CS GO Rekabetçi Maç...
 

CS GO Rekabetçi Maçlar İçin Bilinmesi Gereken En Önemli Kodlar  

  RSS

noname55
(@noname55)
Yeni Üye
Katılım : 2 sene önce
Gönderiler: 3
29 Ocak 2018 19:12 19:12  

Bu kodları kullanabilmeniz için oyun ayarlarından “geliştirici konsol’u” aktif duruma getirmeniz gerekiyor.

1- Fps_max 0

Bildiğimiz üzere fps ne kadar yüksek olursa bize o kadar rahat bir oyun sunar bu kod sayesinde de o ortamı yakalamaya çalışıyoruz.

 2- mm_dedicated_search_maxping65

Bu kod sayesinde yüksek olan ping seviyesini alaşağı etmeniz mümkün.Çünkü bu kod sayesinde en yakın sunucuya bağlantı yapmış olacaksınız.

 3- mat_monitorgamma 1.6

Bu kod sayesinde ise karanlık ortamlarda kalan düşmanı daha aydınlık bir ortam yaratarak daha keskin bir görüş alanı elde edebilirsiniz.

 4- cl_radar_scale 0.4

Ekranın sol üst tarafında kalan map(radar) alanının genişlemesini sağlar ve bu sayede daha büyük bir alanın kontolünü kolaylaştırır.

 5- cl_radar_always_centered 0

Bu kod ile ise radarın ortalanması ve neredeyse mapin tamamına görüş olarak hakim olmanızı sağlıyor.

 6- cl_hud_playercount_showcount 1

Bu kod sayesinde ekranın üst tarafında süre göstergesinin yanındaki hudlarda karşı takımda ayakta kalan kişi sayısını görebilir ve oyun şeklinizi bu duruma göre daha rahat şekillendirebilirsiniz.

 7- cl_crosshairstyle 5/4

Bu kod ile crooshair daki silahın tepmelerini görme ya da görmeme özelliğini aktif edebilirsiniz.4 yazarsanız kapamış 5 yazarsanız aktif etmiş olacaksınız.

 8- voice_scale_0.4

Karşınızdaki insanlardan gelen seslerin dengelenmesi için kullandığımız bir koddur.Bizim tercihimiz 0.3 ile 0.5 arası olmasıdır tabi ki tercih sizin deneyerek en iyi ayarı bulabilirsiniz.

 9- cl_interp 0   /   cl_interp_ratio 1   / rate 128000  /  cl_updrate 128

Bu kodlar oyun içinde pinglerinizi dengelemenizi sağlayacaktır.Ayrıntılı bir şekilde internet hızınızdan sizin için gerekli bu sayı değerlerini öğrenmek istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

 10- cl_cmdrate  128

Aynı şekilde oyun içi dengelemeler için kullanılan diğer bir kodumuzdan üstteki bağlantıdan tıklayarak sizin internet hızınıza bağlı uygun sayısal verilere ulaşabilirsiniz.


Alıntı
fatihyilmaz01
(@fatihyilmaz01)
Aktif Üye
Katılım : 2 sene önce
Gönderiler: 8
8 Temmuz 2019 18:00 18:00  

'+cl_show_team_equipment' takım arkadaşlarınızın ekipmanlarını gösteriyor


CevapAlıntı