En İyi Bulut Depolama Sistemleri | Sonsuz Teknoloji

En İyi Bulut Depolama Sistemleri

bulut depolama

Günümüzde birçok kullanıcı dosyalarını yedeklemek için harici hard diskler kullanır. Fakat bu harici hard diskler ‘de zamanla bozulmalar görülebilir. Hal böyle olunca kullanıcılar için önemli olan dosyalar bir anda yok olabilir. Ciddi sıkıntı oluşturabilecek bu durumdan ötürü birçok kullanıcı teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte bulut depolama seçeneklerini araştırmaya başladı. Birçok alternatifi olan bu sistemleri sizler için derledik. Gelin birlikte bu sistemleri inceleyelim.

Google Drive

Google Drive, günümüzde en çok kullanılan bulut depolama sistemleri arasında yerini alır. Standart bir kullanım için kullanıcılarına 15 GB bir depolama alanını ücretsiz sunar. Eğer 15 GB gibi bir depolama alanı size yetersiz geldiğini düşünüyor iseniz ufak bir ücret karşılığı daha büyük alanlara sahip olabilirsiniz. 100 GB Depolama alanına 5,79 TL, 200 GB 11,59 TL, 2 TB ise 28,99 TL ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz.

 Yandex Disk

Yandex Disk, ilk çıktığı dönemlerden itibaren adından sıklıkça söz ettiren sistem olarak bilinir. 10 GB Ücretsiz depolama alanı ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkan Yandex Diske, farklı depolama alanlarına da belli bir ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz. Yandex Disk kullanmak isteyen kullanıcılar gerekli görmesi halinde 100 GB 2 dolar, 1 TB 10 dolar aylık ücret ödeyerek yüksek depolama alanlarına sahip olabilir.

MediaFire

Kuşkusuz adını sadece indirme siteleri için duyduğunuz fakat depolama özelliği ile bir tık diğer platformlardan önce çıkan bulut depolama sistemleri içerisinde yer alır. Standart bir kullanıcı 10 GB ücretsiz alana sahiptir. Fakat kullanıcılar gerekli görülmesi halinde 1 TB alanı aylık 3,75 dolara, 100 TB alanı ise aylık 40 dolara satın alabilir.

 pCloud

Türkçe olması ile dikkat çeken site ücretsiz kullanıcılarına 10 GB depolama alanı sağlamaktadır. Fakat ödeme seçenekleri kuşkusuz birçok kullanıcı için oldukça farklıdır. Diğer firmalar gibi yıllık veya aylık ücret almayan firma tek seferlik 500 GB alana 175 dolar, 2 TB alana ise 350 dolar ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Mega

Bulut depolama sistemleri arasında en dikkat çeken sitelerin başında Mega gelmektedir. 50 GB ücretsiz depolama alanı sağlayan firmaya yine gerekli görülmesi halinde belli ücret ödeyerek daha fazla alana sahip olabilirsiniz. Farklı seçenekleri baz alındığında aylık 31 TL ücret ödeyerek 200 GB, 63 TL ödeyerek 1 TB, 127 TL ödeyerek 4 TB, 191 TL ödeyerek 8 TB bulut depolama alanına sahip olabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*