En İyi Ücretsiz Disk Birleştirme Araçları ∞ Sonsuz Teknoloji

En İyi Ücretsiz Disk Birleştirme Araçları


En İyi Ücretsiz Disk Birleştirme Araçları

Microsoft, Windows Vista’dan bu yana Windows’taki Disk Birleştirme Programını önemli ölçüde iyileştirdi. Windows Disk Birleştiricisi bilgisayarın performansını etkilemeden arka planda çalışıyor. Cihaz herhangi bir işlem gerçekleştirmiyorken, diskleri otomatik olarak birleştirir. Bu nedenle Windows’un performansını etkilemez.Bilmeniz gereken nokta ise gömülü olarak gelen disk birleştirme programı, yalnızca küçük boyutlardaki dosyaları birleştirir, çünkü Windows’un çalışma mantığına göre, daha az kümelerden oluşan bu boyuttaki dosyalar, çalışma performansının üzerinde ihmal edilebilir bir etkiye sahiptir. Bu, oyun gibi birçok büyük dosyadan oluşan uygulamaların olduğu gibi bırakıldığı demek olur.

Windows 10, daha büyük dosyaları birleştirmek için önemli miktarda disk G / Ç (Giriş / Çıkış veya I/O) gerektireceği bilir; bu durum, Giriş – Çıkış performansını optimize etme ilkesine ters bir durumdur ve büyük ve bitişik boş alan sektörlerini bulmak için sistemi daha fazla yıpratır.

Birçok kullanıcı için, Windows 10’da disk birleştirme için en iyi uygulamalar, kullanması kolay bir düzeydedir. Performans odaklı düşündüğümüzde diskteki verilere daha hızlı ulaşılması gerekir. Bu yüzden bu hedefi benimseyen harici disk birleştirme araçlarına ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız bu ücretsiz disk birleştirme yazılımlarına göz atmalısınız!

MyDefrag

MyDefrag

Daha önce JKDefrag olarak pazarda bulunan bu yazılım Windows için ücretsiz disk birleştirici, dosyaları algoritmasına göre dizinleme işlemine tabi tutar. Sıkça kullandığınız dosyaları, mevcut diskin ilk bloklarına yerleştirilirken, ilişkili dosyaları da birbirine yakın olarak konumlandırır. Böyle bir mantık, hızlanma için doğru bir işlemdir ve böylece bilgisayarın optimize çalışmasına olanak sağlar.

https://filehippo.com/download_mydefrag/

IObit Smart Defrag

IObit Smart Defrag

Otomatik birleştirmeyi düzenli olarak gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, IObit Smart Defrag Windows için en iyi birleştirme yazılımlarından biri olduğunu kanıtlıyor. IObit firması tarafından sunulan bu ürün, bir disk birleştirme işleminden kayıtları ve klasörleri ayırabilir. Windows Disk Birleştiricisi’ nin yerini rahatlıkla alabilir, böylece Windows Uygulamalarını hızla birleştirebilir ve belirli dosya boyutunun üzerindeki belgeleri birleştirmeyi opsiyon olarak seçebilirsiniz.

IObit Smart Defrag Ek Özellikler:

  • Daha hızlı Başlatma için önyükleme sürelerini yapılandırmak.
  • Windows 10 için en iyi disk birleştirmeyi yapar.
  • Smart Defrag Oyun Optimizasyonu ile oyun performansınızı önemli ölçüde artırır.
  • Dosyaları yarı zamanda kopyalamak için hızlı erişim hızını artıran araçlar sunar.

https://www.iobit.com/downloadcenter.php?product=smart-defrag

GlarySoft Disk Speedup

GlarySoft Disk Speedup

GlarySoft Disk Speedup, kullanışlı ve temiz bir kullanıcı arayüzüne sahip hızlı ve verimli bir disk birleştirme yazılımıdır. Bu Windows birleştirme aracı, sisteminizi optimize etmek ve bilgisayarınızın genel performansını iyileştirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Önyükleme zamanını, önyüklemeye başladığında önemli Windows sistem dosyalarını hızla optimize etme seçeneğini birleştirmek için etkinleştirebilirsiniz. Farklı kullanıcıların ihtiyaçları için birden fazla optimizasyon ayarı, onu çok yönlü bir en iyi disk birleştirme aracı

ve optimizator yapar.

Birden çok bağlı depolama sürücüsünü aynı anda birleştirmek için dikkate değer işlevsellik sunar. Belirli alanlar için birleştirmeyi önlemek için dışlama yapılabilir.

https://download.glarysoft.com/dssetup.exe

Puran Defrag

En İyi Ücretsiz Disk Birleştirme Araçları

Puran Defrag, kullanımı kolay bir birleştirme programı olarak, bir dosyanın tüm parçalarını toplar ve bir araya getirerek sabit disk performansını yükseltmeye odaklanır. Akıllı optimizasyon aracı, yani Puran Intelligent Optimizer (PIOZR) ile, sistemin hızını önemli ölçüde artırır.

Puran Defrag Ek Özellikler

  • Hız artışı için Dizin Algoritması
  • Sistem için ayrılan dosyalar için önyükleme birleştirmesi
  • İş için düşük öncelikli birleştirme
  • Grafik arayüz veya komut satırından işlem desteği
  • Dosya ve dizin dışlama

Super Easy Live Defrag

Super Easy Live Defrag

Super Easy Live Defrag, kendisini bir disk birleştirme işlemi olarak tanımlar ve arka planda çalışmaya devam eder. Sistemi herhangi bir kesintiye uğratmadan disk bölünmelerini kontrol etmeye devam eder. Bir sürücünün bilgisayarın performansını etkileyecek kadar çok parçalanmış olduğunu tespit ettiğinde, bilgisayarınızı yavaşlatmadan o disk sürücüsünü birleştirmeye başlar. İşlem müdahaleci değildir, böylece programı kurabilir ve varlığını unutabilirsiniz.

Programı yüklerken Super Easy, işletim sistemiyle arka planda çalışmaya devam eden bir Windows iş parçacığı oluşturur. Program arka planda çalışır ve bilgisayarınızda yaptığınız her şeye müdahale etmez.

https://bit.ly/2Q5L07Q

 

 

Bir yorum bırakınız...

*