FaceTime Android Telefonlarda Kullanabilir Mi? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

FaceTime, Android Telefonlarda Kullanabilir Mi?

 android facetime

Apple’ın FaceTime görüntülü görüşmesi, belki de en çok kullanılan özelliklerinden biridir. İPhone’lara, iPad’lere ve Mac’lere sahip kullanıcıların birbirleriyle kolay görüntülü görüşme yapmasına olanak tanır. Android’den FaceTime çağrıları yapamazsınız.

Android’de FaceTime yok ve yakında herhangi bir zamanda olma ihtimali yok. FaceTime Apple tarafından tescilli bir standarttır ve Apple dışında mevcut değildir. Yani, iPhone’unu Android telefonundan aramak için FaceTime’ı kullanamazsın.

Küçük bir tavsiye. FaceTime için Google Play Store’da arama yaparsanız ve “FaceTime” adı ile uygulamalar bulursunuz. Bu uygulamalar resmi uygulamalar değildir ve Apple’ın bu Android uygulamaları desteklemediğini bilmelisiniz. Bu FaceTime’a benzeyen uygulamalar ile görüntülü görüşmeler yapabilirsiniz, ancak bu uygulamaların kötü amaçlı yazılım olabileceğini unutmayın.

Android ile İphone ile görüntülü konuşma yapmak için her  platformda çalışan WhatsApp gibi uygulamaları kullanmanız gerekir. Facetime kullanıcılarına bağlanmanıza izin vermezler. Ancak, iPhone’ları, Android telefonlarını ve hatta diğer platformları kullanan kişilere video görüşmeleri yapmak için kullanabilirsiniz. Sadece cihazlarında aynı uygulamanın yüklü olması gerekir. Örnek olarak WhatsApp ile görüşme yapacaksanız karşı tarafta da WhatsApp yüklü olması gerekir. WhatsApp ile  Skype veya FaceTime ile görüşme yapamazsınız.

Görüntülü görüşme yapabileceğiniz diğer uygulamalar ve çalıştığı platformlar;

Facebook: Sosyal medyanın içinde en çok kullanılan platformlarından biridir. Facebook’da uygulamalarıyla birlikte gelir. joyofandroid’

in “Android için Facetime: Gerçek ve 5 Facetime Alternatifleri” makalesinde de belirtildiği gibi; bu uygulamalardan biri de Facebook Messenger, Facebook’un sohbet uygulamasıdır,  Android ve İOS’da veri ve WiFi bağlantılarında ücretsiz olarak sesli ve görüntülü arama yapmanızı sağlar.  joyofandroid’in “Android için Facetime: Gerçek ve 5 Facetime Alternatifleri” adlı makalesinin tamamını okumak için tıklayınız.

WhatsApp: Facebook ürünü olan WhatsApp, İOS ve Android platformunda çalışan en popüler ve muhtemelen dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma ve görüntülü konuşma yapılan uygulamasıdır.

Skype: Microsoft tarafından desteklenen Skype, ana akım haline gelen ilk video görüşmesi uygulamalarından biriydi. O zamandan beri daha iyi oldu. Skype, Windows, macOS, iOS, Linux ve Android için kullanılabilir.

Google Hangouts: Google Hangouts yalnızca video görüşmeleri yapmanıza izin vermez, aynı zamanda birden fazla kişiyle tam bir video konferansa sahip olabilirsiniz. IOS ve Android için özel Hangout uygulamaları vardır ve web tarayıcıları aracılığıyla tüm masaüstü kullanıcılarına açıktır.

Google Duo: Google Duo, yalnızca Android ve iOS için kullanılabilir. Sadece bire bir görüntülü görüşmeyi destekler. Knock Knock, aramayı cevaplamadan önce bile, sizi arayan kişinin videosunu görmenizi sağlar. Birisi aramanıza cevap veremediğinde bir sesli mesaj gibi bir video mesajı da bırakabilirsiniz.

Viber: Viber, görüntülü görüşmeler ve çeşitli başka amaçlar için kullanabileceğiniz zengin özelliklere sahip bir uygulamadır. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı vardır. iOS, Android, Windows, MacOS ve Linux gibi çeşitli platformlar için kullanılabilir.

 

Bir yorum bırakınız...

*

Moto E7

Motorola Yeni Akıllı Telefonunu Duyurdu! Karşınızda Moto E7

Bir dönemin en popüler akıllı telefon üreticilerinden biri olan Motorola, düzenlediği özel ...
Foursquare

Foursquare’de Rota Nasıl Bulunur?

Telefonların akıllanması ile birlikte hayatımız sanal dünya ile birleşti ve Foursquare gibi ...
clipboard nedir

ClipDrop Nedir? ClipDrop Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda adını duymaya başladığımız ve özellikle grafik tasarım işleri ile uğraşan ...
deepfake

Deep Fake Nedir? Deep Fake Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza daha önceden hiç duymadığımız terimler girmeye başladı ...
gürültü engelleyici kulaklıklar

Gürültü Engelleyici Kulaklıklar Nasıl Çalışır?

Gürültü giderici özelliği ile son yılların popüler kulaklık seçeneklerinden biri olan gürültü ...
twitter otomatik engelleme

Twitter Yeni Bir Özelliğe Daha Kavuşuyor! Twitter Otomatik Engelleme Nedir?

Twitter her geçen zamanda aldığı güncellemeler ile birlikte kendi bünyesine yeni özellikler ...
Xiaomi Garanti Sorgulama

Xiaomi Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Delta Garanti Sorgulama

Xiaomi garanti sorgulama nasıl yapılır? Delta garanti sorgulama işlemleri nasıl yapılır? Garantili ...
no code low code

No Code ve Low Code Geliştirme Platformu Nedir? Avantajları Nelerdir?

Kod yazmadan uygulama geliştirmek mümkün mü sorusu, son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ...