En İyi Ücretsiz Video Oynatıcılar | Sonsuz Teknoloji

En İyi Ücretsiz Video Oynatıcılar

video players

 

Video oynatıcının seçilmesi kısmen sunduğu özellikler ve kısmen de nasıl kullanıldığının öğrenilmesidir ve her ikisi de biraz özneldir. Doğru seçim kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Neyse ki, Windows için birçok harika ücretsiz video oynatıcı var.

Filmler ve TV

En kolay olanla başlayalım. Windows 10 ile birlikte gelen “Filmler ve TV” uygulaması video oynatıcısı. Farklı video formatları için iyi ama geniş kapsamlı desteğe sahip değil ve birçok gelişmiş özelliği desteklemiyor. Ancak, iyi çalışıyor ve Windows 10’unuz varsa, zaten Filmler ve TV uygulamanız var demektir.

Yine de iyi olduğu bir alan var. Windows 10’a iyi entegre edilmiş olduğundan, Filmler ve TV uygulaması, üçüncü taraf video oynatıcılara göre pil ömründe çok daha az haracama eğilimindedir. Testlerimizde, Filmler ve TV, listemizdeki diğer video oynatıcılardan yaklaşık % 50 daha fazla pil ömrü sağladı. Başka bir şey indirmeden önce ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını kontrol etmeye değer.

VLC Player

Şüphesiz, VLC Player, en popüler ve çok yönlü video oynatıcılarından biridir. Ücretsiz, açık kaynak ve sadece Windows için değil, akla gelebilecek diğer tüm platformlar için de kullanılabilir.

VLC, tüm video formatlarını destekler ayrıca 8K video, 360 video ve HDR desteği de sunar. VLC ayrıca ses ve video filtrelerini, altyazı desteğini, ses senkronizasyonunu ve diğer özelliklerin birçoğunu destekler. Sadece alt yazı özelliği tek başına VLC’de, kullandığımız başka bir şeyden daha iyi olabilir.

Yerel olarak depolanmış videoları, DVD’leri, Blu-Rayları ve hatta ağ akışlarını oynatmak için VLC oynatıcısını kullanabilirsiniz. Arayüzü de özelleştirebilir ve mevcut çeşitli eklentilerle yeni özellikler ekleyebilirsiniz.

Pot Player

Pot Player, sadece özellik listesi için değil, aynı zamanda kullanıcı arayüzü için de VLC oynatıcıya layık bir rakiptir. Aslında, Pot Player’ın arayüzünün VLC’nin birkaç adım önünde olduğunu söyleyebiliriz.

Herhangi bir videoyu açtığınız anda farkı göreceksiniz. Pot Player, dizindeki diğer tüm dosyaları otomatik olarak algılar ve geçici gösteriler veya öğreticiler için mükemmel bir geçici çalma listesi oluşturur. Ok tuşlarını kullanarak çift tıklatarak ve aramayı duraklatmak gibi diğer küçük arayüz özellikleri, Pot Player’ı kullanmayı zevkli hale getirir.

Özellikler ön tarafında, Pot Player ayrıca tüm modern dosya formatlarını destekler ve düzenli güncellemeler ile yeni formatlar hızlı bir şekilde destek kazanır. Videonuzu ve ses oynatmayı yönetmek için çeşitli video kontrolleri de vardır.

Pot Oynatıcı hakkındaki tek olumsuz şey, bazı dosya biçimlerinin diğer oynatıcılar gibi keskin bir şekilde oynatılmaması ve bazı yüksek bit hızındaki videoların bazı gecikmeler gösterebilmesidir.

Media Player Classic – Home Cinema

Media Player Classic-Home Cinema (MPC-HC), listedeki en yüksek teknoloji ürünü video oynatıcı değildir. En modern dosya formatlarını destekleyen çok hafif bir video oynatıcısı olduğu için onu listemizde ekliyoruz. Daha eski bilgisayarlarda bile MPC-HC’yi kullanabilirsiniz.

Açıkçası, bu MPC-HC’nin en çok kullanılan kenar formatlarını desteklemediği anlamına geliyor, ancak yine de en yaygın olanları destekliyor – AVI, MPEG, VOB, WebM, MP4, MOV ve WMV.

Eğer eski nesil bir bilgisayarınız varsa ve video izlerseniz MPC-HC mükemmel bir seçimdir. 32 ve 64 bit sistemler için kullanılabilir ve Windows XP Service Pack 3 ve üstünü destekler.

5KPlayer

5KPlayer iyi bir arayüze sahip değildir, ancak bir dizi ilginç özelliği vardır. DVD’leri ve yerel medya dosyalarını kolayca oynatabilir ve en modern formatları destekler. Ancak, video geliştirme özellikleri yoktur. Tek yapabileceğiniz ses parçalarını ve alt yazıları etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak.

