkes için değişiklik gösterir. Bazıları en çok indirilen oyunlar arasından tercih yaparken bazıları ise popüler sosyal medya uygulamaları tarafında bir tercihte bulunur. Siz hangisini tercih edersiniz, bilmiyoruz ama bu yazımızda dünyada en çok indirilen mobil uygulamalar ile karşı karşıya olacaksınız. İşte, 2020 yılının en çok indirilen uygulamaları!

2020 Yılı En Çok İndirilen Uygulamalar Listesi

uygulama listesi 2020

Daha önce hangi uygulamaları indirdiğinizi hatırlıyor musunuz? Peki, her gün çok defa girdiğiniz uygulamalarınızı sayabilir misiniz? Biz bugün sizlerle 2020 yılının ilk 6 ayında en çok indirilen mobil uygulamalar listesini paylaşacağız.

1 – Tiktok

tiktok

2020 ile ilgili en çok indirilen şarkılar listesi oluştururken artık en sevilen Tiktok şarkıları da listeye alınmaya başlandı. Peki, bunun nedeni nedir? Tabi ki dünyanın her yerinde hızla büyümeye devam eden Tiktok akımıdır. Hal böyle olunca listenin zirvesinde bu uygulamanın olması çok kolay bir şekilde açıklanabilmektedir.

2 – Zoom

zoom

Koronavirüs salgınının dünyayı etkisi altına aldığı 2020 yılında hem iş hem de eğitim alanında dönüşümler oluştu. Öğretim şekilleri ve yöntemleri değişirken Zoom uygulaması dünyada en çok indirilen mobil uygulamalar listesinde ilk sıralarda olmayı hak etti.

3 – Youtube

mobil youtube

En çok indirilenler listesi oluşturulur da YouTube olmazsa olmaz. Dünyanın en çok tercih edilen video sitelerinin başında gelen YouTube genç yaşlı çocuk büyük herkese uygun içerikleri ile öne çıkıyor. Bu yönü ile en sevilen uygulamalar arasında da kendisine yer bulmaktadır.

4 – Instagram

instagram

Sahip olduğu muhteşem filtreleri ve kolay kullanılabilen ara yüzü ile dikkat çeken Instagram, listemizin 4. sırasında yer alıyor. Dünyanın her yerinde milyonlarca kullanıcısı olan popüler mobil uygulama, Facebook ve Twitter entegrasyonları ile de muhteşem bir kullanıcı popülasyonu oluşturmayı sağlamıştır.

5 – Facebook

facebook

Dünyada en çok indirilen mobil uygulamalar listemizin 5. Sırasında yer alan Facebook, Instagram, TikTok ve Twitter’ın hızla gelişmesi ve yaygınlaşması sonucunda bir adım geride kalmış durumda. Listemizin ortasında yer alan bu uygulama daha çok sosyal medya grupları aracılığı ile organize olan gruplar ve topluluklar tarafından tercih edilmektedir.

6 – Facebook Messenger

facebook messenger

Facebook sosyal medya uygulamasının hemen ardında yer alan Messenger uygulaması, Facebook kullanıcılarının birbiri ile mesajlaşmasını sağlamaktadır. Hal böyle olunca, Facebook’un hemen ardında olması da çekinilmez olmuştur.

7 – WhatsApp Messenger

whatsapp messenger

Listemizin sondan dördüncü sırasında hemen hepimizin günlük en az 10 kere girdiği Whatsapp Messenger yer almaktadır. Günlük mesajlaşma ve görüntülü konuşma ihtiyaçlarımızı karşılayan büyük bir hizmet bulutu sunan WhatsApp Messenger da Facebook ile güçlerini birleştiren uygulamalar arasındadır.

8 – Netflix

Son dönemin en çok konuşulan film ve dizi arşivi ile tanınan Netflix, listemizde sekizinci sırada yer almaktadır. Hem Türkçe hem de yabancı sinema ve dizi sektörünü evlerimize ve telefonlarımıza getiren Netflix, en çok indirilen uygulamalar arasında olmayı başarmıştır.

9 – Gmail

gmail

En çok indirilen uygulamalar arasında hepimizin en az 1 hesabının olduğu Gmail gelmektedir. Online ortamlarda kayıt işlemi yaparken en çok tercih edilen e-mail hesaplarının bulunduğu Gmail uygulaması özellike AppStore üzerinden indirilmesi ile tanınıyor.

10 – DingTalk

dingtalk

Özellikle bilişim ve teknoloji firmalarının kullandığı DingTalk, dünyanın en çok indirilen organizasyon uygulamaları arasında yer almaktadır. Dosya alışverişi, mobil toplantı, online not alma bölümleri ve içerik yönetim sistemleri ile entegrasyonu ile oldukça başarılı bir uygulama şu an için ücretsiz ve ücretli iki versiyona sahiptir.

2020 yılında en çok indirilen uygulamalar listesi dışında sizlerin de çok sık indirildiğini düşündüğünüz uygulamalar varsa yorum bölümünden takipçilerimizin de öğrenmeleri için paylaşabilirsiniz. Ayrıca içeriğimizi beğeneceğini düşündüğünüz arkadaşlarınızın da haberdar olmaları için Paylaş bölümünden paylaşabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*