En İyi Kameraya Sahip Telefonlar 2018 | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

En İyi Kameraya Sahip Telefonlar 2018

kamera

Telefon satın alırken telefonun kamera özelliği karar vermede en önemli etkenlerden biridir. Telefonların çoğu ciddi kamera teknolojisine sahip. Bazı markalar ve modeller belirli alanlarda üstünlük gösterse de, neredeyse başa baş bir mücadele var. Bu makalede şuan mevcut en iyi 5 telefonu ele aldık. Elbette bunlara benzer özellikte kameraları iyi telefonlar vardır.

Bazı akıllı telefonlar düşük ışık koşullarında daha iyi performans gösterirken, bazıları mükemmel HDR özelliklerine sahip olabiliyorlar.

samsung-galaxy-s9-plus-

Galaxy S9 ve daha büyük kardeşi S9 Plus, Samsung’un en yeni ve kendine hayran bırakacak özellikleri taşıyor. Telefon da bir değişken diyafram ile 12MP snapper içerir. Galaxy S9 Plus, 2X optik zoom ve iPhone’lardaki Portre Moduna benzeyen Canlı Odak modu sunan ikinci bir 12MP kamera mevcut.  Aydınlatma koşullarına bağlı olarak, fotoğraf makinesi daha az ışık sağlayan daha küçük f/2,4 diyafram veya çok fazla ışık sağlayan daha büyük f/1,5 diyafram arasında otomatik olarak geçiş yapar.

Gün boyunca çekilen fotoğraflar, zengin detaylar ve nefes kesen berraklık ile muhteşem. Galaxy S9 kameranın gerçek renkleri geceleri ortaya çıkıyor. Bu, Galaxy S9 duo’nun değişken diyafram sayesinde meydana koyduğu bir alandır.

Ayrıca, ağır çekim videolarını yakalamayı seviyorsanız, S9 duo’nun arka kameraları 720p çözünürlükte ve 960 fps hızında bunu yapabilir.  f/1,7 diyaframda selfies çeken ve tüm kamera ayarlarını merkezi bir yere koyan kamera uygulamasıyla öne bakan 8MP ön kamera bulunuyor.

google pixel 2 xl

Google kamerayı Pixel telefonlarında yenilemeye çok çaba gösterdi ve sonuçlar, Pixel 2 ve Pixel 2 XL telefonlarının fotoğraf makinelerinde kayda değer bir şekilde göze çarpıyor. Pixel duo’daki kameralar sadece akıllı değil aynı zamanda hızlıdır.

Her iki telefondaki arka kamera aynı, 12,2 MP ve f/1.8 diyafram. Muhteşem portre çekimleri için arka planı bulanıklaştırabilen Pixel duo’nun hayranlık uyandıran bokeh etkisi (odaklanan yerin dışında kalan alanın net olmayan kısımların fotoğrafçının seçtiği objektif, kullandığı diyafram gibi ayarlar neticesinde fotoğrafta oluşan bulanıklık efektidir. Türkçede alan derinliği olarak tanımlanır.) hala piyasadaki en iyisidir. Galaxy S9 Plus bile bu bölümde Pixel 2 duo’yu yenemez. Her iki telefonun yakaladığı gündüz fotoğrafları, çok fazla doğruluk ve renk hassasiyetiyle nefes kesici. Galaxy S9 düşük ışıklı çekimlerde üstünlük sağlar.

Video yeteneği de üst düzeydedir. Piksel 2 ve Piksel 2 XL, tam HD videoları 120 fps ve 4f videoları 30 fps ile yakalayabilir. Galaxy S9 gibi, Google Pixel 2 duo da 8 MP ön bakan bir kamera. Ek kamera özellikleri, lazer otofokus ve faz algılama yanı sıra HDR ve optik görüntü sabitleme (OIS) için destek içerir.

iphone-x

Apple iPhone X birinci sınıf bir telefon ve kamera piyasadaki en iyilerden biri. Kamera çok iyi, bir iOS cihazında gördüğümüz en iyisi olduğunu söylemek yeterli. Galaxy S9 gibi, iPhone X da f/1.8 ve f/2.4 diyafram ile çift 12 MP arka kamera

İPhone X kamera HDR, faz algılama ve optik görüntü sabitleme (OIS) desteği ile donatılmıştır. Tam HD videoları 60 fps’de 240 fps ve 4K video kayıt yapabiliyor. Akıllı kamera işlem gücü ve OLED ekran sayesinde iPhone X ile çekilen fotoğraflar göz kamaştırıcı.