Ancak, 5KPlayer’ı benzersiz kılan dahili DLNA ve AirPlay Desteği. Bu teknolojileri kullanarak müzik ve videoları uyumlu cihazlara kablosuz olarak zahmetsizce aktarabilirsiniz. Eklentiler, VLC gibi oynatıcılara bu tür bir destek eklemenize izin verir, ancak bu şeyleri 5KPlayer ile kendiniz ayarlamazsanız.

Yerleşik indirme aracını kullanarak desteklenen sitelerden video indirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, videonun barındırıldığı URL’yi girmek ve 5KPlayer, videoyu indirip indiremeyeceğini analiz edip belirleyecektir.

5KPlayer’daki bir diğer eğlenceli özellik ise online radyo desteği. Tek yapmanız gereken akışın URL’sini girmek, ve 5KPlayer gerisini halledecektir. Diğer video oynatıcılarda bunu yapmak için eklentiler alabilirsiniz, ancak 5KPlayer’ın basit arayüzü bunu kolaylaştırır.

 

 

  1. kubramm
    15:58 5 Ocak 2019 15:58

    videoyu daha iyi izliyorum

Bir yorum bırakınız...

*

Word dosyasına şifre koyma

Word Dosyasına Şifre Koyma İşlemi Nasıl Yapılır?

Word dosyasına şifre koyma işlemi ile ilgili merak edilen tüm soruları sizler için yanıtlıyoruz. Bilindiği üzere Microsoft Word programı, dünya çapında oldukça popüler olan ...
Word kelime sayısı

Word Kelime Sayısı Nasıl Öğrenilir?

Word kelime sayısı, teknik olarak oldukça kolay bir şekilde öğrenilebilir. Uygulayacağınız birkaç basit adım sayesinde içeriğinizin kelime yani sözcük sayısıyla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz ...
Twitter arka plan değiştirme

Twitter Arka Plan Değiştirme Ayarları Nasıl Yapılır?

Birçok kullanıcı, Twitter arka plan değiştirme işleminin nasıl yapılacağını araştırmaktadır. Son dönemlerde oldukça merak edilen bu işlem, teknik olarak oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir ...
Avast SecureLine VPN

Avast SecureLine VPN Nedir, Özellikleri ve Fiyatı

Avast SecureLine VPN, Wi-Fi ağlarına güvenli bir şekilde bağlanabilmek için geliştirilen yazılımlardan biridir. Avast şirketinin geliştirdiği bu uygulama sayesinde, halka açık Wi-Fi ağlarında güvenli ...
Wilio

Son dönemin en çok kullanılan usta bulma uygulaması Wilio’yu sizin için test ettik. Sonuç oldukça başarılı.

Bugün, son günlerde keşfettiğimiz ve oldukça başarılı bulduğumuz bir uygulamanın testini gerçekleştirdik. Test sonucunda karşımıza çıkan sonucu oldukça başarılı bulduk ve bunu sizlerle paylaşmak ...
WooCommerce

WooCommerce Nedir, Özellikleri Nelerdir, Nasıl İndirilir?

E-Ticaret sektörüne giriş yapmak isteyen birçok kişi, WooCommerce nedir konusunu araştırmaktadır. WooCommerce, bilindiği üzere açık kaynak kodlu bir e-ticaret eklentisidir. WordPress tabanlı internet siteleri ...
Avira Phantom VPN

Avira Phantom VPN Nedir, Özellikleri Nelerdir ve Fiyatı

Avira Phantom VPN, gelişmiş özelliklere sahip olan VPN yazılımlarından biridir. Kullanıcılar, Avira şirketinin geliştirdiği VPN yazılımını kullanarak tüm web sitelerine kolaylıkla erişebilmektedir. Windows, Mac, ...
Google Drive

4 Adımda Google Drive Dil Değiştirme | 2021

Google Drive dil değiştirme işlemi için uygulamanız gereken 4 adım bulunmaktadır. Dil değiştirme işlemini başarıyla gerçekleştirebilmek için öncelikli olarak Gmail hesabınız ile oturum açmanız ...
Twitter otomatik oynama

Twitter Otomatik Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Twitter otomatik oynama özelliği nasıl kapatılır sorusunu sizler için inceliyoruz. Twitter otomatik oynatma özelliğini kapatabilmek  için yapmanız gereken birkaç basit ayar bulunmaktadır. Yapacağınız bu ...
Gmail otomatik

3 Adımda Gmail Otomatik Yanıt Ayarı Nasıl Yapılır?

Gmail otomatik yanıt ayarı için sadece yapmanız gereken birkaç adımlık işlem bulunmaktadır. Yapacağınız bu işlemler sayesinde gelen maillere otomatik bir şekilde yanıt verebilirsiniz. Otomatik ...