En İyi 10 Netflix Korku Filmi | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

En İyi 10 Netflix Korku Filmi

korku filmi
Son yıllara damga vurmayı başaran Netflix korku filmleri, korku türünün en iyi örneklerinden olmaya devam ediyor. TV platformları arasında popüler bir noktada olan Netflix, her sene başarılı filmlere de imza atıyor. Netflix korku filmleri korku sineması örnekleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Siz de Netflix korku filmleri öneri listemiz sayesinde platformda bulunan en iyi yapımları kendi listenize ekleyebilirsiniz. Netflix korku filmleri izle seçeneğinden de faydalanarak listemizde bulunan yapımları izleme şansını elde edebilirsiniz.

1.     Mirage – 2018

Netflix korku filmleri, 2018 yılına damga vurdu derken işte tam da Mirage filminden bahsediyoruz. Gerilim ve korku türünün en başarılı örneklerinden biri olan Mirage, uzay zaman temalı bir bilim kurgu filmi olarak da değerlendirilebilir. Geçmişte bir zaman yolculuğu yaparak küçük bir çocuğun hayatını kurtaran kadın, aynı şeyi bu defa kendi çocuğu için yapmaya çalışacaktır. Kendi kızını kaybeden Vera, bu yolda başarılı olabilecek mi?

Film, birden fazla sinema türünün içerisinde barındıran başarılı İspanyol yapımlarından biridir. Filmde aynı zamanda La Casa de Papel dizisinin Profesör karakterine hayat veren AlvaroMorte’yi de görebilirsiniz. Filmi, Netflix platformu üzerinden izleyebilirsiniz.

2.     Gerald’s Game – 2017

Netflix korku filmleri arasında Gerald’s Game oldukça önemli bir yere sahip. Netflix yapımı bir StephenKing uyarlaması olan film, pek çok eleştirmen tarafından da olumlu eleştiri almayı başarmıştır.

Filmde, cinsel hayatları tekdüze giden orta yaşlı bir çiftten bahsediliyor. Öyle ki çiftimiz ilişkilerindeki bir takım sorunları aşmakta fazlasıyla zorlanıyor. Bu yüzden kimsenin olmadığı küçük bir orman evinde sakin bir tatil yapmak istiyorlar. Fakat kasabada işlenen bir takım cinayetler ve çiftin başına gelecek korkunç olaylar bu tatlı kaçamağı beklenmedik bir yola sürüklüyor.

3.     Apostle – 2018

Netflix korku filmleri öneri listenize Apostle isimli bu oldukça ürpertici yapımı mutlaka eklemelisiniz. 2018 yılının en başarılı korku filmlerinden olan Apostle, slasher türünün de başarılı bir örneği olarak karşımıza çıkıyor. İçerisinde korku kategorisine ait pek çok alt türü de barındıran bu yapım sizi fazlasıyla rahatsız edecek.

Filmde, kardeşini kaçıran bir tarikata haddini bildirmek üzere yola çıkan genç bir adamın hikayesi anlatılıyor. Kız kardeşini bu korkunç tarikattan kurtarma derdine düşen genç adamın başına bu uğurda pek çok gerilimli olay geliyor.

4.     TheBabysitter – 2017

The Babysitter, Netflix yapımı bir korku komedi türü olarak listemizde yer alıyor. Hem kara komedi hem de gerilim türünün tuhaf bir örneği olan bu filmde yer yer keyifli dakikalar da yaşayabilirsiniz. Farklı bir yapım olması sebebiyle de listenize mutlaka eklemeniz gereken bu filmi Netflix korku filmleri izle

opsiyonu sayesinde izlemeniz de mümkündür.

Filmde, bakıcısına aşık olan bir çocuğun onu gizli gizli gözetleme çabaları anlatılıyor. Bu çabalar çerçevesinde bir takım korkunç ve gerilimli olayla da yaşanıyor.

5.     Annihilation – 2018

Annihilation, Netflix orijinal yapımları arasında oldukça özel bir yere sahip. Filmin başrollerinde NataliePortman yer alırken filmi aynı zamanda bilim kurgu türünde de görebilirsiniz. Çekim teknikleri ve renklerin kullanımı ile sinematik anlamda adından sıkça söz ettiren filmde gerilim ve korku unsurlarını da bulacaksınız.

Filmin konusu da en az çekim teknikleri kadar ilginç ve güzel. Esrarengiz bir bölgeyi araştırmak üzere yola çıkan kadın bilim insanları, daha önce hiç görmedikleri bir manzara ile karşılaşırlar. Üstelik kendilerinden önce bu bölgeye adım atan hiç kimse bir daha geri dönmeyi başaramamıştır. Acaba başarılı kadınlarımız bu işin üstesinden gelerek bölgenin sırrını ortaya çıkarabilecekler midir? Annihilation da mutlaka izlemeniz gereken Netflix korku filmleri listesinde yer alıyor.

6.     The Taking of Deborah Logan – 2014

The Taking of Deborah Logan, korkuyu iliklerinize işleyen başarılı bir yapım olarak listemizde yer alıyor. Filmde, doktora tezi kapsamında yaşlı ve Alzheimer hastası bir kadın ile ilgilenen Mia’nın başına gelen tuhaf ve sır dolu olaylar yer alıyor. Mia, ilk etapta her şeyin normal olduğunu düşünse de durum aslında sandığından daha korkunç bir olaya açılıyor.

