"Firefox Send" İle Dosya Gönderme | Sonsuz Teknoloji

“Firefox Send” İle Dosya Gönderme

Firefox Send

İnternet üzerinden dosya göndermenin çeşitli yolları vardır. Hızlı ve güvenli dosya göndermenin yollarından  biri de Mozilla tarafından hizemete sunulan “Firefox Send“dir.Güvenlik testinden geçen “Firefox Send” kullanıcıların hizmetine açıldı. Güvenli şekilde dosya gönderme işlemi yapabilirsiniz. Birçok özelliği bulunan uygulama, kullanıcılar tarafından beğenildi. İnternet tarayıcısı olan Mozilla Firefox kullanıcılar için birden fazla ücretsiz uygulamaları kullanıma sunuyor. Mozilla, “Firefox Send” güvenli dosya gönderme uygulamasını kullanıma açtı.

Firefox Send

Firefox Send; kullanımı basit ve güvenli dosya gönderme uygulamasıdır. Göndermek istediğiniz dosyaları uçtan uca şifreleyebilir, otomatik silinen bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Dosyalarınız güvenli şekilde karşı tarafa ulaşır ve kısa süre içinde silinir.

Uçtan uça şifreleme kullanılmasının amacı, paylaşılan dosyanın üçüncü kişilere uluşmasını engellemek içindir. Gönderdiğiniz dosyanın ne zaman silineceğini ve kaç kez indirebileceğini belirleyebilir, dosyayı şifreleyebilirsiniz.

“Firefox Send” ile Dosya Gönderme

Üye girişi yapmadan 1 GB dosya gönderme limitiniz bulunuyor. E-posta ile giriş yaparak 2.5 GB’a kadar dosya gönderme işlemi yapılabiliyor. Oluşturduğunuz dosya gönderme bağlantısı 7 güne kadar aktif tutulmaktadır.

  • Firefox Send internet sitesine giriş yapın.
  • Yüklenecek dosyayı seçin ya da sürekle bırak seçeneğini kullanın.
  • Kaç kez indirileceğini, kaç gün sonra silineceğini seçin.
  • Parola koymak isterseniz, parola koruması ekle butonuna basarak bir parola oluşturun.
  • Yükle butonuna basın.
  • Yükleme işlemi bitene kadar bekleyin. Bağlantı adresini kopyalayarak, dosyayı paylaşmak istediğiniz kişiye gönderin.

Bir yorum bırakınız...

*