Öne bakan kamera 7 MP olarak değerlendirilmiş olsa da, selfie manzarasını yeniden tanımlayan renkli portre fotoğrafları üretiyor. Renkler doğal gözüküyor ve rekabete göre daha geniş bir renk gamına sahip. Ayrıca bazı yerleşik fotoğraf efektleri ile birleştiğinde bir stüdyoda aldığınız görüntülere benzeyen görüntüler üreten Portre Aydınlatma modunu da içerir.

samsung-galaxy-note-8-x

Samsung Galaxy Note 8, Samsung’un kusursuz bir kamera performansı ile gelen bir diğer ürünü. Geniş açılı kamera ve f/1.7 ve f/ sırasıyla 2.4 delikler olan bir tele lens – kamera donanım çift 12MP kamera içerir. Çift sensörler de etkileyici ve güçlüdür.

Galaxy Note 8 kamera ayrıca, premium bir markadan bekleyebileceğiniz gelişmiş özelliklerle donatılmıştır. Bu faz algılama otofokus, etkileyici bir 2X zoom ve optik görüntü sabitleme (PTD) desteği ile donatılmıştır. Ayrıca düşük ışık çekimlerindeki gürültüyü temizlemek için çalışan çift tonlu bir flaş var.

8 MP ön kamera aynı zamanda akıllı otomatik odaklamayı destekler ve rakipsiz selfie görüntüleri üretme kapasitesine sahiptir. Dahası, uzun pil ömrü ve bir süper yüksek ekran çözünürlüğü Eğer uzun süre fotoğraf çekmek ve gelmiş geçmiş en iyi ekranda bunları zevk mümkün olacak demektir. Onun bokeh etkisi (arka plan bulanık ve odaklanma) de bugün bir akıllı telefondan alabileceğiniz en iyilerinden biridir.

htc-u11

HTC, kamera yeteneklerini sektördeki devlere getirebilecek bir telefon üretmek için çok yol kat etti. Tıpkı Google Pixel 2 ikilisi gibi, U11 de çift kamera trendinden uzaklaştı.

HTC U11, düşük aydınlatma koşullarında bile, U11 keskin ve gürültüsüz görüntüler sağlamayı başarıyor. Öne bakan kamera, aynı zamanda, HTC’nin tescilli UltraPixel teknolojisi sayesinde, düşük ışıkta bile olağanüstü görüntüler üretiyor.

U11’in ana kamerası, f/1.7 diyafram ve 16 MP ön yüz kamerası olan 12 MP “UltraPixel 3” sensörüyle çalışıyor. Ayrıca HDR, UltraSpeed otofokus ve optik görüntü sabitleme desteği ile geliyor. Bu telefondaki tek uyarı, listedeki tüm diğer telefonların sunduğu dikey modun eksikliğidir.

Bir yorum bırakınız...

*

dpı butonu

Mouseda DPI değeri Nedir? Ne işe yarar?

Bazı zamanlar özellikle mobil oyunlarda sıkça rakipten önce ateş etme tuşuna bastığımızı ...
tp link modem

TP- Link Modem Wi-Fi Şifre Değiştirme

Wifi şifre değiştirme işlemini internet ve bilgisayar güvenliğimiz için belirli aralıklarla yapmalıyız ...
pubg experimantal server ve test server

PUBG Experimental Server Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl İndirilir?

Oyun piyasasına sunulduğu günden bu yana ortalığı kasıp kavuran PUBG’nin iki farklı ...
ekran klavyesi

Windows Açılırken Ekran Klavyesini Otomatik Başlatma

Bilgisayarlarımızın giriş birimi olan donanımsal klavyelerde herhangi bir sorun yaşamamız durumunda Windows’un ...
Vivo X51 5G

Yüksek Fiyatlı Vivo X51 5G Duyuruldu! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Yeni Vivo X51 5G, resmen tanıtılarak amiral gemisi cihazların arasına katıldı. Oldukça ...
flutter nedir

Flutter Nedir? Ne İşe Yarar?

Flutter aynı kod tabanından Android ve iOS uygulamaları oluşturmak için kullanılabilen ücretsiz, ...
instagram-biyografi-sozleri

Instagram Biyografi Sözleri – Kısa, Havalı, İngilizce, Türkçe

En güzel instagram biyografi sözleri ni sizler için araştırdık ve teloji.com‘un özenle ...
vectörel çizim

Vektörel Çizim Nedir, Nasıl Yapılır?

Vektörel çizim, son dönemlerde oldukça sık araştırılan konulardan biri olarak kabul edilmektedir ...