7.     Bird Box – 2018

Netflix korku filmleri arasında şüphesiz en çok sükse yapan yapım Bird Box olmuştur. Vizyona girmeden evvel pek çok kez reklamı yapılan ve merakla beklenen filmde bilim kurgu ögelerini de görmek mümkündür. Korku, gerilim, macera ve aksiyon türlerinin de temsilcisi olan Bird Box, tuhaf bir kıyamet sonrası filmi.

Filmde annelik teması alt metin olarak işlenirken ön planda olan olaylar sizi büyük bir gerilimin içerisine sürükleyecek. Nereden geldiği anlaşılmayan bir virüs yüzünden intihara kalkışan insanlar ve bu virüsten korunmak için gözlerini kapalı tutmak zorunda kalan geride kalanlar. İşte Bird Box geride kalanların zorlu mücadelesini izleyicisine gerilim dolu dakikalar içerisinde izlettiriyor.

8.     Hush – 2016

Netflix korku filmleri kategorisinde oldukça iddialı bir yapım olan Hush, aslında tuhaf bir hikayeye sahip. Kulakları duymayan yazar bir kadın, yeni kitabı üzerinde çalışırken izlendiğini fark eder. Kendisini izleyen ve evine girmeye çalışan maskeli kişi ile mücadele etmek zorunda kalan yazar, bu aksiyonda galip gelebilecek midir?

Hush, maskeli bir katilin son kurbanına ulaşmak adına attığı adımları ve kurbanın canını kurtarmak uğruna yaptıklarını ustaca anlatıyor.

9.     Don’t Breath – 2016

EvilDead isimli kült korku serisinin yaratıcıları tarafından yapılan bir film olan Don’tBreath, şüphesiz gerilim türünün en başarılı örneklerinden biri. Yalnızca Netflix filmleri arasında değil korku ve gerilim türünde de ön plana çıkan Don’tBreath, tersine işleyen bir ev işgal filmi.

Don’tBreath, bir grup gencin hırsızlık yapmak üzere kör bir adamın evini tercih etmesi ile başlıyor. Fakat gençlerin planları hiç de beklendiği gibi gitmiyor. Çünkü kör ev sahibi kimsede olmayan bir duyma yetisine sahip. Üstelik gençlerin canına okumak için can atan bir psikopat. Film, ters köşe yapan ve her sahnesi ile gerilimi yaşatan bir yapım olarak listemizde yer alıyor.

10. TheAutopsy of JaneDoe – 2016

Netflix korku filmleri listesini oldukça başarılı bir yapım olan TheAutopsy of JaneDoe ile kapatıyoruz. Pek çok eleştirmen ve izleyici tarafından 2016 yılının en korkunç yapımları arasında gösterilen film, sizi fazlasıyla derinden etkileyecek.

Küçük bir kasabada adli tıp alanında çalışan baba ve oğul, günün birinde sahipsiz bir kadın cesedi ile karşılaşırlar. Cesedin nereden geldiği ve kadının kim olduğu bilinmemektedir. Bu yüzden ona kayıp kadın cesetlere verilen JaneDoe ismi verilir. Baba ve oğul cesede otopsi yaparken hiç beklemedikleri korkunç ve sır dolu bir dizi olaylar kaşılaşacaklardır.

Bir yorum bırakınız...

*

bilgisayar oyunları

Bilgisayar Oyunlarının Kısa Tarihçesi

Bilgisayar oyunları genç neslin vakit geçirmek için en önemli hopileri arasında yerini ...
laptop güç düğmesi

Windows 10’da Güç Düğmesiyle Dizüstü Bilgisayar Ekranı Nasıl Kapatılır?

Windows 10 dizüstü bilgisayarı kapatmak için genelde güç düğmesini kullanırız veya bilgisayarın ...
zip android

Android Telefonda veya Tablette ZIP Dosyası Nasıl Açılır?

ZİP sıkıştırılmış dosya türleri bilgisayarlarda alışıla gelmiş dosya türlerindendir, ancak bir telefon ...
Logitech SE332

Oyuncu Kulaklığı Logitech SE332 İnceleme

Bilgisayar ekipmanları üreten teknoloji markalarının oldukça fazla ürünü olduğu için oyuncu kulaklığı ...
oneplus 8t 5g

OnePlus, OnePlus 8T 5G’nin Yakında Piyasaya Çıkacağını Duyurdu

OnePlus, OnePlus 8T 5G akıllı telefonunu yakında piyasaya sürüleceğini doğruladı. Telefon büyük ...
Elephone Px

Elephone Px Telefonun Özellikleri ve Fiyatı

Elephone Px, Elephone firmasının ürettiği son model telefonlardan birisi. Dolar kuru sebebiyle ...
ios 14 güncelleme

İOS 14 Özellikleri Nelerdir ve Hangi Apple Cihazlar Güncelleme Alacak?

iOS 14 güncellemesi İphone 12 modeli piyasaya sürülmeden önce yayımlandı. iOS 14, ...
Nvidia GeForce RTX 3080

Oyun İçin En iyi Ekran Kartları (GPU) 2020

Bilgisayarda iyi bir performasla oyun oynamak için  en önemli bilgisayar donanım parçası ...