Fortnite RTX Desteğine Kavuşuyor! | Sonsuz Teknoloji

Fortnite RTX Desteğine Kavuşuyor!

Fortnite RTX Güncellemesi Alacak! İlk Fragman Yayınlandı

fortnite rtx

Geçtiğimiz aylarda kötü haberler ile gündeme gelen Fortnite, yeni alacağı güncellemeler ile bugün de gündem olmayı başarmış durumda. Fortnite RTX Özelliğine kavuşacak!

Geçtiğimiz aylarda iki kötü haber ile adını duyuran ve şirket kâr payında oldukça fazla düşüşe neden olan Fortnite alacağı güncelleme ile bu durumu kurtarabilir mi henüz belli değil. İlk darbeyi Apple’dan yiyen Epic Games ikinci darbeyi Hackerler tarafından yemiş durumda.

Geçtiğimiz aylarda Apple ile aralarında oluşan anlaşmazlıklar nedeni ile AppStore üzerinden kaldırılan Fortnite oyun hesaplarının çalınmasının ardından oyuncular tarafından oldukça fazla topa tutuldu. Kullanıcıların bilgilerini şirketin bir hatası yüzünden sızdırmayı başaran Hackerler, değerli hesapları oyun hesap satış sitelerinde satışa sunmuş durumda.

Apple ve Epic Games Anlaşmazlığı!

apple fortnite sorunu

Geçtiğimiz aylarda yaşanan Apple ve EpicGames anlaşmazlığı çığ gibi büyümeye devam ediyor. Söz konusu anlaşmazlığın nedeni komisyon oranlarına dayanıyor. Apple her ödeme işleminden sonra şirketten %20 oranında komisyon kesiyor. Hal böyle olunca daha fazla kazanmak isteyen ve kazancını AppStore’a kaptırmak istemeyen EpicGames kendince bazı çözümler üretmiş.

Söz konusu çözümler satın alma işlemlerini AppStore üzerinden değil de başka bir platform üzerinden yapmaya yönlendiriyordu. Daha cazip gelmesi için satın alınan vBucks lara ek hediyeler de dağıtan EpicGames kısa sürede kullanıcılarını bu yöntem ile para yükleme işlemine ikna edebildi.

Apple Fortnite anlaşmazlığı bu adımlardan sonra ortaya çıkmaya başladı. Söz konusu Apple, yapılan bu işlemin haksız olduğunu savunarak Fortnite’ı AppStore üzerinden kaldırdı. Hal böyle olunca Fortnite yüklü cihazlar yüksek fiyatlardan satışa sunuldu.

Bir sonraki güncelleme ile birlikte artık o cihazlarda da Fortnite oynamak mümkün olmayacak. Söz konusu sorun için ne gibi adımlar atılacak henüz kararlaştırılmış değil. Apple kullanıcıları oyuna tekrar kavuşmak için iki şirkete de sürekli şikâyet mesajları yağdırıyor.

Fortnite RTX Teknolojisine Kavuşuyor!

fortnite rtx teknolojisi

Bulunduğumuz yıl itibari ile ortaya çıkmaya başlayan RTX teknolojisi hızla oyunlara yayılmaya başladı. İlk olarak Minecraft’da kullanıma sunulan RTX teknolojisi ilerleyen güncellemeler ile Fortnite’a da eklenecek. Söz konusu özellik gerçekçilik adına atılabilecek en büyük adımlardan sadece birisi.

Fortnite RTX Özelliklerine Kavuşuyor! Daha iyi grafikler için çalışmalar yürüttüklerini açıklayan şirket yaptıkları paylaşımlar ile kullanıcılarını heyecanlandırmayı başarıyor. Söz konusu RTX güncellemesinin ardından üstün grafik özelliklerine sahip olacak olan oyun hevesliler için biraz cep yakıcı olabilir.

Söz konusu RTX sistemi ülkemizde toplamak bizim için oldukça tuzlu olabiliyor. Fortnite yayınladığı fragman videosu ile kullanıcılarına söz konusu özelliğin nasıl görüneceğini göstermiş durumda. Grafik kalitesi ve ışıklandırma modları sayesinde bambaşka bir dünyaya adım atmaya hazır olmalısınız.

Fortnite RTX Güncellemesi Fragman Videosu

RTX ve DLSS teknolojileri ile neredeyse çağ atlayacak olan Fortnite, kullanıcı sayısında artışa gidecek gibi gözüküyor. Söz konusu eklenecek olan özellikler sayesinde gerçek hayatta ışığın davranışı taklit edilebilecek.

Sanal gerçeklik uygulamaları için de kullanılabilecek olan bu teknoloji ilerleyen zamanlarda gerçek dünyanın bir sanal kopyasının hazırlanmasına bile olanak sağlayabilir. Grafik kalitesi ile gerçekteki tepkileri yaşatan teknoloji ilerleyen zamanlarda adını sıkça duyuracak gibi gözüküyor.

Bir yorum bırakınız...

*