FaceTime Android Telefonlarda Kullanabilir Mi? | Sonsuz Teknoloji

FaceTime, Android Telefonlarda Kullanabilir Mi?

 android facetime

Apple’ın FaceTime görüntülü görüşmesi, belki de en çok kullanılan özelliklerinden biridir. İPhone’lara, iPad’lere ve Mac’lere sahip kullanıcıların birbirleriyle kolay görüntülü görüşme yapmasına olanak tanır. Android’den FaceTime çağrıları yapamazsınız.

Android’de FaceTime yok ve yakında herhangi bir zamanda olma ihtimali yok. FaceTime Apple tarafından tescilli bir standarttır ve Apple dışında mevcut değildir. Yani, iPhone’unu Android telefonundan aramak için FaceTime’ı kullanamazsın.

Küçük bir tavsiye. FaceTime için Google Play Store’da arama yaparsanız ve “FaceTime” adı ile uygulamalar bulursunuz. Bu uygulamalar resmi uygulamalar değildir ve Apple’ın bu Android uygulamaları desteklemediğini bilmelisiniz. Bu FaceTime’a benzeyen uygulamalar ile görüntülü görüşmeler yapabilirsiniz, ancak bu uygulamaların kötü amaçlı yazılım olabileceğini unutmayın.

Android ile İphone ile görüntülü konuşma yapmak için her  platformda çalışan WhatsApp gibi uygulamaları kullanmanız gerekir. Facetime kullanıcılarına bağlanmanıza izin vermezler. Ancak, iPhone’ları, Android telefonlarını ve hatta diğer platformları kullanan kişilere video görüşmeleri yapmak için kullanabilirsiniz. Sadece cihazlarında aynı uygulamanın yüklü olması gerekir. Örnek olarak WhatsApp ile görüşme yapacaksanız karşı tarafta da WhatsApp yüklü olması gerekir. WhatsApp ile  Skype veya FaceTime ile görüşme yapamazsınız.

Görüntülü görüşme yapabileceğiniz diğer uygulamalar ve çalıştığı platformlar;

Facebook: Sosyal medyanın içinde en çok kullanılan platformlarından biridir. Facebook’da uygulamalarıyla birlikte gelir. joyofandroid’in “Android için Facetime: Gerçek ve 5 Facetime Alternatifleri” makalesinde de belirtildiği gibi; bu uygulamalardan biri de Facebook Messenger, Facebook’un sohbet uygulamasıdır,  Android ve İOS’da veri ve WiFi bağlantılarında ücretsiz olarak sesli ve görüntülü arama yapmanızı sağlar.  joyofandroid’in “Android için Facetime: Gerçek ve 5 Facetime Alternatifleri” adlı makalesinin tamamını okumak için tıklayınız.

WhatsApp: Facebook ürünü olan WhatsApp, İOS ve Android platformunda çalışan en popüler ve muhtemelen dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma ve görüntülü konuşma yapılan uygulamasıdır.

Skype: Microsoft tarafından desteklenen Skype, ana akım haline gelen ilk video görüşmesi uygulamalarından biriydi. O zamandan beri daha iyi oldu. Skype, Windows, macOS, iOS, Linux ve Android için kullanılabilir.

Google Hangouts: Google Hangouts yalnızca video görüşmeleri yapmanıza izin vermez, aynı zamanda birden fazla kişiyle tam bir video konferansa sahip olabilirsiniz. IOS ve Android için özel Hangout uygulamaları vardır ve web tarayıcıları aracılığıyla tüm masaüstü kullanıcılarına açıktır.

Google Duo: Google Duo, yalnızca Android ve iOS için kullanılabilir. Sadece bire bir görüntülü görüşmeyi destekler. Knock Knock, aramayı cevaplamadan önce bile, sizi arayan kişinin videosunu görmenizi sağlar. Birisi aramanıza cevap veremediğinde bir sesli mesaj gibi bir video mesajı da bırakabilirsiniz.

Viber: Viber, görüntülü görüşmeler ve çeşitli başka amaçlar için kullanabileceğiniz zengin özelliklere sahip bir uygulamadır. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı vardır. iOS, Android, Windows, MacOS ve Linux gibi çeşitli platformlar için kullanılabilir.

 

Bir yorum bırakınız...

*

internet veri kullanımı

İPhone ve Android’te Twitter İnternet Veri Kullanımı Azaltma

Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları Android ve İphone telefonlarımızda önemli ...
Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı telefon, cep telefonlarının sunduğu klasik özelliklere, bilgisayar özellikleri de eklenerek tasarlanmış ...
Com.google.process.gapps

Com.google.process.gapps İşlemi Durdurdu Hatası Ve Çözüm Yöntemleri

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda da işletim sistemi ya da ...
udf dosyası

UDF Uzantılı Dosyayı PDF’ye Çevirme

UDF dosyası, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) programında kullanılan belge türüdür ...
2021 için SEO

SEO Teknikleri Nelerdir? – 2021

SEO, işletmelerin ve reklam geliri olan web sitelerinin göz ardı edemeyeceği bir ...
Android TV Box

Android TV Box Nedir? Android TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Android TV Box kavramı son zamanlarda sıkça duyulmaya başlanan kavramlardan birisi Peki, ...
Windows 10 açılırken açılan klasörler ve programlar

Windows 10’da Programların ve Klasörlerin Yeniden Açması Nasıl Durdurulur?

Windows 10 bilgisayarda bir program açıkken bilgisayarı kapattığınızda veya yeniden başlattığınızda, Windows ...
gmail-karanlık-mod3

Gmail’de E-postaya Son Kullanma Tarihi Nasıl Eklenir?

Gmail ile gönderilen e-postalar için son kullanma tarihi ayarlayabilirsiniz. E-posta karşıya ulaştıktan ...