FaceTime Android Telefonlarda Kullanabilir Mi? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

FaceTime, Android Telefonlarda Kullanabilir Mi?

 android facetime

Apple’ın FaceTime görüntülü görüşmesi, belki de en çok kullanılan özelliklerinden biridir. İPhone’lara, iPad’lere ve Mac’lere sahip kullanıcıların birbirleriyle kolay görüntülü görüşme yapmasına olanak tanır. Android’den FaceTime çağrıları yapamazsınız.

Android’de FaceTime yok ve yakında herhangi bir zamanda olma ihtimali yok. FaceTime Apple tarafından tescilli bir standarttır ve Apple dışında mevcut değildir. Yani, iPhone’unu Android telefonundan aramak için FaceTime’ı kullanamazsın.

Küçük bir tavsiye. FaceTime için Google Play Store’da arama yaparsanız ve “FaceTime” adı ile uygulamalar bulursunuz. Bu uygulamalar resmi uygulamalar değildir ve Apple’ın bu Android uygulamaları desteklemediğini bilmelisiniz. Bu FaceTime’a benzeyen uygulamalar ile görüntülü görüşmeler yapabilirsiniz, ancak bu uygulamaların kötü amaçlı yazılım olabileceğini unutmayın.

Android ile İphone ile görüntülü konuşma yapmak için her  platformda çalışan WhatsApp gibi uygulamaları kullanmanız gerekir. Facetime kullanıcılarına bağlanmanıza izin vermezler. Ancak, iPhone’ları, Android telefonlarını ve hatta diğer platformları kullanan kişilere video görüşmeleri yapmak için kullanabilirsiniz. Sadece cihazlarında aynı uygulamanın yüklü olması gerekir. Örnek olarak WhatsApp ile görüşme yapacaksanız karşı tarafta da WhatsApp yüklü olması gerekir. WhatsApp ile  Skype veya FaceTime ile görüşme yapamazsınız.

Görüntülü görüşme yapabileceğiniz diğer uygulamalar ve çalıştığı platformlar;

Facebook: Sosyal medyanın içinde en çok kullanılan platformlarından biridir. Facebook’da uygulamalarıyla birlikte gelir. joyofandroid’in “Android için Facetime: Gerçek ve 5 Facetime Alternatifleri” makalesinde de belirtildiği gibi; bu uygulamalardan biri de Facebook Messenger, Facebook’un sohbet uygulamasıdır,  Android ve İOS’da veri ve WiFi bağlantılarında ücretsiz olarak sesli ve görüntülü arama yapmanızı sağlar.  joyofandroid’in “Android için Facetime: Gerçek ve 5 Facetime Alternatifleri” adlı makalesinin tamamını okumak için tıklayınız.

WhatsApp: Facebook ürünü olan WhatsApp, İOS ve Android platformunda çalışan en popüler ve muhtemelen dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma ve görüntülü konuşma yapılan uygulamasıdır.

Skype: Microsoft tarafından desteklenen Skype, ana akım haline gelen ilk video görüşmesi uygulamalarından biriydi. O zamandan beri daha iyi oldu. Skype, Windows, macOS, iOS, Linux ve Android için kullanılabilir.

Google Hangouts: Google Hangouts yalnızca video görüşmeleri yapmanıza izin vermez, aynı zamanda birden fazla kişiyle tam bir video konferansa sahip olabilirsiniz. IOS ve Android için özel Hangout uygulamaları vardır ve web tarayıcıları aracılığıyla tüm masaüstü kullanıcılarına açıktır.

Google Duo: Google Duo, yalnızca Android ve iOS için kullanılabilir. Sadece bire bir görüntülü görüşmeyi destekler. Knock Knock, aramayı cevaplamadan önce bile, sizi arayan kişinin videosunu görmenizi sağlar. Birisi aramanıza cevap veremediğinde bir sesli mesaj gibi bir video mesajı da bırakabilirsiniz.

Viber: Viber, görüntülü görüşmeler ve çeşitli başka amaçlar için kullanabileceğiniz zengin özelliklere sahip bir uygulamadır. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı vardır. iOS, Android, Windows, MacOS ve Linux gibi çeşitli platformlar için kullanılabilir.

 

Bir yorum bırakınız...

*

Akıllı telefon özellikleri

Telefon Karşılaştırma Siteleri

Telefon karşılaştırma yaparak sahip olmak istediğiniz akıllı telefonlar için kıyaslama yapmayı kolaylaştırabilirsiniz ...
diskpart liste

Diskpart Aracı İle USB Biçimlendirme Nasıl Yapılır?

USB bellek, günlük hayatta sık kullandığımız depolama birimlerinden biridir. Ebatları ve kolay ...
fornite

OnePlus 8, Fortnite’ı 90 FPS’de Çalıştıran İlk Akıllı Telefon

Akıllı telefon üreticileri her geçen gün oyuncular için yenileme hızı yüksek telefonlar ...
google stadia

Google Stadia Oyun Kolu Artık Android Telefonlarla Kablosuz Çalışıyor

Google Stadia, yavaş ama emin adımlarla ilerliyor.  Google Stadia ile android telefonda ...
oneplus nord

OnePlus Nord Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

OnePlus Nord adı verilen uygun fiyatlı akıllı telefon, OnePlus 8’den daha düşük ...
realme c11

Kusursuz Tasarımıyla Dikkat Çeken Realme C11 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Akıllı telefon pazarında adından söz ettiren teknoloji firması Realme, düzenlediği özel bir ...
microsoft yüzde hesaplama

Excel’de Yüzde Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Excel programı içerisinde yer alan formüller her ne kadar bazı kişilere karmaşık ...
Xbox series x

Xbox Series X Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xbox Series X, yeni tasarımı ve geliştirilmiş donanımı ile Microsoft’un piyasaya sürdüğü ...