En İyi Bulut Depolama Sistemleri | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

En İyi Bulut Depolama Sistemleri

bulut depolama

Günümüzde birçok kullanıcı dosyalarını yedeklemek için harici hard diskler kullanır. Fakat bu harici hard diskler ‘de zamanla bozulmalar görülebilir. Hal böyle olunca kullanıcılar için önemli olan dosyalar bir anda yok olabilir. Ciddi sıkıntı oluşturabilecek bu durumdan ötürü birçok kullanıcı teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte bulut depolama seçeneklerini araştırmaya başladı. Birçok alternatifi olan bu sistemleri sizler için derledik. Gelin birlikte bu sistemleri inceleyelim.

Google Drive

Google Drive, günümüzde en çok kullanılan bulut depolama sistemleri arasında yerini alır. Standart bir kullanım için kullanıcılarına 15 GB bir depolama alanını ücretsiz sunar. Eğer 15 GB gibi bir depolama alanı size yetersiz geldiğini düşünüyor iseniz ufak bir ücret karşılığı daha büyük alanlara sahip olabilirsiniz. 100 GB Depolama alanına 5,79 TL, 200 GB 11,59 TL, 2 TB ise 28,99 TL ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz.

 Yandex Disk

Yandex Disk, ilk çıktığı dönemlerden itibaren adından sıklıkça söz ettiren sistem olarak bilinir. 10 GB Ücretsiz depolama alanı ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkan Yandex Diske, farklı depolama alanlarına da belli bir ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz. Yandex Disk kullanmak isteyen kullanıcılar gerekli görmesi halinde 100 GB 2 dolar, 1 TB 10 dolar aylık ücret ödeyerek yüksek depolama alanlarına sahip olabilir.

MediaFire

Kuşkusuz adını sadece indirme siteleri için duyduğunuz fakat depolama özelliği ile bir tık diğer platformlardan önce çıkan bulut depolama sistemleri içerisinde yer alır. Standart bir kullanıcı 10 GB ücretsiz alana sahiptir. Fakat kullanıcılar gerekli görülmesi halinde 1 TB alanı aylık 3,75 dolara, 100 TB alanı ise aylık 40 dolara satın alabilir.

 pCloud

Türkçe olması ile dikkat çeken site ücretsiz kullanıcılarına 10 GB depolama alanı sağlamaktadır. Fakat ödeme seçenekleri kuşkusuz birçok kullanıcı için oldukça farklıdır. Diğer firmalar gibi yıllık veya aylık ücret almayan firma tek seferlik 500 GB alana 175 dolar, 2 TB alana ise 350 dolar ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Mega

Bulut depolama sistemleri arasında en dikkat çeken sitelerin başında Mega gelmektedir. 50 GB ücretsiz depolama alanı sağlayan firmaya yine gerekli görülmesi halinde belli ücret ödeyerek daha fazla alana sahip olabilirsiniz. Farklı seçenekleri baz alındığında aylık 31 TL ücret ödeyerek 200 GB, 63 TL ödeyerek 1 TB, 127 TL ödeyerek 4 TB, 191 TL ödeyerek 8 TB bulut depolama alanına sahip olabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

netflix güncelleme

Netflix VPN Kullanımını Neden Engelliyor?

Netflix, dünya genelinde hizmet veren bir yayın film ve dizi platformudur. Netflix ...
windows-10üü

Windows 10 Oyun Çubuğu İle Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

Windows 10’da ekran kaydı ve ekran görüntüsü almak, ek bir uygulamaya gerek ...
apple page

Apple Pages Uygulamasında Grafik Ekleme Nasıl Yapılır?

Pages, Apple şirketi tarafından özel olarak geliştirilen ve kullanıma sunulan kelime işlemci ...
motorolla fusion

Motorola One Fusion Tanıtımını Gerçekleşti! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

En önemli markalardan bir tanesi olarak bilinen Motorola firması, geçtiğimiz günlerde yeni ...
sanallaştırma teknolojisi

Sanallaştırma Teknolojisi (VT) Nedir? Etkinlik Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

Sanallaştırma teknolojisi sahip olduğunuz cihazın işlemci, bellek, hafıza gibi birimlerini birden çok ...
excel alt

Excel’de Veri Alt Toplam Kullanımı Nasıl Yapılır?

Excel’de veri alt toplam kullanımı son derece basit bir yöntem ile kolaylıkla ...
görünmez adam

Görünmez Adam Efsanesi Gerçek mi Oluyor? Şeffaf İnsan Hücreleri Üretildi!

Leigh Whannell ‘in Görünmez Adam filmi gerçek mi oluyor? Filmde geçen olaylar ...
xbox ücretsiz oyun

Xbox Game Pass Kütüphanesine Temmuz Ayında Eklenecek Ücretsiz Oyunlar Belli Oldu

Microsoft şirketi, geçtiğimiz günler içerisinde sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile birlikte ...