Facebook Profili Nasıl Gizlenir? | Sonsuz Teknoloji

Facebook Profili Nasıl Gizlenir?

facebok profil gizleme

Günümüzde insanların büyük bir kısmı, iletişimlerini sosyal medya platformları aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir. Her ne kadar bu iletişimler güvenli olsa da bazen istenmeyen durumlar yaşanabilmektedir. Özellikle Facebook platformunda yabancı kişilerden gelen mesajlar nedeniyle kullanıcılar profillerini gizleyebilmekte ve diğer tanımadıkları insanlardan uzaklaşabilmektedir. Peki, Facebook profili nasıl gizlenir? Sosyal medya kullanıcıları tarafından merak edilen bu sorunun yanıtını dilerseniz detaylı olarak birlikte inceleyelim.

Adım Adım Gizlilik İşlemleri

Facebook profili nasıl gizlenir sorusu, son dönemlerde oldukça merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Söz konusu platform içerisinde yapacağınız birkaç basit ayardan sonra profiliniz gizlenebilmekte ve size sadece arkadaşlarınızın arkadaşları istekte bulunabilmektedir. Dilerseniz, söz konusu işlemin nasıl yapılacağını gelin detaylı olarak birlikte inceleyelim.

 • Öncelikli olarak Facebook profilinize giriş yapınız.

ayarlar ve gizlilik

 • Ardından sağ üst köşede yer alan aşağı ok seçeneğine tıklayınız.
 • Karşınıza çıkacak olan menü de ayarlar ve gizlilik seçeneğine basınız.

facebook gizlilik ayarı kontrolü

 • Daha sonra açılacak olan menü de “gizlilik ayarı kontrolü” seçeneğini seçiniz.

insanlar facebookta seni nasıl bulabilir

 • Ardından karşınıza gelecek olan arayüz de bulunan “insanlar Facebook ta seni nasıl bulabilir” simgesine tıklayınız ve devam butonuna basınız.

arkadaşlık istekleri

 • Hemen ardından “sana kimler arkadaşlık isteği gönderebilir?” seçeneğine basınız ve arkadaşlarımın arkadaşları seçeneğini seçiniz ve işlemi tamamlayınız.

facebook gizlliği seç

Yukarıda yer alan işlem basamaklarını takip ettikten sonra sadece sizi arkadaşlarınızın arkadaşları bulabilir. Tüm bunlara ek olarak profilinizde yer alan özel bilgileri de kolaylıkla gizleyebilirsiniz. İşte, diğer bilinmesi gereken detaylar;

 • Yukarıda yer alan işlem basamaklarını takip ederek “gizlilik ayarı” kontrolü arayüzüne giriniz.
 • Ardından “paylaştıklarını kimler görebilir” seçeneğini seçiniz.
 • Paylaştıklarını kimler görebilir seçeneğini seçtikten sonra dilediğiniz bilgileri gizleyebilir dilediğiniz bilgileri görünür hale getirebilirsiniz. Peki, Facebook profili neden gizlenir?

Facebook Profili Neden Gizlenir?

Sosyal medya platformları her ne kadar son derece güvenli mecralar olsa da ne yazık ki bazı istenmeyen durumlar olabilmektedir. Özellikle, tanımadığınız kişilerden gelen arkadaşlık istekleri ve mesajlar oldukça can sıkabilmektedir. Son derece fazla sık meydana gelen bu tür sorunlar ile karşılaşmamak adına mutlaka profilinizi gizlemeli ve dışarıdan gelecek istenmeyen durumları engellemelisiniz.

 1. ahmettavsan
  18:25 24 Ekim 2020 18:25

  sıkı facebook kullanıcısıyım yukarda gösterilen facebook profili nasıl gizlenir resimli ve anlatımlı bir yazı ile facebook profilimi artık gizleyebilirim teşekkürler sonsuzteknoloji.com sitesi.

 2. Merve
  15:00 25 Ekim 2020 15:00

  Facebook ile ilgili bunun nasıl olucağını bilmezdim bu sayfadan öğrendim şimdi profilimi gizleyebilirim teşekkürler

 3. dilara
  00:31 26 Ekim 2020 00:31

  gayet çok yardımcı oldu çok tesekur ederim :)))

Bir yorum bırakınız...

*